G-Man

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
G-Man
The G-Man
G-man-1-.jpg
Інформація
Стать чоловік
Вік біля 40
Сім'я невідомо
Виконавець ролі Майк Шапіро,Деніел Шелдон

G-Man (Джі-Мен) — персонаж шутера Half-Life.

Загальний опис[ред.ред. код]

Хто такий Джі-Мен?[ред.ред. код]

Джі-Мен є одним з найбільш містичних персонажів серії Half-Life. Він — це високий чоловік середнього віку, йому 35-40 років.

Джі Мен з'явився у першій частині Half-Life, пропонуючи Гордону Фрімену співпрацю. За його зовнішнім виглядом можна сказати, що Джі-Мен є кимось на зразок секретного агента ФБР чи ЦРУ. Хоча його діяльність наштовхує на думку, що він не зовсім той за кого себе видає. Джі-Мен завжди одягнений у синій костюм з краваткою і піджаком і завжди носить із собою дипломат, ніколи його не відкриваючи. Джі-Мен говорить незавершуючи деяких висловлювань і затримуючи деякі фрази, ставить наголос на неправильні склади. Особливо йому властиво протягувати літеру С, наприклад кажучи «Міссстер Фрімен», але одночасно його мовлення спокійне і впевнене.

Дипломат Джі-Мена[ред.ред. код]

Джі-Мен завжди носить із собою дипломат, що показує, що він є офіційною людиною. Свого дипломата Джі-Мен ніколи не відкривав, хоча за допомогою певних кодів до гри Half-Life можна побачити вміст дипломата — там лежали револьвер, карта пропуску Джі-Мена, деякі папери для роботи і щось схоже на апельсин. Згідно з офіційною версією гри, гравець не мав би дізнатись, що Джі-Мен тримає в дипломаті і його дипломат не має нічого всередині, як модель. Схожі дипломати можна побачити у Half-Life 2, уже на першому рівні «Прибуття» у Сіті-17, де прибулі мали такі самі дипломати (де вони, по ідеї тримали свої речі), але завдяки чіту «noclip» (писати без лапок, з маленької літери) можна побачити, що вони у собі нічого не містять.

Переклад Джі-Мен[ред.ред. код]

За словами розробників, Джі-Мен не є його ні іменем, ні прізвищем, ні кличкою. Ця загальна назва Джі-Мен має перекладатися як Government-Man, як зазвичай називають співробітників ФБР. Проте існують і інші розшифровки його назви: GOD-Man (перекладається як людина Бога), як ініціали його імені і навіть як Gordon Freeman (як передові ініціали). Ця версія була висунута не просто так: за виразом обличчя Джі-Мен справді схожий на Гордона Фрімена і з'являється виключно у його підсвідомості, хоча не було показано, чи Джі-Мена бачив хтось іще. Принаймні його бачила Алекс на моніторі. Більше того Джі-Мен пробував з нею зв'язатись у Half-Life 2 episode two.

Роль у Халф-Лайф[ред.ред. код]

Надприродні здібності[ред.ред. код]

G-Man не є звичайною людиною, тому цілком імовірно, що G-Man має декілька надприродних здібностей:

 • G-Man може швидко мандрувати світом, телепортуючи себе у різні місця, які він захоче.
 • G-Man може зупиняти час і рятувати чи вбивати персонажів і переводити їх у стазис
 • G-Man може з'являтися на моніторах поверх чорного екрану, нагадуючи про себе.
 • G-Man часто може з'являтися у локаціях і місцях, на які неможливо фізично потрапити.
 • Між подіями Half-Life і Haf-Life 2 пройшло приблизно 20 років (у світі гри), але G-Man не постарів.
 • G-Man може чинити психічий тиск на людину, змушуючи її щось робити для нього.
 • G-Man, можливо, є невидимим для деяких персонажів.

G-man у Half-Life 2[ред.ред. код]

