Halo Wars

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Halo Wars
Розробник Ensemble Studios
Видавець Microsoft Game Studios
Частина серії Halo
Дата випуску Японія/Австралія 26 лютого 2009
Європейський Союз 27 лютого 2009
США 3 березня 2009
Жанр Стратегія в реальному часі
Вікові
рейтинги
ESRB: T — Teens
Носії DVD
Платформи Xbox 360
Режими гри Одиночна гра, багатокористувацька гра, кооперативна гра
Керування Геймпад для Xbox 360
Сайт http://www.halowars.com/

«Halo Wars» — відеогра в жанрі стратегії в реальному часі для ігрової консолі Xbox 360, розроблена Ensemble Studios. Ця гра є останнім проектом розробника. Дія розгортається у всесвіті Halo.

Геймплей[ред.ред. код]

На відміну від інших ігор серії, «Halo Wars» є стратегією. Раси і війська, в більшості, взяті з попередніх ігор, але також додані і нові види техніки. Оскільки гра створена спеціально для Xbox 360, то управління створене під геймпад.

У грі дві сторони: люди (ККОН) і ковенанти. У гравців є можливість вибирати лідера своїх військ. У людей лідерами є: капітан Каттер, сержант Форже і професор Андерс. У ковенантів лідери: Пророк Скорботи, Арбітр та вождь Брут. Кожен лідер має особливі здібності і унікальні війська. Наприклад, капітан Каттер має доступ до магнітноприскорювального знаряддя (МПО) «Дух Вогню», яке завдає величезних руйнувань в будь-якій точці поля бою. Пророк Скорботи може викликати залп променевого знаряддя корабля на орбіті зі схожим ефектом, хоча сам повинен знаходитися поблизу цілі. Лідери ККОН зазвичай розташовані на борту корабля (крім кампанії), тоді як лідери Ковенанту завжди беруть участь безпосередньо в бою.

Війська Ковенант, в основному, залежить від більш просунутих технологій і більшої кількості солдатів. ККОН має доступ до меншої кількості солдатів і менш розвинених технологій, але людські війська є більш універсальними. Наприклад, десантники ККОН є протипіхотних видом військ, але можуть також використовувати осколкові гранати і протитанкові ракети. Бази і деякі війська Ковенанту мають доступ до енергощитів.

Система будівництва баз нагадує «The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth». На карті є кілька встановлених точок, на яких гравці можуть будувати центр бази. У кожної бази є певна кількість осередків для додаткових будівель. Для просування по технологічних рівнями, ККОН будує реактори, тоді як Ковенант будує єдиний храм і вивчає епохи. У Ковенант є два типи будівель, яких немає у ККОН: генератори енергощитів для захисту бази і телепорти для миттєвої доставки військ до лідера. Кожна база (крім початкової) може будувати чотири Туррелі для оборони. Ці Туррелі потім можна спеціалізувати для поразки одного з трьох видів військ. Наприклад, ККОН будує вогнеметні Туррелі для знищення піхоти, рейкові — проти бронетехніки і ракетні — проти авіації.

Як і багато інших стратегії, співвідношення видів військ у «Halo Wars» дотримується системи «камінь-ножиці-папір»: піхота уразлива для бронетехніки, бронетехніка уразлива для авіації, а авіація уразлива для піхоти. Виняток становлять «Гриф» ККОН та «Скарабей» ковенантів.

Сюжет[ред.ред. код]

Дія гри розгортається за 20 років до подій «Halo: Combat Evolved». В центрі кампанії знаходиться людський корабль «Дух вогню» (регістр CFV-88), який був посланий Космічним Командуванням Об'єднаних Націй (ККОН) розслідувати і припинити дії Ковенанту на колишній людській планеті Харвест (місце першого контакту з іношопланетянами). Дізнавшись про загадкові розкопках ковенантів під проводом невідомого Арбітра, капітан корабля Джеймс Каттер посилає своїх солдатів дізнатися що відбувається. У міру просування сюжетом, гравець переміщається по декількох світах і, врешті-решт, натикається на Предтеч. Хоча у Предтеч є свої унікальні війська (тільки авіація), вони не є грабельною фракцією.

