HIPPI

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Файл:SerialHIPPIfibre optic cable.jpg
Послідовний оптичний кабель HIPPI

HIPPI (англ. High Performance Parallel Interface) — комп'ютерна шина типу «точка—точка», призначена в основному для з'єднання швидкісних носіїв даних (дискових приводів) з суперкомп'ютерами.[1] Була популярна наприкінці 1980-х і у 1990-ті, але з часом поступилася ще більш швидкісним і розповсюдженішим інтерфейсам, таким як Fibre Channel і 10 Gigabit Ethernet.

Перший стандарт HIPPI визначав 50-провідний мідний кабель (звита пара) як фізичний носій, швидкість передачі становила 800 мегабіт за секунду (100 Мбайт/с), з максимальною довжиною кабеля 25 м. Новіший стандарт підвищив швидкість до 1600 Мбіт/с ((200 Мбайт/s), за рахунок використання оптоволоконного послідовного кабеля з максимальною довжиною 10 км.[2]

Станом на 2018 рік HIPPI майже не використовується. Диски з інтерфейсом Ultra3 SCSI мають пропускну здатність до 320 Мбайт/с, і є широкодоступними. Технологія Fibre Channel забезпечує швидкість до 400 Мбайт/с (оптоволокно), і може передавати дані за протоколами HIPPI і SCSI.

GSN — HIPPI-6400[ред. | ред. код]

У 1999-му році була здійснена спроба підняти швидкість передачі HIPPI, в результаті чого з'явився інтерфейс HIPPI-6400,[3] пізніше перейменований на GSN (англ. Gigabyte System Network). Він не отримав широкого розповсюдження через високу ціну і наявність конкуруючих стандартів. GSN працює в повнодуплексному режимі зі швидкістю передавання 6400 Мбіт/с (800 Мбайт/с) у кожному напрямку; використовується паралельний інтерфейс. Максимальна довжина мідних кабелів GSN — 50 метрів, оптичних — до 1 км.[4] GSN був розроблений у Лос-Аламоській національній лабораторії.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]