Google Play Музика

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Google Play Музика
Тип Потокове мультимедіа
Розробник Google
Перший випуск 16 листопада 2011
Стабільний випуск 3.59.2001 (15 травня 2020)
Операційна система Android, Android TV, Wear OS, Браузер, iOS
Українська мова так
Стан розробки Припинений з жовтня 2020 року
Вебсайт play.google.com/music/

Google Play Музика (англ. Google Play Music) — це колишній музичний та подкастовий стримінговий сервіс та хмарне сховище музичних файлів, якими керує компанія Google. Про відкриття сервісу було оголошено 10 травня 2011 року, та через 6-місячний бета-період, доступ до якого був лише за запрошеннями, 16 листопада 2011 року його було запущено.

Користувачі стандартних облікових записів можуть завантажувати і слухати до 50 000 треків зі своєї особистої бібліотеки на безоплатній основі. Підписання до плану «All Access» продається у поєднанні з YouTube Premium, та дає користувачам можливість потокового прослуховування будь-якої пісні з каталогу Google Play Музики. Користувачі мають можливість придбати додаткові пісні для власних бібліотек за допомогою розділу музичного магазину Google Play. На додачу до запропонованої музики для стримінґу, мобільні застосунки Google Play Music дозволяють зберігати музику на пристрої та слухати її в автономному режимі.

Можливості[ред. | ред. код]

Звичайні акаунти[ред. | ред. код]

Google Play Музика пропонує всім користувачам безкоштовно завантажити до 50 000 власних пісень для прослуховування онлайн[1][2] Користувачі мають можливість слухати пісні за допомогою веб плеєра та мобільних застосунків.[3] Сервіс сканує колекції користувачів та порівнює файли треків у каталозі Google, які можливо слухати онлайн або завантажити в якості 320 кбіт/с[4][5]. Усі файли, які не збіглися з наявними, завантажуються на сервери Google для стримінґу чи повторного завантаження. Пісні, які були придбані у Google Play Store, не враховуються до 50 000 ліміту на завантаження інших треків[6].

Підтримувані формати файлів для завантаження охоплюють: MP3, AAC, WMA, FLAC, OGM та ALAC. Усі завантажувальні не mp3-файли будуть конвертовані у mp3. Обмеження розміру файлів після конвертації складає 300 Мб[7].

Пісні можуть бути завантажені до мобільних застосунків для відтворення в автономному режимі, а також на комп'ютерах за допомогою програми Music Manager[8].

Преміум акаунти[ред. | ред. код]

З платною підпискою на Google Play Музиці, на додачу до стандартних функцій користувачі отримують доступ до вільного прослуховування 40 мільйонів пісень онлайн[9], без реклам під час прослуховування, без обмежень на кількість пропусків, а також відтворення в автономному режимі на мобільних застосунках. Для нових користувачів доступна 30-денна безкоштовна пробна версія на підписку в Google Play Music[10].

На кінець 2018 року, при увімкненні платної підписки на YouTube Premium, також надається повний доступ до Google Play Music та схожого сервісу YouTube Music[11][12].

Платформи[ред. | ред. код]

Google Play Музикою можна користуватися у WEB версії з виділеного розділу у Google Play Музика сайту Google Play[13].

На смартфонах і планшетах музику можна слухати за допомогою застосунку Google Play Музика для ОС Android[14] (версії 4.0 та вище) та IOS.[15] (версії 8.2 або вище). До п'яти смартфонів можуть бути використані для доступу до бібліотеки у Google Play Музики, і до десяти пристроїв в огулі. Одночасно прослуховування можливе лише з одного пристрою.[16]

Samsung Galaxy S8[ред. | ред. код]

У квітні 2017 року, з'явилися повідомлення щодо стандартного музичного програвача для нового Samsung Galaxy S8, яким стане Google Play Музика продовжуючи тенденцію, яка розпочалася із Samsung Galaxy S7 у 2016 році. Однак для S8 Samsung співпрацює з Google, аби залучити додаткові виняткові функції до застосунку, в тому числі можливість завантажувати до 100 000 треків, на 50 000 треків більше, ніж користувачам зазвичай дозволено завантажувати. Google також заявив, що буде розвивати інші «спеціальні функції у Google Play Музики лише для клієнтів Samsung»[17][18]. У червні Google Play Музика, винятково для S8, оновив функцію «New Release Radio», щоденний підібраний плейлист нових музичних релізів[19][20]. У липні плейлист був доступний для всіх користувачів[21][22]. У прес-релізі Google зазначив що ексклюзивність на пристроях Samsung була частиною «раннього доступу до служби», яка слугувала задля тестування і відгуків[23].