G-Man показує Гордону Фрімену наслідки його дій, розповідає про владу Альянсу і направляє на роботу. На початку Half-Life 2 G-Man будить Гордона Фрімена, для роботи, на яку той погодився у першій частині. Не пояснюючи поставлені завдання і практично не коментуючи події, що відбулися за відсутності Гордона, G-Man залишає його один на один з ворожим великим містом Сіті 17. Присутність G-Man'а постійно відчувається в ході гри. Його появи на екранах і миготіння десь далеко супроводжують гравця протягом подорожі, аж до фіналу. Перший раз його можна побачити, переключивши монітор камер стеження в лабораторії доктора Кляйнера. Другий раз G-Man'a можна побачити в каналах. G-man з'являється на екрані телевізора, але вортігонт швидко вимикає живлення бачачи що з'явився в приміщенні Фрімена. Третій раз G-man видно біля дверей червоної комори, на самому початку глави «Небезпечна вода». Туди можна зайти, але G-man'a там вже не буде. Цікавий факт: Рухаючись каналами, можна побачити на одній з будівель екран, де зображення доктора Бріна буде перебиватися зображенням G-man'a. Четвертий раз G-Man'а ми бачимо знову ж таки в каналах (вузькому їх місці), де він стоїть на містку над каналом. Потім не поспішаючи заходить у двері ліворуч. П'ятий раз G-Man зустрічається в кінці глави «Небезпечна вода» після нападу бойового гелікоптера. Він заходить за ріг на дамбі. Коли Фрімен туди підбігає через кілька секунд, там вже нікого немає. Шостий раз G-Man'a можна побачити після виходу з Ревенхольма наприкінці залізничного полотна. Якщо після повороту на вокзал, де відбувається битва солдатів Альянсу і повстанців, дійти до навали вагонів і зазирнути за них, буде видно, як він, не поспішаючи йде у бік тунелю. Сьомий раз G-Man'а можна побачити через бінокль військових Альянсу на узбережжі в главі «Шосе 17». Він про щось говорить з Одесою Каббеджем і на прощання тисне йому руку. Цікавий факт: це єдиний момент у грі, що дозволяє вбити G-Man'а без застосування чит-кодів. Для цього потрібно дочекатися прибуття штурмовика і виїхати до того самого будинку, де знаходиться бінокль. Якщо подивитися в нього, то ми побачимо, що Штурмовик … розстрілює G-Man'а, що розмовляє з Одесою Каббеджем. Восьмий раз G-Man'а можна побачити у розділі «Нова Проспект» через камеру спостереження. У розділі «Порушник № 1» після того, як пес відлітає на транспортері, в руїнах будинку стоїть телевізор, на якому кілька секунд транслюється відео з G-man'ом з вороном на плечі. У той момент, коли Гордон знищує енергореактор Цитаделі, і вибух ось-ось повинен накрити його, з нізвідки з'являється G-Man і зупиняє час. В черговий раз вражений діями Гордона, він говорить про те, що отримав безліч «цікавих пропозицій» на його рахунок. Більше не посилаючись на своїх наймачів і не пропонуючи Фрімену «ілюзію вільного вибору» G-Man знову поміщає його в стазис, натякнувши, що випустить героя, коли час його знову наступить.


G-Man у Half-Life 2 Episode one[ред.ред. код]

У Half-Life Episode one Джі-Мен з'являється лише одного разу — коли на початку гри Гордона звільняють із стазису вортігонди, стримуючи при цьому Джі-мена, таким чином виривають Гордона з-під його контролю, а Джі-мен у свою чергу каже: «We shall see!», що перекладається на українську «Це ми ще побачимо». Більше Джі-мен у Half-Life Episode one не зявляється. Щодо «комп'ютерних сюрпризів»(тобто секретних об'єктів і/або появ, тут Джі-Мена), то там він лише один — у самій цитаделі його можна побачити на камеру спостереження, де він стоїть кілька секунд і зникає.

 • Для гравців: у главі «Пряме втручання», після відеозапису з Джудіт Мосман натисніть на аудіокасету (висить у повітрі, як

хмарка з текстом) і подивіться, що цей запис є реальним і є на недосяжних ділянках карти. Добре запам'ятайте де це було! Введіть у командній консолі (~) код noclip і летіть до того обрізку карти. Т ам ви побачите саму Джудіт (якщо будете летіти швидко). Проте крім відрізку і трупів ви знайдете в куті імпульсивну рушницю з 30 патронами всередині і одну гранату. Бережіть їх, Ви отримаєте зброю лише у главі «Обездоленні». Тихенько летіть з цього відрізку карти, щоб не заблукати. Частину карти з Алекс біля монітору знайти легко.

У Half-Life 2 Episode two[ред.ред. код]

У Half-Life 2 Episode two Джі-Мен з'являється у кінці глави «Кільце ворта». Використавши лечинковий екстракт, вортігонди перейшли до сцілення Алікс, це послабило вортігондів оскільки Джі-мен зявився перед Гордоном з фразою «Мені довелось дочекатись моменту коли ваші друзі не зможуть нам завадити…». Джі-мен критикуючи вортігондів навязав Алікс наступну фразу «Будь готовий до непередбачуваних наслідків» — яку Алікс повинна буде передати Ілаю Венсу. Гордона Джі-мен попросив «Вернути борг за те що я врятував ваше життя», тобто добратись разом з Алікс до бази повстанців «Білий гай». Крім цього, Джі-Мен з'являвся ще щонайменше тричі у цій грі

 • Глава 3 понтіфік Фрімен— на мості, де стоїть машина, про яку говорив Вортіґонт Джі-Мен іде мостом і зникає.
 • Глава 4 Озброєний і на дорозі— Джі Мен стоїть на одному з моніторів. Цікаву деталь помітив один з гравців: за машиною Гордона літає чорна ворона. У разі смерті Гордона або його вильоту за карту, ворона починає літати навколо гравця як скажена. На моніторі Джі-Мен стояв із цьою пташкою! Можливо так він і слідкує за Фріменом. Пташку тяжко вбити, якщо одна буде мертва, з'явиться одразу ще одна.
 • Глава 5.Джі-Мен з'являється на моніторі (по якому щойно дивилися повідомлення від Джудіт Мосман Ілай Венс, Айзек Кляйнер, Алікс Венс і Гордон Фрімен) і це якось стимулює Алікс проказати повідомлення Джі-мена до Ілая Венса:«будь готовий до непередбачуваних наслідків».

Див. також[ред.ред. код]