Global Teacher Prize

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Global Teacher Prize

Опис Найкращий учитель року планети
Засновник(и) Санні Варкі, Varkey Foundation
Рік заснування 2015
Теперішній лауреат
Офіційний сайт

Global Teacher Prize — щорічна премія кращому вчителю світу. Заснована в 2014 році, вручається з 2015 року. Неофіційна назва — «Нобелівська премія для вчителів».

Засновники[ред. | ред. код]

Засновником премії є фундатор арабської освітньої корпорації GEMS мільярдер Санні Варкі. Розмір премії — мільйон доларів.

Кошти для премії надає освітній фонд Varkey GEMS Foundation (VGF) з Дубая. Перше висування кандидатів розпочалося у березні 2014 року в рамках форуму з питань глобальної освіти і кваліфікації Global Education and Skills Forum у Дубаї. Процес голосування і підрахунку голосів контролює аудиторська компанія PricewaterhouseCoopers. Віце-президент і прем'єр-міністр ОАЕ, правитель Дубая шейх Мохаммед бін Рашид аль-Мактум патронує премію.

Нагорода вручається за видатний внесок у професію вчителя. Вона є символом того, що діяльність вчителів є важливою і вони заслуговують на визнання і нагороди. Це одна з найбільших премій у світі за професійні досягнення, а у сфері освіти — перша і єдина премія такого масштабу.

Переможця обирає спеціально створений комітет з видатних вчителів, освітніх експертів, чиновників, журналістів, розробників, учених і підприємців. Премія вручається у березні.

Переможці[ред. | ред. код]

2015[ред. | ред. код]

Ненсі Етвелл (США) — запропонувала викладати літературу у формі воркшопів із читання та письма. В її восьмому класі за рік учні щорічно прочитують близько сорока книжок (середній показник по країні менше десяти). Автор публікацій про свою методику викладання. Отримала декілька премій, почесний доктор університету Нью-Гемпширу. У 1990 році заснувала Центр навчання та викладання.

Фіналісти:

2016[ред. | ред. код]

Ханан аль-Харуб (Палестина) — розробила особливий підхід до викладання, який виклала у своїй книзі «Граємо і вчимося». Її девіз — «Палестинський народ втратив свою країну через своє невігластво і може повернути її за допомогою освіти і навчання».[1]

Фіналісти:

2017[ред. | ред. код]

Організатори конкурсу робили вибір з більш ніж 20000 претендентів із 179 країн. До 50-ти найкращих з 37 країн потрапила вчителька гімназії імені Тараса Шевченка в Кропивницькому Ганна Дудіч.[2]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]