GNU Radio

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
The GNU Software Radio
Gnuradio logo.svg
Adding noise.png
Тип цифрова обробка сигналів
Автор(и) GNU project
Розробники Eric Blossom
Стабільний випуск 3.7.0 (3 липня 2013; 2059 днів тому)
Репозиторій git.gnuradio.org/git/gnuradio.git
Операційна система крос-платформовий
Написано на C++, Python
Ліцензія GNU General Public License
gnuradio.org

The GNU Software Radio у Вікісховищі?

GNU Radioвільна платформа цифрової обробки сигналів. GNU Radio являє собою набір програм і бібліотек, які дозволяють створювати довільні радіосистеми, схеми модуляції, форма прийнятих і відправляються сигналів в яких задаються програмно, а для захоплення і генерації сигналів застосовуються найпростіші апаратні пристрої. Проект поширюється під ліцензією GPLv3. Код більшості компонентів GNU Radio написаний на мові Python, а частини, критичні до швидкодії і часу затримки, написані на мові С++, що дозволяє використовувати пакет при вирішенні завдань у режимі реального часу.

У комбінації з універсальними програмованими прийомопередавачами USRP2, що не прив'язаними до смуги частот і типів модуляції сигналу, платформа може бути використана для створення таких пристроїв, як базові станції для GSM мереж, пристрої для дистанційного читання RFID-міток (електронні посвідчення і пропуски, смарт-карти), GPS-ресивери, Wi-Fi, приймачі та передавачі FM-радіо, TV-декодери, пасивні радари, спектральні аналізатори тощо. Крім USRP, пакет може використовувати й інші апаратні компоненти для вводу і виводу сигналів, наприклад, доступні драйвери для звукових карт, TV-тюнерів, пристроїв Softrock, Comedi, Funcube і S-Mini.

До складу також входить колекція фільтрів, канальних кодеків, модулів синхронізації, демодуляторів, еквалайзерів, голосових кодеків, декодерів і інших елементів, необхідних для створення радіосистем. Зазначені елементи можуть бути використані як цеглинки для компонування готової системи, що у поєднанні з можливостями за визначенням потоків даних між блоками, дозволяє проектувати радіосистеми навіть без навичок програмування.

Посилання[ред. | ред. код]