Google Fiber

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Google Fiber — проект по створенню інфраструктури мережі широкосмугового доступу до Інтернет за допомогою оптоволоконного зв'язку. Тобто Google стає провайдером. Проект реалізований у двох частинах міської агломерації Канзас-Сіті (Канзас-Сіті, Міссурі,Остін (Техас), Сан-Франциско, Каліфорнія, Атланта, Джорджія, Маямі, Флорида і Канзас-Сіті, Канзас), але вже планується розширення на Канзас-Сіті Північний, Канзас-Сіті Південний, Вествуд, Вествуд Гіллс і Мишион Вудс. Місто-першопроходець вибиралося за конкурсом. Про свій вибір Google оголосила 30 березня 2011 року.

До липня 2012 року інфраструктура мережі була успішно прокладена і готова до експлуатації. Тоді ж Google озвучила тарифні плани на доступ до мережі. Було запропоновано три тарифних плани: безкоштовний широкосмуговий доступ, 1 Гбіт/с за 70 доларів в місяць, а також попередній варіант, але з ТВ-сервісом за 120 доларів на місяць. Крім доступу в Інтернет передплатники отримують 1 терабайт сховища Google Drive, а передплатники ТВ-плану отримують ще й DVR з 2 терабайтами пам'яті для запису телепередач. Примітно, що відеорекордер може записувати до 8 телеканалів одночасно, а в комплекті з ТВ-комплектом йде Nexus 7, який використовується як пульт для управління всією системою. До того ж ТВ-сервіс здатний передавати відеопотік на iPad та планшети на базі Android.

Тарифні плани[ред. | ред. код]

План Gigabit + TV Gigabit Безкоштовний Доступ В Інтернет
Ціна $120/міс (підключення безкоштовне) $70/міс (підключення безкоштовне) $0/міс + $300 підключення платне
Швидкість доступу в Інтернет (скачування/завантаження) 1 Гбіт/с / 1 Гбит/с 1 Гбіт/с / 1 Гбіт/с 5 Мбіт/с / 1 Мбіт/с
Телебачення сервіс у комплекті Так Ні Ні
Обсяг сховища в комплекті 2 Тб DVR зберігання (8 одночасних записів)
1 Тб Google Drive
1 Тб Google Drive Ні
Аксесуари в комплекті планшет Nexus 7
ТВ-приставка
Мережева приставка
Приставка відеорекордера (DVR)
Chromebook (опціонально)
Мережева приставка
Chromebook (опціонально)
Мережева приставка
Chromebook (опціонально)

Технічна специфікація[ред. | ред. код]

Google Fiber має пропускну здатність 1 Гбіт/с, що приблизно у 100 разів швидше, ніж у середньостатистичного американця зараз. Для порівняння, Wi-Fi 802.11n має швидкість до 600 Мбіт/с, Wi-Fi «802.11ac» — до 6,77 Гбіт/с для пристроїв, що мають 8 антен.Для бізнесу є свої пакети Business 1 Gig за 250$ місяць та Business 250 Meg за 100$ місяць.

Міста-учасники[ред. | ред. код]

Активні
Заплановані
  • Канзас-Сіті Північний
  • Канзас-Сіті Південний
  • Вествуд
  • Вествуд Хіллс
  • Мишион Вудс

Гумор з боку Google[ред. | ред. код]

1 квітня 2012 року в День сміху компанія оголосила, що вони не використовують оптоволокно, а спеціальне їстівне волокно, яке містить все необхідне для підтримки активності, енергійності і продуктивності організму людини.

Посилання[ред. | ред. код]