Gurobi

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Gurobi
Типматематична оптимізація
АвторЗонхао Гу, Едвард Ротберг і Роберт Біксбі[en]
Стабільний випуск9.5[1] (Листопад 2021)
Операційна системаWindows
Мова програмуванняC++
ЛіцензіяПропрієтарне ПЗ
Вебсайтgurobi.com

Gurobi або Gurobi Optimizer — це програмне забезпечення для розв'язання задач математичної оптимізації[2].

Компанія Gurobi з програмним забезпеченням Gurobi як основним продуктом була заснована Зонхао Гу, Едвард Ротберг і Роберт Біксбі[en]. Назва складається з перших літер прізвищ трьох засновників.

Gurobi — розв'язувач задач, який використовує чисельні методи. Підтримуються лінійне програмування (англ. Linear programming, LP), квадратичне програмування (англ. Quadratic programming, QP), квадратичне програмування з обмеженнями (англ. quadratically constrained programming, QCP), змішане цілочисельне лінійне програмування (англ. Mixed Integer Linear Programing, MILP)[3], змішане цілочисельне квадратичне програмування (англ. mixed-integer quadratic programming, MIQP) і змішане цілочисельне програмування з квадратичними обмеженнями (англ. mixed integer quadratically constrained programming, MIQCP). Порівняно з іншими розв'язувачами, Gurobi зміг розв'язати більшість еталонних задач і потребував найменшої кількості часу на задачу[4].

Існують об'єктно-орієнтовані інтерфейси для C++, Java, .NET і Python, а також матрично-орієнтований інтерфейс для R, MATLAB, C і Julia. Можлива інтеграція як з мовами моделювання AIMMS, AMPL, GAMS і MPL (англ. Mathematical Programming Language), так і з Microsoft Excel.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 16 березня 2022. Процитовано 15 квітня 2022.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  2. First Look – Gurobi Optimization. jtonedm.com. Архів оригіналу за 17 лютого 2022. Процитовано 15 квітня 2022.
  3. Benchmark on DAOOPT and GUROBI with the PASCAL2 Inference Challenge Problems (PDF). 2011. Архів оригіналу (PDF) за 27 лютого 2022. Процитовано 15 квітня 2022.
  4. Analysis of commercial and free and open source solvers for linear optimization problems. 2012. Архів оригіналу (PDF) за 15 квітня 2022. Процитовано 15 квітня 2022.

Посилання

[ред. | ред. код]