Історія[ред. | ред. код]

Початок (2010—2011)[ред. | ред. код]

Про Google Music вперше було оголошено на I/O конференції у 2010 році, де перший віце-президент Google Вік Ґандотра показав розділ «Музика» на Android Market, який дозволяє користувачам завантажувати музику крізь онлайн магазин-сховище. Спочатку він був доступний тільки за запрошеннями для мешканців США та мав обмежену функціональність; безкоштовно надавалася послуга «music locker» для зберігання до 20.000 пісень, але музична онлайн крамниця була відсутня під час бета-періоду, бо на той час Google не вдалося досягти ліцензійних домовленостей із лейблами[24][25].

Після шести місяців бета-тестування, 16 листопада 2011 р., компанія Google відкрито запустила сервіс у США, під назвою «Google Music» з анонсом заходу «These Go to Eleven». На заході було представлено кілька особливостей сервісу, а саме інтеграція музичної крамниці до Play Market, обмін музикою у соціальній мережі Google+, «Artist Hub» сторінки для музикантів та інші[26][27][28]. Під час запуску Google мав партнерські стосунки з трьома великими лейблами — Universal Music Group, ЕМІ, Sony Music Entertainment та з іншими дрібнішими компаніями, хоча згоди з Warner Music Group досягнуто й не було; у загалі, узгодження покрили 13 мільйонів треків, 8 млн з яких були доступні для придбання на момент випуску.[29] Для розкрутки початку роботи сервісу, кілька музикантів видали безкоштовні пісні та ексклюзивні альбоми; The Rolling Stones видали живий запис Brussels Affair (Live 1973). Також гурт Pearl Jam випустив «живий» концерт, який був записаний у Торонто, під назвою 9.11.2011 Toronto, Canada[30].

Повільний ріст (2012—2017)[ред. | ред. код]

У січні 2012 року, до Google Music була додана певна функція, яка дозволяє користувачам завантажувати копії треків у якості MP3 320 кбіт/с, обмеженням 2 треки на годину з вебсторінки, або необмежено за допомогою застосунку.[31]

За даними на лютий 2012 р. доповіді CNET, керівники компанії Google були незадоволені сприйняттям та доходами Google Music у перші три місяці.[32]

У березні 2012 року компанія провела ребрендинг Android Market та його цифровий контент. Сервіс отримав назву «Google Play»; назва музичного сервісу була змінена на «Google Play Музика».[33][34]

У жовтні 2012 року компанія Google оголосила що вони підписали контракти з Warner Music Group аби додати «їх повний музичний каталог» до послуги[35].

На I/O конференції розробників Ґуґлу у травні 2013 року, Google оголосив що Google Play Музику буде доповнено платною за запитом музичною стримінговою послугою під назвою «All Access», що дозволяє користувачам прослуховувати будь-яку пісню з каталогу Google Play. Він дебютував відразу у США за 9,99 $ на місяць (7,99 $ на місяць, якщо користувач підписаний до 30 червня). Сервіс дозволяє користувачам поєднувати всі пісні каталогу з треками, які користувачі мають на власних пристроях.[36][37] Разом з тим, того року почався галас, влаштований фанатами відеоігор, японськими отаку, в тому числі і фанатами аніме-серіалів Onegai My Melody і Norn9, фанатами мультфільмів, що розвивають, на зразок Tiny Love, фанатами телеканалів на зразок Малятко TV або 1+1 і фанатами еволюції, до серіалу AVGN закінчуючи відеоіграми Cuphead і Dustforce, а також власне людьми, які плювалися над невідомими відео в YouTube, через те, що немає авторських прав на музику або не існує такої музики.

