Global Teacher Prize

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Global Teacher Prize M:
Присуджується за Найкращий учитель року планети
Засновник(и) Санні Варкі, Varkey Foundation
Країна  Велика Британія
Рік заснування 2015
globalteacherprize.org/ru/
CMNS: Global Teacher Prize у Вікісховищі

Global Teacher Prize — щорічна премія кращому вчителю світу. Заснована в 2014 році, вручається з 2015 року. Неофіційна назва — «Нобелівська премія для вчителів».

Засновники[ред. | ред. код]

Засновником премії є фундатор арабської освітньої корпорації GEMS мільярдер Санні Варкі. Розмір премії — мільйон доларів.

Кошти для премії надає освітній фонд Varkey GEMS Foundation (VGF) з Дубая. Перше висування кандидатів розпочалося у березні 2014 року в рамках форуму з питань глобальної освіти і кваліфікації Global Education and Skills Forum у Дубаї. Процес голосування і підрахунку голосів контролює аудиторська компанія PricewaterhouseCoopers. Віце-президент і прем'єр-міністр ОАЕ, правитель Дубая шейх Мохаммед бін Рашид аль-Мактум патронує премію.

Нагорода вручається за видатний внесок у професію вчителя. Вона є символом того, що діяльність вчителів є важливою і вони заслуговують на визнання і нагороди. Це одна з найбільших премій у світі за професійні досягнення, а у сфері освіти — перша і єдина премія такого масштабу.

Переможця обирає спеціально створений комітет з видатних вчителів, освітніх експертів, чиновників, журналістів, розробників, учених і підприємців. Премія вручається у березні.

Переможці[ред. | ред. код]

2015[ред. | ред. код]

Ненсі Етвелл (США) — запропонувала викладати літературу у формі воркшопів із читання та письма. В її восьмому класі за рік учні щорічно прочитують близько сорока книжок (середній показник по країні менше десяти). Автор публікацій про свою методику викладання. Отримала декілька премій, почесний доктор університету Нью-Гемпширу. У 1990 році заснувала Центр навчання та викладання.

Фіналісти:

2016[ред. | ред. код]

Ханан аль-Харуб (Палестина) — розробила особливий підхід до викладання, який виклала у своїй книзі «Граємо і вчимося». Її девіз — «Палестинський народ втратив свою країну через своє невігластво і може повернути її за допомогою освіти і навчання».[1]

Фіналісти:

2017[ред. | ред. код]

Організатори конкурсу робили вибір з більш ніж 20000 претендентів із 179 країн. До 50-ти найкращих з 37 країн потрапила вчителька гімназії імені Тараса Шевченка в Кропивницькому Ганна Дудіч.[2]

Global Teacher Prize в Україні[ред. | ред. код]

Національну премію в Україні засновано в 2017 році ГС «Освіторія» після підписання меморандуму з фондом Varkey GEMS Foundation[3].

Переможницею Global Teacher Prize Ukraine 2019 стала вчителька англійської мови, української мови і літератури Наталія Кідалова.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Кращий учитель планети Ханан аль-Харуб отримала 1 мільйон доларів. Архів оригіналу за 20 грудня 2016. Процитовано 15 грудня 2016. 
  2. Щиро вітаємо Дудіч Ганну — фіналістку Міжнародного конкурсу-визнання педагогів світу!. Архів оригіналу за 17 грудня 2016. Процитовано 15 грудня 2016. 
  3. Global Teacher Prize Ukraine. Архів оригіналу за 14 лютого 2022. Процитовано 25 серпня 2019. 

Посилання[ред. | ред. код]