Griselinia

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Griselinia
листя і квіти Griselinia littoralis
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Айстериди (Asterids)
Порядок: Аралієцвіті (Apiales)
Родина: Griseliniaceae
Takht.[1]
Рід: Griselinia
G.Forst.
Типовий вид
Griselinia lucida
J.R.Forst. & G.Forst.[2]
Види

Griselinia carlomunozii
Griselinia jodinifolia
Griselinia littoralis
Griselinia lucida
Griselinia racemosa
Griselinia ruscifolia
Griselinia scandens

Вікісховище: Griselinia

Griseliniaрід семи видів кущів і дерев, які поширені в Новій Зеландії та Південній Америці. Це класичний зразок антарктичної флори. Це єдиний рід у родині Griseliniaceae; у минулому його часто поміщали в Cornaceae, але він відрізняється багатьма особливостями.

Це невеликі дводомні дерева або кущі заввишки до 20 м з прямовисними гілками, або кущі заввишки до 2 метрів. Листя вічнозелене, товсте і шкірясте, гладке і блискуче зверху, часто блідіше знизу. Квітки дуже дрібні, з п'ятьма чашолистками та тичинками та одним рильцем, розташовані на кінцевих або пазушних китицях або волотях. Довжина пелюсток 2–3 мм. Однак жіноча квітка G. lucida не має пелюсток. Плід — невелика червона чи фіолетова ягода овальної форми довжиною 5–10 мм[3].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Angiosperm Phylogeny Group (2016). An update of the Angiosperm Phylogeny Group classification for the orders and families of flowering plants: APG IV. Botanical Journal of the Linnean Society. 181 (1): 1—20. doi:10.1111/boj.12385.
  2. IPNI (2022). "Griselinia J.R.Forst. & G.Forst". International Plant Names Index (IPNI). Royal Botanic Gardens, Kew; Harvard University Herbaria & Libraries; Australian National Botanic Gardens. Retrieved 24 December 2022.
  3. Dillon, M.O. (2018). Griseliniaceae. У Kadereit, J.W.; Bittrich, V. (ред.). Flowering Plants: Eudicots: Apiales, Gentianales (except Rubiaceae). The Families and Genera of Vascular Plants. Т. XV. с. 505—509. doi:10.1007/978-3-319-93605-5.