GCJ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
GNU Compiler for Java
Gcj2.png
Gcj.png
Тип Компілятор
Розробник The GNU Project
Стабільний випуск 4.2.1 (July 21, 2007)
Платформа Віртуальна машина Java
Операційна система Unix-like
Ліцензія GPL
gcc.gnu.org/java

GCJ — вільний компілятор для Java, розроблений в рамках проекту GNU Compiler Collection (GCC).

GCJ може компілювати вихідний код Java в байткод віртуальної машини Java, або безпосередньо в машинний код багатьох процесорних архітектур. Він також може компілювати файли класів, що містять байткод, або цілі JAR, що містять такі файли, в машинний код.

Більшість бібліотек часу виконання, що використовуються в GCJ, взято з проекту GNU Classpath. Станом на GCJ 4.3, GCJ інтегрується ecj, Java-компілятором Eclipse.[1]

Станом на 2007 рік багато роботи пішло на підтримку в GNU Classpath двох графічних Java API: AWT та Swing. Робота з підтримки AWT триває, після чого піде підтримка Swing[2].

Станом на 2009 рік нові зміни в GCJ майже зупинені[3]. Продукт в даний час знаходиться в режимі обслуговування.

Продуктивність[ред.ред. код]

Java-код, скомпільований в машинний код за допомогою GCJ, повинен мати більш швидкий час запуску, ніж еквівалентний байт-код, запущений в JVM[4].

Однак, після запуску Java-код, скомпільований GCJ, не обов'язково буде виконуватися швидше, ніж байт-код, що виконується сучасної JVM з увімкненим JIT. Це справедливо навіть тоді, коли GCJ викликається з просунутими опціями оптимізації, такими як -fno-bounds-check -O3 -mfpmath=sse -msse2 -ffast-math -march=native. Чи зможе скомпільована програма перевершити по продуктивності JVM чи ні, залежить від конкретних операцій, які виконуються кодом[5].

Програми, що використовують GNU Compiler для Java[ред.ред. код]


Дивіться також[ред.ред. код]


Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]