Good Company

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


«Good Company»
Пісня Queen
з альбому «A Night at the Opera»
Випущено 21 листопада 1975
Номер треку 10
Записано серпень-листопад 1975
Жанр діксіленд
Мова англійська
Тривалість 3:26
Лейбл EMI
Elektra
Автор слів Браян Мей
Продюсер «Queen»
Рой Томас Бейкер
Композитор Браян Мей

«Good Company» (укр. «Хороша компанія») — пісня британського рок-гурту «Queen», написана Браяном Меєм. Мей, також зіграв на «справжній алосі» банджо уке і виконав весь вокал у треці.

Композиція і лірика[ред. | ред. код]

Однією з головних особливостей пісні є те, що вона містить відтворення джазу в стилі діксіленду, який був створений на гітарі Браяна Мея «Red Special», яка грала через підсилювач «Deacy». Це одна з небагатьох пісень «Queen» без участі Фредді Мерк'юрі.

Пісня розповідає історію про людину, якій в молодості батько порадив «піклуватися про тих, кого ти називаєш своїми, і мати хорошу компанію». Молода людина приймає пораду, одружившись з дівчиною на ім'я Саллі, а також зберігаючи контакти зі своїми друзями. Однак після весілля він почав втрачати інтерес до своїх друзів, і вони поступово зникають. З віком він стає більш кваліфікованим і відданим своїй справі, працюючи довгими ночами і нехтуючи своєю сім'єю.

Зрештою, всі його зусилля винагороджуються, і він засновує свою власну компанію з обмеженою відповідальністю (слово «компанія» також є каламбуром, головним чином воно має сенс у вигляді «друзів», «компаньйонів»). Відданий своїй справі, він майже не помічав, що дружина пішла від нього.

Пісня закінчується виступом літньої людини, яка попихає трубкою і обмірковує уроки свого життя, якими їй нема з ким поділитися.

Коментарі Мея щодо пісні[ред. | ред. код]

« «Партії горну в „Good Company“ були створені на чотирьох видах гітар. У ті дні мені дуже хотілося відтворити таку атмосферу. Я в основному отримував звук з невеликими підсилювачами. Я скористався маленьким підсилювачем Джона Дікона і педаллю гучності. Для звучання тромбона і труби. Я записував кожну ноту індивідуально: зроби це, а потім загляни. Неймовірно копітко! Потрібні були століття і століття. Я слухав багато традиційної джазової музики, коли я був молодий, тому я спробував отримати формулювання, як це було б, якщо б він грав на цьому інструменті» — Браян Мей, 1982 «
« «Так, це все гітара, всі ці інструменти. Це був мій маленький фетиш. Я досить багато слухав традиційний джаз, зокрема, відродження двадцятих років, яке насправді не було традиційним джазом, але більш аранжованим, таких як „The Temperance Seven“, які відтворювали щось популярне в двадцятих роках, свого роду танцювальні мелодії. Я був дуже вражений тим, як ці аранжування були зроблені, ви знаєте, приємний плавний звук і ці прекрасні зміни між акордами. Тому що вони були набагато багатшими акордами, ніж більшість сучасних пісень. Так багато акордів змінюється за короткий час, багато змішаних частин. Так що я хотів створити одну з цих речей, і пісня, як виявилося, вийшла, коли я порпався в гавайської гітарі, і саму пісню було зовсім не складно написати. Але насправді займався підготовкою духової секції, як і передбачалося. Там є гітарна труба і гітарний кларнет і гітарний тромбон і щось на зразок додаткової штуки, я дійсно не знаю, що це повинно було бути (сміється) на вершині. Я витратив багато часу, роблячи це, і щоб отримати ефект інструментів, я робив одну ноту за раз, з педаллю і нарощував її. Так що можете собі уявити, скільки часу це зайняло. Ми експериментували з мікрофонами і з різними маленькими підсилювачами, щоб отримати правильний звук. Тому я насправді вивчив, на яких інструментах можна грати, щоб вони звучали так, як ніби вони звучали автентично. Це було трохи весело, але це була серйозна серйозна праця, на яку пішло багато часу» — Браян Мей, 1983 «

Структура[ред. | ред. код]

Ключ пісні — Фа-дієз мажор, що відносно рідко зустрічається в каталозі пісень «Queen». У загальній складності в пісні присутні сім куплетів, три з них є інструментальними. Перший інструментал частково імітує мелодію куплета. Є тільки два хори, які мають в основному ту ж послідовність акордів, що і куплети. Фраза B також має ту ж провідну мелодію. Пісня також містить два соло, які в основному тематичні, перехід, який розділяє їх.[1]

Учасники запису[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. «Good Company» Архівовано 17 січня 2015 у Wayback Machine. queensongs.info Процитовано 14 травня 2014
  2. Queenpedia Архівовано 22 червня 2020 у Wayback Machine. queenpedia.com Процитовано 14 травня 2014