Half-Life 2: Episode One

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Half-Life 2: Episode One

Half life 2 episode one dvd.jpg
Обкладинка диска європейської версії

Розробник США Valve Corporation
Видавець Світ Valve Corporation
Світ Electronic Arts
Росія Бука
Дистриб'ютор Electronic Arts
Локалізатор Росія Бука
Частина серії Half-Life
Попередня гра серії Half-Life 2
Наступна гра серії Half-Life 2: Episode Two
Дата випуску Microsoft Windows

Світ 1 червня 2006
СНД 8 червня 2006
Mac OS X
Світ 26 травня 2010 (Steam) [1]
Linux
Світ 26 червня 2013 (Steam)
Xbox 360
(у складі The Orange Box)
США 10 жовтня 2007
Європейський Союз 18 жовтня 2007
PlayStation 3:
(у складі The Orange Box)
Світ 11 грудня 2007

Жанр Шутер від першої особи
Вікові
рейтинги
США ESRB: M — Mature
Австралія OFLC: MA 15+
Європейський Союз PEGI: 16+
Платформа Linux, Xbox 360, PlayStation 3, Microsoft Windows і macOS
Рушій гри Source 15
Режим гри одиночна гра
Носій DVD (1) та Steam
Системні
вимоги
Мінімальні[2]:

(під Microsoft Windows)

Керування миша та клавіатура (Персональний комп'ютер), Геймпад (X360, PS3)
Сайт http://orange.half-life2.com/hl2ep1.html

Half-Life 2: Episode One (раніше відома як Half-Life 2: Aftermath) — продовження сюжетної лінії відеогри Half-Life 2 в жанрі шутера від першої особи, розроблене компанією Valve Corporation. Гра є першою частиною в трилогії епізодів — продовжень Half-Life 2.[3] В Episode One використовується наступна версія рушія Source з підтримкою технології HDR.

Значну частину Episode One гравець проходить, взаємодіючи з керованим комп'ютером персонажем — Алікс Венс, що є нестандартним прийомом для серії Half-Life.[4] Епізод складається з 5 розділів (рівнів), розрахованих на 4-6 годин гри,[5] та рекламного ролика другого епізоду. Сюжет гри продовжує історію Half-Life та Half-Life 2, і починається з моменту, на якому завершилася попередня гра: гравець в ролі Гордона Фрімена разом з Алікс Венс повинен встигнути втекти з охопленого хаосом Сіті 17, поки Цитадель Альянсу, якій Фрімен завдав непоправного збитку, не знищила разом з собою все місто.

Версія гри для ПК з'явилася в роздрібному продажі та системі онлайн-завантаження Steam 1 червня 2006 року.[6] В Росії та країнах Співдружності Незалежних Держав коробкова версія була випущена 8 червня компанією «Бука».[7] Episode One є самостійною грою, не вимагає встановленого Half-Life 2 і поставляється разом з двома мережевими іграми: Half-Life 2: Deathmatch та Half-Life Deathmatch: Source.[8] Гра входить в набір ігор від Valve під назвою The Orange Box, реліз якого для покупки через Steam та в роздріб відбувся 10 жовтня 2007 року, в Північній Америці та Росії. Цією ж датою, портований разом з усіма іграми (включаючи Episode One), The Orange Box вийшов для ігрової приставки Xbox 360. Версія набору для консолі Sony PlayStation 3 з'явилася 11 грудня 2007 року в США та Європі.[9]

Ігровий процес[ред.ред. код]

Геймплей, як і в попередніх частинах, орієнтований на збройні сутички з ворогами та вирішення фізичних головоломок. В Half-Life 2: Episode One керований гравцем герой, Гордон Фрімен, більшість часу проводить з персонажем Алікс Венс. Штучний інтелект Алікс дозволяє їй реагувати на дії гравця - коментувати, коли той затримує увагу на якомусь предметі або вказувати на перешкоди, підказувати рішення ігрових завдань. Гравцеві і Алікс часто доводиться допомагати один одному. Крім того, було поліпшено бойові здібності Алікс: якщо вороги підходять до неї надто близько, вона б'ється в рукопашну.