Війська[ред.ред. код]

ККОН[ред.ред. код]

Піхота[ред.ред. код]

 • Десантник — кістяк наземних військ ККОН. Озброєний автоматом серії MA5 і гранатами (які можна поліпшити до ПЗРК). По п'ять у загоні (можливе додавання польового лікаря). Пізніше поліпшується до орбітального штурмовика (якщо лідер — капітан Каттер).
 • Вогнеметник — спеціалізований протипіхотний десантник, озброєний вогнеметом NA4 і світлошумовими гранатами. По два в загоні.
 • Спартанець — результат проекту SPARTAN-II по створенню суперсолдат. Стандартне озброєння — автомат серії MA5 (може бути озброєний важким кулеметом і лазером). Також одягнений в броню серії МЕЛНІРР. Вміє викрадати ворожі машини (крім «Грифа» і «Скарабея»). Максимальна кількість — 3.
 • Циклоп — десантник в екзоскелеті, призначеному для знищення ворожих будівель. Може кидатися уламками будівель і машин. Доступний тільки якщо лідер — сержант Форже.

Бронетехніка[ред.ред. код]

 • M12 LRV «Бородавочник» — позашляховик зі змінним озброєнням. Має місця для водія і пасажира, а також гніздо для стрільця. Можуть бути озброєні зенітним знаряддям M41 і гарматою Гауса M68. Може збивати ворожу піхоту.
 • MAAT-9 «Росомаха» — легкий зенітний танк на напівгусеничному ходу. Озброєний двома пусковими установками ракет типу «Argent V». Проти наземних цілей, водій може використовувати важкий гранатомет XM511.
 • SP42 «Кобра» — спеціалізована бойова машина. Озброєна двома бронебійними рельсотронами. Також, може перетворюватися на стаціонарну артилерію.
 • M808B «Скорпіон» — основний бойовий танк ККОН. Важка бойова машина для прориву ворожих ліній. Озброєний баштовим 90-мм знаряддям і 7,62-мм кулеметом. Може стріляти шрапнеллю для ураження піхоти. Пізніше поліпшується в потужніший танк «Грізлі» (якщо лідер — сержант Форже).
 • «Слон» — самохідна казарма, озброєна легкими турелями. Доступний тільки якщо лідер — капітан Каттер.
 • «Гремлін» — бойова машина підтримки, озброєна випромінювачем ЕМІ, тимчасово відключає ворожу техніку. Доступний тільки якщо лідер — професор Андерс.
 • Плазмовий «Носоріг» — експериментальний вид бронетехніки, заснований на шасі «Скорпіона», хоча є САУ. Стріляє потужним плазмовим зарядом. Може збільшити дальність пострілів за рахунок мобільності. З'являється лише в деяких завданнях кампанії.

Авіація[ред.ред. код]

 • «Гриф» — найпотужніша повітряна бойова машина в арсеналі ККОН. По-суті, це літаючий штурмової танк, озброєний до зубів: два спарених важких кулемета і ракетні пускові установки.
 • VTOL-14 «Шершень» — легкий винищувач ККОН зі здатністю вертикального зльоту і посадки. Призначений для оборони від ворожої авіації, а також штурму ворожих позицій. Озброєний двома важкими кулеметами і ракетницями. Пізніше поліпшується в потужнішого «Яструба», озброєного лазерами (якщо лідер — професор Андерс).

Ковенант[ред.ред. код]

Піхота[ред.ред. код]

