Halo: First Strike

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Назва Перший удар
Автор Ерік Ніланд
Мова Англійська
Серія Halo
Жанр Наукова фантастика
Видавництво Del Rey Books

Halo: First Strike (укр. Перший удар) - фантастичний роман з серії «Halo» написаний Еріком Ніланд. Книга заснована на серії ігор «Halo», і сюжет відбувається після дії «Halo: Combat Evolved» і до початку «Halo 2».

Сюжет[ред.ред. код]

Під час Битви за Межа 30 серпня 2552, останньою лінією оборони Космічного командування Об'єднаних Націй (англ. United Nations Space Command) є орбітальні платформи Гармат Магнітного Прискорення (англ. Magnetic Accelerator Cannon). Розуміючи що тільки ці ЗМЗ утримують флот ковенантів від повного знищення Межі, командир загону SPARTAN-II, Master Chief (Джон-117), посилає велику частину спартанців, позначену як Червона Команда, на поверхню планети щоб захистити наземні термоядерні генератори ЗМЗ будь-яку ціну. Але це виявляється марним, оскільки флот ковенантів починає орбітальну плазмову бомбування, перетворюючи поверхню планети в скло. Що залишилися в живих спартанці ховаються в катакомбах під поверхнею і знаходять доктора Кетрін Елізабет Халс, творця проекту SPARTAN-II. Спартанці та Халс виявляють печеру Предтечею під базою Замок, штабу флотської розвідки. У ній, Халс знаходить загадковий кристалоподібний артефакт, здатний спотворювати простір і час. Люди забирають артефакт і ховають його від сил ковенантів, що шукають його (саме тому ця частина планети не піддалася бомбардуванню).

Руїни Альфа-Halo[ред.ред. код]

Починаючи там же де закінчилася перша гра, Master Chief і колишня ШІ «Стовпа Осені» Кортана пливуть у космосі 22 вересня 2552 на борту космічного винищувача «Довгий Меч». Минуло три дні з тих пір як крейсер упав на Halo. Master Chief виявляє залишився транспорт «Пелікан», який також опинився в полі уламків Halo. У ньому виявилися сержант Ейвері Джонсон, лейтенант Хеверсон, пілот Поласкі, капрал Локлір і кріогенна камера зі спартанка Лінда-058. Разом, вони планують повернутися на Землю захопивши флагман флоту ковенантів, «Сходження Правосуддя» (англ. Ascendant Justice).

Захопивши корабель, екіпаж стрибає до планети Межа. Це було зроблено тому, що Протокол Коула вимагає, щоб у разі захоплення ворожого корабля, він повинен бути ретельно обшуканий на предмет пристроїв для пеленга. Так як земний флот Межі був знищений ковенантами, то Кортана сподівалася знайти там людський корабель придатний для стрибка до Землі. Master Chief також бажав дізнатися долю свого загону, яких він послав на поверхню планети.

Межа[ред.ред. код]

Прибувши до межі, Master Chief приймає кодовий сигнал від тих, що вижили спартанців, а також від кількох інших вижили солдатів на чолі з віце-адміралом Данфортом Уїткомб. Досліджуючи Межа, Master Chief також виявляє доктора Халс і вижили спартанців разом з кристалом Предтечею, який, мабуть, спотворив час щоб Master Chief і Кортана змогли врятувати доктора та інших. Артефакт перемістив доктора Халс і спартанців на 15 днів вперед щоб вони всі зустрілися. Поки це все відбувається на планеті, Кортана дізналася що ковенантам стали відомі координати Землі і що вони збирають величезний флот для знищення колиски людства.

Потім, людям доводиться відбиватися від безлічі нападаючих ковенантів, охочих дістати черепок. Під час стрибка у простір ковзання, доктор Халс дізналася що цей артефакт також змінює властивості цього простору. «Схід Правосуддя» і кораблі, що переслідували ковенантів, опинилися в шарі між звичайним тривимірним простором і простором ковзання. У перестрілці, яку затіяли ковенанти, загинули безліч їх же кораблів, оскільки їх плазмові торпеди переміщалися непередбачуваними траєкторіями. Але також у цій битві загинуло двоє спартанців і пілот Поласкі від випадкового попадання торпеди. Повернувшись в систему Ерідан, люди вирішили піти від переслідування в поясі астероїдів, виявивши там базу людей-повстанців. На базі, доктор Халс присипляє Келлі-087 і викрадає її на малому кораблі «Беатріс» класу «Кажани» (подальша доля доктора Халс і Келлі описується в книзі «Halo: Ghosts of Onyx»). Перш ніж втекти, доктор віддає кристал Предтечею капралові Локлер, припускаючи, що той не стане зберігати кристал, якщо з'явиться необхідність його знищити. Локлер, який був закоханий у Поласкі, підриває артефакт, але сам гине від викликаного цим величезного сплеску радіації.

«Непохитний Пастир»[ред.ред. код]

Знаючи що ковенанти готуються знищити Землю, Master Chief та інші спартанці вирішують дати захисникам більше часу. Для цього, вони летять на місце збору флоту щоб перервати їх операції у вирішальному «першому ударі». Спартанці успішно впроваджуються в командну космічну станцію ковенантів під назвою «Непохитний Пастир» (англ. Unyielding Hierophant) і, за допомогою копії Кортани, активують систему самознищення станції, однак під час цього завдання гине спартанка. Вибравшись зі станції, спартанці дізнаються, що віце-адмірал Уїткомб і лейтенант Хеверсон змусили ковенантів повірити що у них на борту все ще є артефакт Предтечею і ведуть корабель прямо до «непохитні Пастиря». Коли флот ковенантів оточує їх, станція вибухає, знищуючи майже всі ворожі кораблі. Master Chief, Фред-104, Лінда-058, Уіл-043, сержант Джонсон і Кортана використовують відремонтований людський фрегат щоб повернутися на Землю.

Книга закінчується на космічній станції «Висока Милосердя», де Вищий Пророк Істини і вождь Грубих Тартар обговорюють втрату Альфа Halo. Гра «Halo 2» починається відразу після цього.

Шаблон:Halo