Функціональність Граві-гармати розширилася. Вона дається гравцеві відпочатку і застосовується не тільки у вирішенні головоломок, а й для забезпечення переваги в сутичках. Наприклад, нею можна штовхати предмети, щоб перекривати доступ ворогам. На рівнях в Цитаделі Граві-гармата отримує можливість маніпулювати органічними об'єктами та переносити енергетичні сфери, що допомагає в боротьбі і вирішенні головоломок[10].

Сюжет[ред.ред. код]

Події продовжуються з того ж моменту, на якому закінчилася оригінальна Half-Life 2. Гордон Фрімен завадив Воллесу Бріну покинути Землю і знищив телепорт Цитаделі. В результаті стався вибух, але в останній момент час застиг і перед Гордоном виник таємничий G-Man. Похваливши його за виконану роботу, G-Man знову занурив Гордона в стазис.

Глави[ред.ред. код]

Глава 1: Недоречна тривога (англ. Undue alarm)

Гордон отямився, бачачи перед собою чорноту з уламками, серед яких є монітор, на якому Брін дорікає Гордону за спричинені ним руйнування. Гравець бачить себе на вершині Цитаделі, де Алікс застигла перед вибухом. Несподівано навколо Алікс виникають вортигонти, забираючи її з собою. Коли з'являється G-Man, вортигонти забирають і Гордона, що G-Man коментує словами «Це ми ще побачимо…» (англ. We'll see about that).

Робот Алікс на прізвисько Пес витягує Гордона з-під завалу, і Гордон бачить, що опинився біля підніжжя Цитаделі. Пес вручає гравцеві Граві-гармату, якою він прокладає шлях за Алікс. Дівчина знаходить термінал зв'язку Альянсу та викликає її батька, Ілая Венса, який разом з Айзеком Кляйнером знаходяться вже далеко за містом. Ілай визначає, що Цитадель ось-ось вибухне, а доктор Кляйнер знаходить ризикований вихід врятувати Алікс і Гордона — повернутися в Цитадель і стабілізувати її ядро, щоб виграти час. Пес садить героїв у старий мікроавтобус і закидає його в отвір в стіні Цитаделі. Однак, підлога під автобусом провалюється, і він падає на кілька рівнів нижче.

Алікс зауважує, що споруда знаходиться в гіршому стані, ніж вона очікувала. В одному з приміщень герої знаходять відеопанель з трансляцією Воллеса Бріна, що неабияк лякає Алікс, яка подумала начебто Брін ще живий. Впевнившись, що це не так, вона помічає рух під підлогою, який виявляється переміщенням Радника Цитаделі, котрий готується евакуюватися. Радник здійснює на героїв психічну атаку, від якої ті змушені тікати. Гордон в результаті потрапляє в Конфіскуюче поле Цитаделі, яке знову заряджає його Граві-гармату, збільшивши її потужність і давши змогу маніпулювати органікою. З оновленою зброєю Гордон прокладає собі та Алікс шлях крізь Цитадель, яку починає трусити від нестабільності Ядра.

Глава 2: Пряме втручання (англ. Direct intervention)

Зустрічаючи численні руйнування та опір солдатів Альянсу, герої дістаються до кімнати управління Ядром, де з комп'ютера Алікс дізнається, що сили Альянсу в Цитаделі самі для чогось дестабілізували Ядро. Полагодити його може тільки Гордон Фрімен, котрий володіє захисним костюмом проти радіації. Той вирушає активовувати три стабілізатори, зустрічаючи ворожих солдатів та робітників Цитаделі — спотворених людей Сталкерів. Коли він повертається, Алікс вже з'ясувала чому земні сили Альянсу намагалися знищити Цитадель. Її вибух дасть достатню кількість енергії, за допомогою якої командування Альянсу зможе послати у свій світ якесь надзвичайно важливе повідомлення. Крім того, Алікс знаходить перехоплений запис від Джудіт Моссман, котра разом з повстанцями знаходиться на арктичної базі в пошуках якогось «проекту». Під час запису повідомлення на групу нападають війська Альянсу, Джудіт тікає і трансляція переривається. Алікс робить копію цих двох повідомлень, щоб потім передати їх батькові. Герої спускаються в приєднане до Цитаделі метро і утримують від атак солдатів станцію до прибуття поїзда. Сівши у вагон, Алікс виявляє, що він завантажений капсулами зі Сталкерами. Несподівано чується вибух і поїзд перекидається.

