G-Man

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
G-мен
The G-Man
G-man-1-.jpg
Інформація
Стать чоловік
Вік біля 40 (з вигляду)
Рід занять лишається таємницею. «Працедавець», «Слуга людей, якого не зрозуміли».
Відносини спостерігає за іншими персонажами і таємно скеровує їх
Виконавець ролі Френк Шелдон

G-Man (укр. Джі-мен) — персонаж серії відеоігор Half-Life. Це загадковий чоловік, котрий впродовж сюжетів ігор спрямовує головних персонажів, володіє непоясненними можливостями і дивним виглядом та вимовою.

Образ і можливості[ред.ред. код]

Джі-мен є одним з найбільш містичних персонажів серії Half-Life. Це високий чоловік середнього віку біля 35-40 років, одягнений у чорний діловий костюм, білу сорочку і пурпуровий галстук. Зазвичай протагоністи ігор бачать його здалеку, а Джі-мен спостерігає за ними, після чого зникає з поля зору. Якщо персонаж згодом добирається до того місця, як правило виявляється, що його неможливо покинути баченим чином, Джі-мен наче проходить крізь стіни. В той же час другорядні персонажі нерідко спілкуються з ним, але суть розмов лишається невідомою.

Джі-Мен з'явився у першій Half-Life (1998), періодично з'являючись в комплексі «Чорна Меза». У фіналі він пропонує Гордону Фрімену співпрацю, оскільки Гордон показав неабиякі здібності в боротьбі з прибульцями з інших світів. Джі-Мен так говорить незавершуючи деяких висловлювань і затримуючи деякі фрази, ставить наголос на неправильні склади. Особливо йому властиво протягувати літеру С, наприклад кажучи «Міссстер Фрімен», але одночасно його мовлення спокійне і впевнене. Фінальний бос гри Ніхілант згадує Джі-мена, вказуючи, що «він не людина» і Гордона «обмануть». В доповненні Half-Life: Opposing Force він рятує Едріана Шепарда, зацікавлений його здібностями, як і Фрімена. Саме Джі-мен, як показано в цій грі, активуав атомну бомбу, яка знищила «Чорну Мезу».

У Half-Life 2 Джі-мен пробудужє Гордона Фрімена зі стану стазису — застиглого часу. Він спостерігає за Гордоном і проявляє недружелюбність до істот вортигонтів, котрі намагаються в фіналі захистити Фрімена від цього персонажа. Як показує Half-Life: Episode 2, Джі-мен підштовхнув керівництво «Чорної Мези» до катастрофічного експерименту, принісши зразок для досліджень і наполігши на його аналізі без заходів безпеки.

Загалом перелік його непоясненних можливостей включає такі:

  • G-Man здатний швидко мандрувати світом, зникаючи в одних місцях і виникаючи в інших.
  • Він може зупиняти плин часу навколо себе і поміщувати у зупинений час людей.
  • Йому підсилу з'являтися у снах і видіннях, щоб попередити про майбутні події.
  • G-Man може з'являтися на моніторах поверх зображення, ніби перебиваючи початковий сигнал.
  • Між подіями Half-Life і Haf-Life 2 минуло приблизно 20 років, але G-Man не постарів.
  • G-Man здатний чинити психічий тиск на людину, схиляючи до вигідних йому дій.

Трактування імені[ред.ред. код]

За словами розробників, Джі-мен не є його ні іменем, ні прізвищем, ні кличкою. Ця загальна назва має перекладатися як Government-Man, як зазвичай називають співробітників ФБР. Проте існують і інші розшифровки його імені серед фанатів: GOD-Man (людина Бога чи боголюдина) і навіть як Gordon Freeman, мовляв він є Гордоном з майбутнього. Остання версія була висунута на підставі порівняння обличчя Джі-мена з обличям Фрімена, які мають спільні риси.

Розробка образу[ред.ред. код]

Початково актор, образ якого ліг в основу Джі-мена, планувався для розробки Воллеса Бріна. Фото Френка Шелдона було оброблено в Photoshop, щоб надати короткої стрижки і зменшених рис обличчя. Побачивши ці фото, розробники Half-Life 2 зійшлися на думці, що Шелдон більше підходить на роль Джі-мена. Лице актора було розмічено намальованою на шкірі сіткою і на її основі вибудувано тривимірну модель. Дизайнер Ван Бюрен, створивши цю модель, віддав її Дабі Інгу, котрий втягнув щоки і затемнив очниці, надавши персонажу більш зловісного вигляду. Аніматор Даг Вуд згодом використав власну міміку для створення образу Джі-мена. В ході цього аніматор співпрацював з Шелдоном, спостерігаючи за виразами його обличчя. Поєднуючи його і власну міміку, він досягнув такого ефекту, що Джі-мен то наче співчутливо дивиться на Гордона Фрімена, а за мить грізно зиркає на нього, змушуючи гравця губитися в здогадках що насправді думає Джі-мен.

У коментарі до моделі Джі-мена «npc_gman.cpp» в файлах Half-Life 2 написано: «// Призначення: Джі-мен, слуга людей, якого не зрозуміли».

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Half-life 2: Raising the Bar, Valve, David SJ. Hodgson, Prima Games, 2004, ISBN 0761543643, 9780761543640, 287 с.