Google Play Музика був одним із перших чотирьох застосунків, сумісних з цифровим медіаплеєром Google Chromecast, випуск якого розпочався у липні 2013 року[38].

У жовтні 2014 року, було введено нову функцію з назвою «Listen Now», яка забезпечувала контекстні і кураторські рекомендації та плейлисти. Ця функція була пристосована від технології Songza, яка була придбана Google на початку року[39].

12 листопада 2014 року, підрозділ Google YouTube, анонсував «Music Key», нову преміум послугу, яка обходить «All Access» та передбачає стримінгові послуги Google Play Музики, проте з відсутніми рекламами у музичних відео на YouTube. Додатково, функції цих платформ були інтегровані одна в одну; поради Google Play Музики та музичні відео YouTube доступні в обох послугах.[40][41] 28 жовтня 2015 сервіс було повторно перезапущено у переробленому вигляді як YouTube Red, збільшуючи набір пропозицій, які вільні від реклам у музичних відео, на противагу звичайним відео, а також з ексклюзивним контентом, який було створено у партнерстві з відомими продюсерами та особистостями YouTube.[42]

У грудні 2015 року, Google почав пропонувати сімейний план сервісу Google Play Музики, який дозволяє необмежений доступ до треків для шести членів сім'ї за $14.99/місяць.[43][44][45] Наразі до сімейного плану мають доступ наступні країні: Австралія, Бельгія, Бразилія, Канада, Чилі, Чехія, Франція, Німеччина, Ірландія, Італія, Японія, Мексика, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Росія, Південна Африка, Іспанія, Україна, Велика Британія та США.[46]

У квітні 2016 року, Google оголосила що у Google Play Музиці почнуть з'являтися подкасти.[47][48][49] Поява першого оригінального подкасту серії «City Soundtracks» була оголошена у березні 2017 року та у ній «будуть представлені інтерв'ю з різними музикантами про те, як їхні рідні міста впливають на їхню працю, у тому числі люди і події, які на них уплинули».[50][51][52]

У листопаді 2016 року, компанія Google представила смарт-акустичну систему Google Home з вбудованою підтримкою Google Play Музики.[53]

Закриття (2018—2020)[ред. | ред. код]

У квітні 2018, почали з'являтися чутки, що Google планує закрити Google Play Музику та об'єднати чинних абонентів у новій послузі під назвою YouTube Remix. Вебсайт Droid Life, що надав цю інформацію, переказав слова свого джерела, яке повідомило що Google Play Музика об'єднається в YouTube Remix під кінець 2018 року. Представник YouTube відповів:

Попередньо вже ми повідомляли, що об'єднання команд YouTube Music та Google Play продукту — музика є дуже важливою для Google, і це важливо мати одну послугу, яка задовольнятиме користувачів та музикантів. На часі для користувачів ніяких змін не станеться і вжило багато заходів для повідомлення, коли ці зміни настануть[54].

У червні 2018, Google повідомив, що YouTube Red буде заміщено YouTube Premium разом із YouTube Music.[55] Користувачам, які підписані на Google Play Музику у Сполучених Штатах, Австралії, Новій Зеландії та Мексиці було надано доступ до YouTube Premium — який містить також YouTube Music Premium. Користувачі, які мешкають поза межами цих чотирьох країн все ще мають платити за підписання до YouTube Premium, аби мати доступ до можливостей Premium, проте їм було надано вільний доступ до YouTube Music Premium.[56] Початково Google планував переведення усіх підписників Google Play Музики до послуги YouTube Music не раніше ніж до 2019 року[57], але згодом термін перенесли на наступний рік. В травні 2020 року стало відомо про закриття сервісу в 2020 році та можливість продовження використання користувачами YouTube Music із можливістю збереження завантажених раніше даних.[58]

У серпні 2020 року Google оголосив докладний графік закриття, що починається наприкінці серпня і закінчується повним видаленням даних у грудні. З кінця серпня Music Manager більше не підтримує викладання та завантаження музики. З вересня Google Play Музика більше не доступна у Новій Зеландії та Південній Африці, а з жовтня потокове передавання музики почало вимикатись для деяких користувачів в Інтернеті та додатках на міжнародному рівні.[59][60] У грудні всі музичні колекції користувачів буде видалено.[61]

Станом на жовтень 2020 року магазин музики більше не доступний[62].