 • Піхотинець — нижчий член ієрархії ковенантів. Сильний лише в групі піхотинців. Завжди в супроводі еліта (еліт вмирає останім). Озброєний або плазмовим пістолетом або голкометом. Може бути озброєний протитанковим паливними знаряддям і плазмовими гранатами. Також в загін може бути доданий диякон для підвищення бойового духу.
 • Піхотинець-камікадзе — піхотинець, озброєний плазмовим пістолетом. Воює в групі без еліта. У режимі камікадзе біжить на ворога і підриває свій балон з метаном. Доступний тільки якщо лідер — Арбітр.
 • Шакал — розвідник або снайпер ковенантів. Оперує в парі. У бою, використовує енергетичний щит і далекобійну променеву рушницю.
 • Еліт-гвардієць — член однієї з вищих каст ковенантів. Озброєний енергетичним мечем. Його броня може бути поліпшена генератором невидимості і енергощитом. Доступний тільки якщо лідер — Пророк жалю.
 • Мисливець — колонія розумних червів у броньовому скафандрі. Оперує в парі. Є протитанковою зброєю ковенантів. Озброєний вбудованим паливним знаряддям і масивним щитом.
 • Брут — штурмовий піхотинець, озброєний кулеметом. Може бути обладнаний реактивним ранцем. Доступний тільки якщо лідер — вождь Брут.

Бронетехніка[ред.ред. код]

 • «Сарана» — далекобійне променеве знаряддя на чотириногому шассі. Спеціально призначений для знищення ворожих будівель. Досить повільна машина. Може бути обладнане енергощитом.
 • Тип-32 «Привид» — літаюча одномісна розвідувальна машина, що віддалено нагадує моторолер. Має досить тонку броню, але озброєний двома плазмовими знаряддями, смертоносними для ворожої піхоти. Може також тимчасово прискорюватися для ухилення від ворожого вогню й збивання піхоти.
 • Байк Ковенант — швидкий одноколісний мотоцикл, здатний тиснути піхоту. Може бути обладнаний 35-мм кулеметами. Доступний тільки якщо лідер — вождь Брут.
 • Тип-25 «Привид» — основна бойова машина Ковенант, що використовує технологію антигравітації. Хоча озброєний плазмової гаубицею, здатною розплавити будь-яку броню, «Рейф» є швидше танком ніж САУ. Також озброєний протипіхотними плазмовими знаряддями. Може також починати пожежі на будь-якій поверхні.
 • «Скарабей» — найстрашніше планетарне знаряддя ковенантів. Всіма системами цієї гігантської машини управляє колонія лекголо, включаючи надпотужний лазер і зенітні плазмові гармати.

Авіація[ред.ред. код]

 • Інженер — член раси штучно створеної Предтечами для ремонту будь-яких пристроїв. Літає за допомогою міхурів, наповнених газом. Ремонтує всі пристрої ковенантів і лікує піхоту. Беззбройний.
 • Тип-26 «Баньші» — одномісний штурмовик Ковенант, призначений для знищення ворожих наземних і повітряних цілей. Крім стандартного озброєння (два плазмових знаряддя і одне паливне знаряддя), також обладнаний прискорювачами, що дозволяють «Беньші» тимчасово збільшувати швидкість. Якщо збитий, намагається впасти на ворога в стилі камікадзе.
 • «Вампір» — протиповітряна літаюча машина ковенанти. Знищує ворожу авіацію з допомогою важкої голкової Туррелі. Також може бути обладнаний пристроєм, що "висмоктує" енергію у ворожих машин, змушуючи їх падати на землю. Стазисна бомба «Вампіра» також може тимчасово знешкодити ворожу піхоту і бронетехніку, дозволяючи іншим військам знищити ворога без перешкод.
 • «Дух» — невеликий човник перевозить піхоту.
 • «Фантом» — удосконалена модель духу.

Флуд[ред.ред. код]

Піхота[ред.ред. код]

Заражені десантники-стандартні війська, озброєні великими кігтями і гвинтівкою. Інфекціонід-істоти, що розносять заразних істот. Пересуваються маленькими кроками.

Цікаві факти[ред.ред. код]

 • Схоже, в битві за Харвест не беруть участь трутні, хоча книга «Halo: контакт на Харвест» стверджує що трутні вже тоді були членами Ковененту.
 • «Halo Wars» — перша гра серії, в якій не бере участь Майстер Чіф. Друга — «Halo 3: ODST».
 • Це також перша гра в якій з'являються інженери. Модель інженера була вбудована в першу гру, але була вирізана перед випуском через браку часу.
 • Спартанці в грі обладнані енергощитами, хоча п'ята модель броні МЕЛНІРР (перша модель обладнана щитами) була створена тільки в 2552, через 20 років після подій гри.

Посилання[ред.ред. код]