HTTP/3

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


HTTP/3 - це майбутня третя основна версія протоколу передачі гіпертексту HTTP, яка використовується для обміну бінарною інформацією у Всесвітній павутині.[1][2] HTTP/3 базується на попередній чорновій версії RFC "Протокол передачі гіпертексту (HTTP) через QUIC". [3] QUIC — це експериментальний мережевий протокол транспортного рівня, що спочатку розроблявся компанією Google, у якому керування транспортного затору простору користувача відбувається через протокол User Datagram Protocol (UDP).

28 жовтня 2018 року в дискусії зі списку розсилки Марк Ноттінгем, голова IETF HTTP та робочої групи QUIC Working Groups, зробив офіційний запит про перейменування HTTP-over-QUIC на HTTP/3, для того щоб "чітко визначити його як іншу прив'язку семантики HTTP до дротовий протокол ... щоб люди зрозуміли його відокремлення від QUIC» і передали його розробку від робочої групи QUIC Working Groups до HTTP Working Groups після завершення і публікації проекту.[4] У наступних обговореннях, які послідували протягом декількох днів, пропозиція Ноттінгема була прийнята іншими членами IETF, які у листопаді 2018 року схвалили і дали офіційне підтвердження, що HTTP-over-QUIC стає HTTP/3. [3]

Див. також[ред. | ред. код]

Список літератури[ред. | ред. код]

  1. Bishop, M. (2019-07-12). Hypertext Transfer Protocol Version 3 (HTTP/3). quicwg.org (en). Процитовано 2019-07-12. 
  2. Порожнє посилання на джерело‎ (довідка) 
  3. а б Cimpanu, Catalin (12 November 2018). HTTP-over-QUIC to be renamed HTTP/3 | ZDNet. ZDNet (en). Процитовано 12 November 2018. 
  4. Nottingham, Mark (28 October 2018). Identifying our deliverables. IETF Mail Archive.