Географічна доступність[ред. | ред. код]

Map of global availability of Google Play Music
Доступність Google Play Music у світі

Стандартні облікові записи на Google Play Музики доступні у 63 країнах. Google Play Музика доступна в Аргентині, Австралії, Австрії, Білорусі, Бельгії, Болівії, Боснії і Герцеговині, Бразилії, Болгарії, Канаді, Чилі, Колумбії, Коста-Риці, Хорватії, Кіпру, Чехії, Данії, Домініканській Республіці, Еквадору, Сальвадору, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччині, Греції, Гватемалі, Гондурасі, Угорщині, Ісландії, Індії, Ірландії, Італії, Японії, Латвії, Ліхтенштейну, Литві, Люксембургу, Македонії, Мальті, Мексиці, Нідерландах, Нікарагуа, Новій Зеландії, Норвегії, Панамі, Парагваю, Перу, Польщі, Португалії, Румунії, Росії, Сербії, Словаччині, Словенії, Південній Африці, Іспанії, Швеції, Швейцарії, Україні, Великій Британії, Сполучених Штатів, Уругваю та Венесуелі[63].

Облікові записи типу преміум також є доступними у вищезгаданих країнах, як і стандартні акаунти.

Сервіс було запущено у Великій Британії, Франції, Німеччині, Італії та Іспанії у жовтні 2012 року,[64] Чехії, Фінляндії, Угорщині, Ліхтенштейну, Нідерландах, Росії і Швейцарії у вересні 2013 року,[65] Мексиці у жовтні 2013 року[66] Німеччині у грудні 2013 року,[67] Греції, Норвегії, Швеції і Словаччині у березні 2014 року,[68] Канаді,[69] Польщі і Данії у травні 2014 року,[70] Болівії, Чилі, Колумбії, Коста-Риці, Перу та Україні у липні 2014 року[71] , Домініканській Республіці, Еквадору, Гватемалі, Гондурасу, Нікарагуа, Панамі, Парагваю, Сальвадору і Венесуелі у серпні 2014 року,[72] Бразилії і Уругваю у вересні 2014 року,[73] 13 нових країн у листопаді 2014 року,[74] Бразилії у листопаді 2014 року,[75] Аргентині у червні 2015 року,[76] Японії у вересні 2015 року,[77] Південній Африці та Сербії у грудні 2015 року[78] та в Індії у вересні 2016, де лише було можливо здійснювати купівлю музики.[79] Запуск модельного плану «All Access» в Індії було здійснено у квітні 2017 року.[80][81]

Сприйняття[ред. | ред. код]

У 2013 році Entertainment Weekly провів порівняння кількох музичних стримінгових сервісів та надав планові «All Access» Google Play Музиці оцінку «B+», зазначивши:

Додавання завантаження для збільшення величезного потокового архіву заповнює деякі величезні прогалини[82].