Глава 3: На дні (англ. Lowlife)

Алікс і Гордон опинилися в місті у підземних гараж, наповнених зомбі та хедкрабами. Алікс сподівається дістатися до іншої залізничної гілки та покинути Сіті 17 разом з іншими жителями. На шляху їм трапляються нові супротивники — захоплені хедкрабами солдати Альянсу — зомбайни. Вийшовши на поверхню, герої розуміють — через знищення реактора темної енергії Цитаделі захисне поле всього Сіті 17 відключилося, впустивши мурашиних левів.

Глава 4: Втеча з міста (англ. Urban flight)

Альянс та повстанці активно евакуюють свої сили з міста. У цей час по місту, за допомогою хакерського втручання в мережу Альянсу, транслюється промова Айзека Кляйнера, де говориться про те, що поле пригнічення, яке кілька десятків років не давало народжувати дітей, більше не діє через поломку Цитаделі. Гордон і Алікс, взявши участь у кількох боях, зустрічають старого друга Барні Калхуна, котрого оточили снайпери. Врятований Барні розповідає, що Опір, захопивши частину міської залізничної мережі, готує потяги для евакуації жителів з Сіті 17. Несподівано укриття групи Барні виявляють сканери-розвідники. Алікс з Гордоном відвертають увагу військ Альянсу, тим самим давши можливість повстанцям дістатися до залізничної станції. Домовившись зустрітися там же, Барні вручає Гордону символічний лом-цвяходер. Алікс з Гордоном у своїй подорожі опиняються в покинутій лікарні, борючись із зомбі та солдатами Альянсу. Їх виявляє літаюча машина Альянсу — Штурмовик, для бою з якою Гордон піднімається на горище і розстрілює з ракетомета.

Глава 5: Вихід 17 (англ. Exit 17)

Герої добираються до вокзалу, де зустрічають Барні, який доручає їм прикривати групи повстанців, оскільки цьому намагається завадити Альянс. Алікс займає кулеметний пост на станції посадки, а Гордон відводить до неї людей. Врешті ворог атакує зі всіх сторін, Алікс придумує обманути переслідувачів, сказавши Барні, щоб він з повстанцями їхав на першому поїзді, тоді як вона і Гордон сядуть на другий. Проте сісти на другий рейс не дає крокуюча машина Страйдер. Гордон обходить противника і вражає добутими ракетами.

Гордон з Алікс нарешті сідають в останній вагон поїзда, який відправляється за вказаним Алікс з комп'ютера маршрутом. Вони від'їжджають на кілька кілометрів від Сіті 17, звідки евакуюються Радники, коли Ядро Цитаделі критично перевантажується. Вибух накриває місто і наздоганяє потяг.

Трейлер Half-Life 2: Episode Two[ред.ред. код]

Після закінчення гри демонструється відеоролик, у якому показано фрагменти з наступної частини — Half-Life 2: Episode Two. Зокрема сцену одразу після аварії поїзда, де Алікс висить над прірвою, участь в продовженні вортигонтів та нових противників — міні-страйдерів.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Half-Life 2, Half-Life 2: Episode One and Half-Life 2: Episode Two Updates Released (англійською). Steam. 26 травня 2010. Архів оригіналу за 2012-02-12. 
  2. Half-Life 2: Episode One. Steam. Архів оригіналу за 2012-02-12. 
  3. Half-Life 2: Episode One на золоті!. Half-Life Inside. 25 травня 2006. Архів оригіналу за 2012-02-12. 
  4. Інтерв'ю з компанією Valve сайту Eurogamer. Half-Life Inside. 20 червня 2006. Архів оригіналу за 2012-02-12. 
  5. Half-Life 2: Episode One. The Orange Box. Архів оригіналу за 2012-02-12. 
  6. Half-Life 2 Episode One ВИЙШОВ!. Half-Life Inside. 1 червня 2006. Архів оригіналу за 2012-02-12. 
  7. Вся інформація про... Half-Life 2: Episode One. Absolute Games. Архів оригіналу за 2012-02-12. 
  8. Half-Life 2: Episode One — Опис гри. Buka Entertainment. Архів оригіналу за 2012-02-12. 
  9. PS3 Orange Box pops top Dec. 11. GameSpot. 4 грудня 2007. Архів оригіналу за 2012-02-12. 
  10. Half-life 2 aftermath preview