Galeus priapus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Galeus priapus
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Хрящові риби (Chondrichthyes)
Підклас: Пластинозяброві (Elasmobranchii)
Надряд: Акули (Selachimorpha)
Ряд: Кархариноподібні (Carcharhiniformes)
Родина: Котячі акули (Scyliorhinidae)
Рід: Пилкохвоста котяча акула (Galeus)
Вид: Galeus priapus
Біноміальна назва
Galeus priapus
Séret & Last, 2008
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Galeus priapus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Galeus priapus
EOL logo.svg EOL: 4535397

Galeus priapus — акула з роду Пилкохвоста котяча акула родини Котячі акули. Інша назва «фалічна пилкохвоста котяча акула».

Опис[ред. | ред. код]

Загальна довжина досягає 46 см. Голова помірно довга. Очі маленькі, горизонтальні, з мигательною перетинкою. Під очима розташовані невеличкі горбики. Зіниці щілиноподібні. За очима розташовані крихітні бризкальця. Ніздрі з трикутними носовими клапанами. Губні борозни довгі. Рот великий та широкий. Зуби розташовані у декілька рядків. На обох щелепах — по 60 зубів. Зуби дрібні, з багатьма верхівками, з яких центральна є високою і гострою, а 1-2 бокові — маленькі. У неї 5 пар зябрових щілин. Тулуб стрункий, циліндричний. Грудні плавці досить великі та широкі, з округлими кінчиками. Має 2 спинних плавця, з яких передній більше за задній. Перший спинний плавець розташовано навпроти задньої частини черевних плавців, задній — поза середини анального плавця. Черевні плавці короткі та низькі. У самців на них розташовані доволі довгі й тонкі статеві органи (птеригоподії). За це отримала іншу назву. Анальний плавець відносно маленький, його основа складає 8-10% довжини усього тіла. Хвостовий плавець довгий, гетероцеркальний. На верхній лопаті розташовано зубчастий гребінь, утворений великою шкіряною лускою.

Забарвлення сіре. По спині розташовані 2 темні сідлоподібні плями до грудних плавців та 2 такі ж плями уздовж хвоста. Грудні плавці мають чорну облямівку. Задні краї спинних та анального плавців мають білий колір. Ротова порожнина чорнувата зверху та білувата знизу.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Тримається на глибинах від 262 до 830 м. Воліє до підводних гірських утворень. Доволі повільна й млява акула. Полює біля дна, є бентофагом. Живиться

Статева зрілість настає при розмірі 39 см. Це яйцекладана акула. Самиця відкладає 2 яйця зі крученими вусиками, якими чіпляється до ґрунту.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Мешкає в акваторії о. Нова Каледонія, островів Луайоте, Нові Гебриди, біля підводного хребта Норфолк.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Froese, Rainer and Pauly, Daniel, eds. (2010). «Galeus priapus» in FishBase. October 2010 version.