Також після появи на території України подібного сервісу YouTube Music вартість платного користування зросла від 59,00 ₴ до 79,00 ₴ в індивідуальному плані та від 89,00 ₴ до 119,00 ₴ у сімейному плані.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Welch, Chris (25 лютого 2015). Google now lets you upload 50,000 songs to the cloud for free. The Verge. Vox Media. Архів оригіналу за 3 січня 2018. Процитовано 21 червня 2017.
 2. Etherington, Darrell (25 лютого 2015). Google Play Music Increases Cloud Storage Limit To 50,000 Songs. TechCrunch. AOL. Архів оригіналу за 8 квітня 2018. Процитовано 21 червня 2017.
 3. How to use Google Play Music. Google Play Help. Google. Архів оригіналу за 2 лютого 2017. Процитовано 18 січня 2017.
 4. Farivar, Cyrus (18 грудня 2012). Google’s cloud-based music-matching service has arrived… and it’s free. Ars Technica. Condé Nast. Архів оригіналу за 19 травня 2017. Процитовано 21 червня 2017.
 5. Kafka, Peter (18 грудня 2012). Google’s Music Locker Now Works Like Apple’s and Amazon’s. Except It’s Free. All Things Digital. Dow Jones & Company. Архів оригіналу за 1 травня 2017. Процитовано 21 червня 2017.
 6. Google Play Music song storage limits. Google Play Help. Google. Архів оригіналу за 18 квітня 2017. Процитовано 18 січня 2017.
 7. Google Play Music supported file types. Google Play Help. Google. Архів оригіналу за 2 липня 2017. Процитовано 18 січня 2017.
 8. Download music to listen offline. Google Play Help. Google. Архів оригіналу за 15 квітня 2017. Процитовано 25 січня 2017.
 9. Gordon, Scott (24 лютого 2017). Google Play Music version 7.4 adds “recents” option, song count now stands at 40 million. Android Authority. Архів оригіналу за 24 лютого 2017. Процитовано 24 лютого 2017.
 10. Free trials for Google Play Music. Google Play Help. Google. Архів оригіналу за 3 травня 2016. Процитовано 18 січня 2017.
 11. Альбіна Курбанова (14 листопада 2018). YouTube Music та Premium запустилися в Україні. nachasi.com. Архів оригіналу за 21 грудень 2018. Процитовано 21 грудня 2018.
 12. YouTube запускає музичний стрімінговий сервіс із платною та безкоштовною версіями. ms.detector.media. Медіаграмотність. 17 травня 2018. Архів оригіналу за 21 грудень 2018. Процитовано 21 грудня 2018.
 13. Use Play Music on mobile or computer. Google Play Help. Google. Архів оригіналу за 2 лютого 2017. Процитовано 25 січня 2017.
 14. Google Play Music. Google Play. Google. 17 січня 2017. Архів оригіналу за 17 березня 2020. Процитовано 18 січня 2017.
 15. Google Play Music. iTunes Store. Apple Inc. 14 грудня 2016. Архів оригіналу за 20 грудня 2018. Процитовано 18 січня 2017.
 16. Use Google Play Music on multiple devices. Google Play Help. Google. Архів оригіналу за 17 липня 2017. Процитовано 18 січня 2017.
 17. Welch, Chris (21 квітня 2017). Samsung will use Google Play Music as the default music app on its devices. The Verge. Vox Media. Архів оригіналу за 21 квітня 2017. Процитовано 21 червня 2017.
 18. Ingraham, Nathan (21 квітня 2017). Galaxy S8 owners can upload 100,000 songs to Google Play Music. Engadget. AOL. Архів оригіналу за 21 квітня 2017. Процитовано 21 червня 2017.
 19. Triggs, Robert. Google launches exclusive Play Music feature for Galaxy S8. Android Authority. Архів оригіналу за 19 червня 2017. Процитовано 21 червня 2017.
 20. Singleton, Micah (19 червня 2017). Google Play Music releases an exclusive feature for the Samsung Galaxy S8. The Verge. Vox Media. Архів оригіналу за 19 червня 2017. Процитовано 21 червня 2017.
 21. Gartenberg, Chaim (14 липня 2017). Google Play Music is making New Release Radio available to all users. The Verge. Vox Media. Архів оригіналу за 14 липня 2017. Процитовано 15 липня 2017.
 22. Duino, Justin (13 липня 2017). Google Play Music making New Release Radio available to all. 9to5Google. Архів оригіналу за 19 лютого 2018. Процитовано 15 липня 2017.
