Groovy

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Groovy
Groovy-logo
об'єктно-орієнтована мова програмування[d], імперативна мова програмування, скриптова мова, мова функціонального програмування, мультипарадигмальна мова програмування і Інтерпретована мова програмування
Парадигма: об'єктно-орієнтована, імперативна, скриптова, функційна
Дата появи: 2003
Творці: Java Community Process
Розробник: Guillaume Laforge
(розпорядник проекту та
лідер специфікації JSR-241)
Останній реліз: 2.4.7 (3 червня 2016; 687 днів тому)
Система типізації: динамічна, сувора, качина
Під впливом від: Java, Python, Ruby, Perl, Smalltalk, Objective-C
Платформа: Java Virtual Machine
ОС: крос-платформовий
Ліцензія: Apache License v2.0
Звичайні розширення файлів: groovy
Сайт: www.groovy-lang.org

Groovy — об'єктно-орієнтована динамічна мова програмування, що працює в середовищі JRE. Мова Groovy запозичила деякі корисні якості Ruby, Haskell і Python, але створена для роботи всередині віртуальної машини Java (JVM) і підтримує тісну інтеграцію з Java програмами. За роки існування Groovy навколо цієї мови сформувалася екосистема з пов'язаних проектів, таких як MVC веб-фреймврок Grails, swing-орієнтований фреймворк Griffon, системи збирання Gant і Gradle, інструментарій для інтеграції з Google App Engine - Gaelyk , система паралельного програмування Gpars, тестовий комплект Spock, інструменти для контролю якості CodeNarc і GMetrics.

Оскільки Groovy працює в середовищі JRE, то саме Java є основним так би мовити конкурентом. Розробники недвозначно акцентують увагу в різноманітних описах на тому, що дана мова дуже схожа на Java і використовує її інфраструктуру, відповідно потребує мінімум зусиль для вивчення.

Ключові особливості[ред.ред. код]

  • Безшовна інтеграція з Java
  • Висока швидкість розробки

Groovy є більш високорівневою мовою програмування порівняно з Java, а отже розробка на ньому зазвичай відбувається швидше. Цьому сприяють перш за все динамічна природа мови, а по-друге, наявні елементи функційного програмування, зокрема замикання.

  • Функціональна спрямованість

Саме цьому аспекту мови розробники надають один з найбільших пріоритетів. Нові можливості з'являються досить регулярно.

  • Режим статичної компіляції для забезпечення підвищеної продуктивності для критичних до швидкості виконання ділянок коду.

Застосування[ред.ред. код]

Останнім часом Groovy разом з Grails стали дуже популярними технологіями на Заході. Приймаючи рішення про те, чи варто використовувати їх у якомусь конкретному випадку потрібно пам’ятати про динамічну спрямованість мови і використовувати там, де потрібно використовувати саме динамічні мови. Там де потрібна надійність або значна швидкодія рекомендується використовувати статичні мови, зокрема Java чи Scala. Адже відомо, що зробити помилку при розробці в першому випадку значно легше.

Посилання[ред.ред. код]