Halo 3: ODST

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Halo 3: ODST

Обкладинка гри Halo 3 ODST.jpg

Розробник Bungie Studios
Видавець Microsoft Game Studios
Частина серії Halo
Попередня гра серії «Halo 3»
Наступна гра серії «Halo 3: Reach»
Дата випуску 22 вересня 2009 року
Жанр Шутер від першої особи
Носії DVD
Платформи Xbox 360
Рушій гри Halo Engine
Режими гри Одиночна гра, Багатокористувацька гра, Кооператив
Керування Геймпад
Сайт http://halo.bungie.net/

«Halo 3: ODST» (робоча назва — «Halo 3: Recon») — самостійний додаток до гри "Halo 3". На відміну від перших трьох ігор, у аддоні гравець приймає роль не Master Chief-a, а орбітального десантника (англ. Orbital Drop Shock Trooper, ODST) Новачка (The Rookie). Дія гри відбувається до подій «Halo 3» і одночасно з подіями «Halo 2».

Геймплей[ред.ред. код]

Хоча геймплей аддона сильно нагадує геймплей попередніх ігор серії, гравець приймає роль не суперсолдата, а звичайної людини, що бореться з ковенантами у місті Нова Момбаса, Кенія. Оскільки головний герой не є спартанцем, то він одягнений у звичайну десантну броню а не екзоскелет типу МЬЕЛНІРР. Тобто, стиль гри дещо відрізняється, адже гравцеві доводиться воювати більш обережно через підвищеу загрозу з боку ворога. Хоча гра не є стелс-екшном, в грі все ж присутні елементи цього жанру. Також, на відміну від попередніх ігор серії, геймплей аддону є нелінійним, тобто дії гравця не є настільки обмеженими.

Головною метою гри є пошук в руїнах Нью-Момбаси зниклих товаришів. Виявивши яку-небудь доказ (наприклад, снайперську гвинтівку на ліхтарному стовпі), гра переходить на стадію спогадів, і гравець бере роль зниклого солдата.

Слід зауважити що «Halo 3: ODST» є першою грою серії в якій відсутні Еліти і Флуд. Гра також є другою (після «Halo Wars») де головний герой — не Майстер Чіф.

Огляд[ред.ред. код]

Дія[ред.ред. код]

Дія аддону відбувається у всесвіту Halo у 2552 році під час подій «Halo 2». У той час як основні персонажі «Halo 2» знаходяться на Хало Дельта, сюжет «ODST» зосереджений на подіях, які відбуваються в Нью-Момбасі на Землі під час вторгнення ковенантів.

Персонажі[ред.ред. код]

Головним героєм гри є неназваний орбітальний десантник на прізвисько Новачок (Rookie). Десантники найчастіше висаджуються в одномісних капсулах, що запускаються з кораблів з низької орбіти. Під час гри, Новачок втрачає зв'язок з іншими членами команди (Ромео, Голландець, Бак і Міккі) і повинен дізнатися що з ними сталося за допомогою ШІ на ім'я Суперінтендант, відповідального за технічну підтримку міста.

Сюжет[ред.ред. код]

Гра починається з обговорення плану штурму корабля Пророка Жалю, який знаходиться над Новою Момбасою, членами загону штурмовиків (Голландець, Ромео, Міккі і Новачок). Прибуває командир загону Едді Бак і представляє загону жінку на ім'я Вероніка Дейр. Він не говорить загону що є агентом Офісу флотської розвідки (англ. Office of Naval Intelligence, ONI) і його колишньою подругою. Члени загону та Дейр залазять у свої одномісні капсули, які корабель скидає на орбіті. Вони падають крізь атмосферу до флагмана Ковенантів, але за хвилину до зіткнення, Дейр змінює траєкторію капсул загону, і вони пролітають повз корабель. Флагман здійснює гіперстибок, створюючи шокову хвилю і електромагнітний імпульс. У результаті, капсула Новачка стикається з іншою і падає на землю, відключаючи солдата на шість годин. Прокинувшись, він вибирається і починає пошуки зниклого загону.

Бак приходить до тями після падіння й пробивається через війська Ковенантів щоб знайти Дейр. Виявивши її капсулу, він знаходить лише обвуглений шолом. Ромео рятує Бака від Інженера, і обидва вирішують втекти з міста. Капсула Голландця падає біля заповідника, після чого він допомагає десантникам на шляху до міста. Міккі реквізує танк «Скорпіон» і пробивається через ворожу бронетехніку до бульвару в Момбасі. Там він зустрічається з Голландцем, і вони захищають штаб ОФР від Ковенантів, підірвавши міст, щоб затримати ворога. Але ворожих солдатів виявляється занадто багато, і штурмовикам доводиться підірвати будівлю, щоб воно не дісталося прибульцям. На щастя, їх евакуює аерокосмічний човник «Пелікан», після чого вони встановлюють зв'язок з Баком і призначають місце зустрічі на даху поліцейського управління. Прибувши на дах, Бак і Ромео бачать як ковенанти збивають «Пелікан». Вони рятують Голландця і Міккі і захищаються від ворожого штурму. Але потім з'являється брут-генерал і серйозно ранить Ромео. Загону вдається захопити ворожий транспорт «Фантом», але Бак вирішує повернутися щоб знайти Дейр.

У місті, Новачкові допомагає «ШІ» Суперінтендант, що направляє його до місця розташування Дейр. Разом з нею, вони направляються до центрального процесора Суперінтенданту, в якому знаходиться важлива інформація про ціль пошуків ковенантів. Пробившись через великі сили Ковенантів, вони добираються до Суперінтенданта і виявляють там Інженера. Дейр пояснює що Інженери є рабами Ковенантів, а цей вирішив перебігти до людей. Він завантажив всю інформацію з пам'яті в себе. Завдання Дейр — вивести Інженера з міста в безпеці. Новачок, Дейр та Інженер зустрічаються з Баком і їм вдається втекти, незважаючи на величезний опір ворога. Відлітаючи на захопленому «Фантомі», загін спостерігає за тим як Ковенант знищує Нову Момбасу, щоб розкопати схований під нею портал до Ковчега.

Через місяць, загін спостерігає за Інженером на орбітальній станції ККОН. Прибуває сержант Ейвері Джонсон і каже що збирається допитати Інженера. Якщо гру завершити на Легендарній складності, то також буде показана сцена в якій Пророк Істини спостерігає як інші Інженери розкопують артефакт Предтеч під центральним процесором суперінтенданта.

Посилання[ред.ред. код]