 23. Dhami, Dharti (13 липня 2017). Discover the latest music with New Release Radio on Google Play Music. The Keyword. Google. Архів оригіналу за 14 липня 2017. Процитовано 15 липня 2017.
 24. Halliday, Josh (10 травня 2011). Google launches Music Beta and film player. The Guardian. Guardian Media Group. Архів оригіналу за 6 вересня 2018. Процитовано 18 січня 2017.
 25. Murph, Darren (11 травня 2011). Google Music Beta walkthrough: what it is and how it works (video). Engadget. AOL. Архів оригіналу за 6 вересня 2018. Процитовано 18 січня 2017.
 26. Cesa, Dante (16 листопада 2011). Google's Android 'These Go To Eleven' liveblog from Los Angeles!. Engadget. AOL. Архів оригіналу за 13 червня 2018. Процитовано 18 січня 2017.
 27. Miller, Ross (16 листопада 2011). Google Music store official: artist hubs, Google+ integration, and more. The Verge. Vox Media. Архів оригіналу за 13 червня 2018. Процитовано 18 січня 2017.
 28. Houston, Thomas (16 листопада 2011). Google Music gets Google+ integration. The Verge. Vox Media. Архів оригіналу за 10 листопада 2018. Процитовано 18 січня 2017.
 29. Houston, Thomas (16 листопада 2011). Google Music launching with EMI, Sony Music, and others; offering free, exclusive music. The Verge. Vox Media. Архів оригіналу за 26 грудня 2016. Процитовано 18 січня 2017.
 30. Hyden, Steven (17 листопада 2011). Google Music launches with a bunch of free music from Pearl Jam and the Rolling Stones. The A.V. Club. The Onion. Архів оригіналу за 28 листопада 2016. Процитовано 18 січня 2017.
 31. Hollister, Sean (26 січня 2012). Google Music now lets you download MP3 copies of your stored tunes. The Verge. Vox Media. Архів оригіналу за 29 листопада 2016. Процитовано 18 січня 2017.
 32. Sandoval, Greg (23 лютого 2012). Google Music not living up to expectations (exclusive). CNET. CBS Interactive. Архів оригіналу за 19 квітня 2017. Процитовано 18 січня 2017.
 33. Velazco, Chris (6 березня 2012). Goodbye Android Market, Hello Google Play. TechCrunch. AOL. Архів оригіналу за 4 листопада 2016. Процитовано 18 січня 2017.
 34. Topolsky, Joshua (6 березня 2012). Hello, Google Play: Google launches sweeping revamp of app, book, music, and video stores. The Verge. Vox Media. Архів оригіналу за 18 січня 2017. Процитовано 18 січня 2017.
 35. Rubin, Andy (29 жовтня 2012). Nexus: The best of Google, now in three sizes. Official Google Blog. Google. Архів оригіналу за 18 січня 2017. Процитовано 18 січня 2017.
 36. Bishop, Bryan (15 травня 2013). Google takes on Spotify with Google Play Music All Access subscription service, priced at $9.99 per month. The Verge. Vox Media. Архів оригіналу за 10 серпня 2016. Процитовано 18 січня 2017.
 37. Rushe, Dominic; Arthur, Charles (16 травня 2013). Google Play Music All Access: search giant launches rival to Spotify. The Guardian. Guardian Media Group. Архів оригіналу за 21 вересня 2016. Процитовано 18 січня 2017.
 38. Spangler, Todd (24 липня 2013). Google Unveils Chromecast, New Video Device for TVs. Variety. Penske Media Corporation. Архів оригіналу за 20 грудня 2016. Процитовано 18 січня 2017.
 39. Welch, Chris (21 жовтня 2014). Google brings Songza's best feature to Play Music. The Verge. Vox Media. Архів оригіналу за 3 січня 2017. Процитовано 18 січня 2017.
 40. Newton, Casey (12 листопада 2014). YouTube announces plans for a subscription music service. The Verge. Vox Media. Архів оригіналу за 8 березня 2021. Процитовано 18 січня 2017.
 41. Spangler, Todd (12 листопада 2014). YouTube Launches 'Music Key' Subscription Service with More Than 30 Million Songs. Variety. Penske Media Corporation. Архів оригіналу за 7 березня 2021. Процитовано 18 січня 2017.
 42. Popper, Ben (21 жовтня 2015). Red Dawn: An inside look at YouTube’s new ad-free subscription service. The Verge. Vox Media. Архів оригіналу за 4 квітня 2019. Процитовано 18 січня 2017.
