Gerrit

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Gerrit Code Review
Gerrit icon.svg
Gerrit.png
Тип система управління версіями
Розробник Google
Гвідо ван Россум
Перший випуск 2005
Стабільний випуск 2.16.2 (19 грудня 2018 року)
Версії 3.4.1[1]
Репозиторій gerrit.googlesource.com/gerrit
Платформа Віртуальна машина Java
Операційна система крос-платформовий
Мова програмування Java
Рушій(ї) GWT, Servlet API
Ліцензія Apache License
Вебсайт gerritcodereview.com

CMNS: Gerrit Code Review у Вікісховищі

Gerrit (Gerrit Code Review) — безкоштовний веб-інструмент для інспекції сирцевого коду. За допомогою цього інструменту розробники програмного забезпечення мають можливість переглядати всі модифікації вихідного коду за допомогою веб-браузера і затверджувати або відхиляти ці зміни. Gerrit тісно інтегрується з розподіленою системою контролю версій Git.

Gerrit є відгалуженням системи Rietveld, іншого інструменту для перегляду коду. Обидві системи беруть ім'я від нідерландського архітектора Герріта Рітвельда.

Історія[ред. | ред. код]

Розвиток Gerrit почався після того як гостро виникла необхідність інспекції сирцевого коду системи Android. Оскільки у розробці Android брало участь багато розробників Google, нова система повинна мати набір функцій, подібний до внутрішньої системи Google Mondrian. З цією метою було розпочато розробку системи Rietveld. Gerrit почався як простий набір латок для Rietveld. Але Gerrit швидко відгалузився від Rietveld після того як були додані фукції контролю доступу (ACL), які Гвідо ван Россум не хотів бачити у коду Rietveld[2]. Оскільки функціональність та код стали різко змінюватися, то проекту знадобилась інша назва. Якою став Gerrit.

Наприкінці 2008 року почався повний перезапис системи. Оновлений Gerrit версії 2.0 з'явився 13 січня 2009 року. Ця версія змінила реалізацію з Python на Java J2EE й базу даних SQL, що полегшує розгортання веб-серверу Gerrit Code Review на будь-якій системі Linux.

Примітки[ред. | ред. код]