 43. Kim, Eunice (9 грудня 2015). Google Play Music: Now playing for your family. Official Android Blog. Google. Архів оригіналу за 6 січня 2017. Процитовано 18 січня 2017.
 44. Welch, Chris (9 грудня 2015). Google Play Music launches $14.99 family plan for up to six people. The Verge. Vox Media. Архів оригіналу за 17 грудня 2016. Процитовано 18 січня 2017.
 45. King, Jr., Bertel (9 грудня 2015). Google Play Music Family Plans Launch In The US, UK, Canada, And Three Other Countries — YouTube Red Included. Android Police. Архів оригіналу за 12 листопада 2016. Процитовано 18 січня 2017.
 46. Google Play Music family plan. Google Play Help. Google. Архів оригіналу за 31 березня 2017. Процитовано 9 вересня 2017.
 47. Malkovitch, Ilia (18 квітня 2016). Welcome to Google Play Music, the podcast episode. The Keyword Google Blog. Google. Архів оригіналу за 9 березня 2017. Процитовано 8 березня 2017.
 48. Lardinois, Frederic (18 квітня 2016). Google brings podcasts to Google Play Music. TechCrunch. AOL. Архів оригіналу за 9 березня 2017. Процитовано 8 березня 2017.
 49. Amadeo, Ron (18 квітня 2016). Google Play Music Podcasts launches today. Ars Technica. Condé Nast. Архів оригіналу за 9 березня 2017. Процитовано 8 березня 2017.
 50. Roman, Elias (8 березня 2017). Google Play Music Presents: City Soundtracks. The Keyword Google Blog. Google. Архів оригіналу за 9 березня 2017. Процитовано 8 березня 2017.
 51. Perez, Sarah (8 березня 2017). Google Play unveils its first original podcast series, ‘City Soundtracks’. TechCrunch. AOL. Архів оригіналу за 8 березня 2017. Процитовано 8 березня 2017.
 52. Vincent, James (8 березня 2017). Google Play Music’s first original podcast is a guide to city soundtracks. The Verge. Vox Media. Архів оригіналу за 8 березня 2017. Процитовано 8 березня 2017.
 53. Seifert, Dan (3 листопада 2016). Google Home Review: Home is Where The Smart Is. The Verge. Vox Media. Архів оригіналу за 19 січня 2017. Процитовано 18 січня 2017.
 54. Source: YouTube Remix Will Bring the End of Google Play Music. Droid Life. 24 квітня 2018. Архів оригіналу за 3 травня 2018. Процитовано 3 травня 2018. {{cite web}}: |first= з пропущеним |last= (довідка)
 55. Hastings, Nick (18 червня 2018). YouTube Music and YouTube Premium launch on mobile in 17 countries. Digital Trends (амер.). Архів оригіналу за 21 червня 2018. Процитовано 21 червня 2018.
 56. Архівована копія. Архів оригіналу за 21 серпня 2018. Процитовано 8 серпня 2018.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
 57. Chokkattu, Julian; Hesse, Brendan; Chang, Lula (18 червня 2018). YouTube Music is replacing Google Play Music: Here’s where, when, and why. Digital Trends (амер.). Архів оригіналу за 4 січня 2021. Процитовано 21 червня 2018.
 58. Google Play Music скоро закроют. Как перенести музыку в YouTube Music — инструкция. AIN.UA (ru-RU) . 13 травня 2020. Архів оригіналу за 16 червня 2020. Процитовано 15 червня 2020.
 59. Google kills Google Play Music, offers easy migration to YouTube Music. GSMArena.com (англ.). Архів оригіналу за 29 жовтня 2020. Процитовано 30 жовтня 2020.
 60. Google Play Music is now officially dead, dead, dead. Android Police (амер.). 22 жовтня 2020. Архів оригіналу за 4 січня 2021. Процитовано 30 жовтня 2020.
 61. Amadeo, Ron (4 серпня 2020). Google Music shutdown starts this month, music deleted in December. Ars Technica (en-us) . Архів оригіналу за 25 січня 2021. Процитовано 30 жовтня 2020.
 62. Li, Abner (12 жовтня 2020). Google shuts down Play Music store for buying songs. 9to5Google (амер.). Архів оригіналу за 18 січня 2021. Процитовано 30 жовтня 2020.
 63. Country availability for apps & digital content. Google Play Help. Google. Архів оригіналу за 9 жовтня 2015. Процитовано 18 січня 2017.
 64. Spradlin, Liam (29 жовтня 2012). Google Partners With Warner Music Group For Play Music, Promises To Bring The Service (With Song Matching) To Europe November 13. Android Police. Архів оригіналу за 10 вересня 2016. Процитовано 20 лютого 2017.
 65. Spradlin, Liam (30 вересня 2013). Google Play Music (And All Access) Live In Czech Republic, Finland, Hungary, Liechtenstein, Netherlands, Russia, And Switzerland. Android Police. Архів оригіналу за 23 грудня 2016. Процитовано 20 лютого 2017.
 66. Summerson, Cameron (8 жовтня 2013). Google Play Music And All Access Go Live In Mexico. Android Police. Архів оригіналу за 14 червня 2018. Процитовано 18 січня 2017.
 67. Whitwam, Ryan (5 грудня 2013). Google Play Music All Access Arrives In Germany. Android Police. Архів оригіналу за 14 липня 2018. Процитовано 18 січня 2017.
 68. Crider, Michael (17 березня 2014). Google Play Music And Music All Access Now Available In Greece, Norway, Sweden, And Slovakia. Android Police. Архів оригіналу за 14 червня 2018. Процитовано 18 січня 2017.
 69. Whitwam, Ryan (5 травня 2014). Google Play Music All Access Is Rolling Out In Canada. Android Police. Архів оригіналу за 14 червня 2018. Процитовано 18 січня 2017.
 70. Whitwam, Ryan (27 травня 2014). Google Play Music And All Access Now Available In Poland And Denmark. Android Police. Архів оригіналу за 28 серпня 2018. Процитовано 18 січня 2017.
 71. King Jr., Bertel (15 липня 2014). Google Play Music Goes Live In Colombia, Ukraine, Chile, Costa Rica, And Other Countries [Updated]. Android Police. Архів оригіналу за 21 лютого 2017. Процитовано 20 лютого 2017.
 72. Crider, Michael (19 серпня 2014). [Update: Now Live] Google Play Music All Access Is Now Available In 9 New Countries In Latin America, Including Ecuador, Guatemala, And Venezuela. Android Police. Архів оригіналу за 28 серпня 2018. Процитовано 18 січня 2017.
 73. King Jr., Bertel (22 вересня 2014). Play Music Launches In Brazil And Uruguay, All Access Only In Uruguay (Kind Of). Android Police. Архів оригіналу за 21 лютого 2017. Процитовано 20 лютого 2017.
 74. King Jr., Bertel (3 листопада 2014). Google Play Music Goes Live In Belarus, Bulgaria, Romania, And Ten Other European Countries. Android Police. Архів оригіналу за 21 лютого 2017. Процитовано 20 лютого 2017.
 75. Crider, Michael (28 листопада 2014). Google Play Music All Access Now Available In Brazil. Android Police. Архів оригіналу за 14 червня 2018. Процитовано 18 січня 2017.
 76. King Jr., Bertel (29 червня 2015). [Updated] Google Play Music Support Comes To Argentina, Subscriptions Included. Android Police. Архів оригіналу за 26 жовтня 2016. Процитовано 20 лютого 2017.
 77. El Khoury, Rita (3 вересня 2015). Google Play Music And Play Music All Access Make Their Way Over To Japan. Android Police. Архів оригіналу за 14 червня 2018. Процитовано 18 січня 2017.
 78. El Khoury, Rita (8 грудня 2015). Google Play Music Blasts Its Tunes To South Africa And Serbia. Android Police. Архів оригіналу за 14 червня 2018. Процитовано 18 січня 2017.
 79. Gao, Richard (27 вересня 2016). [Finally] Google Play Music now appears to be available in India. Android Police. Архів оригіналу за 14 липня 2018. Процитовано 18 січня 2017.
 80. Ghoshal, Abhimanyu (6 квітня 2017). Google Play Music Unlimited launches in India at Rs. 89 to take on Apple Music. The Next Web. Архів оригіналу за 6 квітня 2017. Процитовано 6 квітня 2017.
 81. Jonnalagadda, Harish (6 квітня 2017). Google Play Music All Access finally goes live in India, starts at just ₹89 per month. Android Central. Архів оригіналу за 6 квітня 2017. Процитовано 6 квітня 2017.
 82. Anderson, Kyle (18 січня 2013). What's the Best Music Service?. Entertainment Weekly. Time Inc.: 14. Архів оригіналу за 10 листопада 2014. Процитовано 8 квітня 2018.

Посилання[ред. | ред. код]