Happiness in Slavery

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
«Happiness in Slavery»
Обкладинка синглу
Сингл Nine Inch Nails
з альбому Broken
Випущений Листопад 1992
Формат CD
Записаний 1992
Жанр Індастріал-метал
Композитор Трент Резнор
Тривалість 19 хв. 28 с
Лейбл TVT Records/Interscope Records
Продюсер Трент Резнор, Флуд[en]
Хронологія синглів Nine Inch Nails
«Sin»
(1990)
Happiness in Slavery
1992
«Wish»
(1993)

«Happiness in Slavery» (в пер. з англ. «Щастя в рабстві») — п'ята композиція на міні-альбомі «Broken» американського індастріал-гурту Nine Inch Nails, що стала першим синглом з міні-альбому. В 1996 році Nine Inch Nails отримали премію Нагорода Греммі в номінації «Краще виконання в стилі метал» («Best Metal Performance») за виступ з піснею на фестивалі Woodstock '94[en].

Версії[ред.ред. код]

На міні-альбомі «Broken» 1992 року і однотрековому промо-синглі

  • «Happiness In Slavery» — 5:21

На міні-альбомі реміксів «Fixed»

На промо-синглі «Happiness in Slavery» (тільки на lP грамплатівці)

  • A1 · «Happiness in Slavery» (версія «Fixed») — 6:09
  • A2 · «Happiness in Slavery» (|Sherwood Slave remix) — 2:17
  • B1 · «Happiness in Slavery» (PK Slavery remix) — 5:41
  • B2 · «Happiness in Slavery» (версія «Broken») — 5:21

Відео[ред.ред. код]

Кліп, знятий Джоном Рейссом[en], був випущений в 1992 році, його чорно-біле зображення поряд з шокуючими візуальними спецефектами справляє сильне враження.

Чоловік (зіграний Бобом Фланаганом) в костюмі з краваткою входить в кімнату. Оглянувши приміщення, він ставить квітка у вазу на полиці та запалює свічку, що стоїть поруч. Після чого він роздягається, акуратно складаючи речі на стіл під полицею. Абсолютно нагой, він йде до невеликої ванної, над якою висить дзеркало, і починає обмивати себе, періодично дивлячись на своє відображення. Закінчивши, він підходить до загадкового пристрою в центрі кімнати та лягає на нього.


Раптово пристрій «Оживає». Навколо зап'ясть та щиколоток осіби защипуються кайдани, голки починають протикати його руки. Він з цікавістю спостерігає за цим, відчуває та біль, і задоволення одночасно. Щипці та струбцина починають відтягувати його геніталії. Безліч щипчиків тягнуть та рвуть його шкіру, що, здається, приносить йому ще більше задоволення. Кілька дрилів починають свердлити його тіло в різних місцях, кров ллється на підлогу. Підлога в кімнаті покритий брудом, а під пристроєм росте невеликий сад, який ніби удобрюючи кров'ю, у ньому повзають черв'яки. Нарешті кілька дробарок розламують тіло осіба. Всі ці дії доводять його до екстазу перш, ніж він остаточно вмирає. Машина накриває його тіло і перемелює в добрива для саду, після чого самоочищається і «чекає» наступну жертву. В кінці відео в кімнату входить інший осіб (Трент Резнор), одягнена в такий самий костюм, він робить ті ж дії, що і попередній осіб.

Ходять чутки, що єдиною «нереальною» частиною відео була заключна-вбивство осіба пристроєм, всі інші сцени були справжніми. Кров була створена за допомогою бананового пюре і шоколаду і виглядала дуже реалістично в чорно-білому кадрі. Відео було суворо заборонено до показу одразу після появи за вкрай жорстокі сцени насильства та показу детальної наготи. Його можна побачити на DVD «Closure» і в короткометражному фільм Пітера Крістоферсона «Broken». Воно також було включено в програму «Too Much 4 Much[en]» англійського телеканалу MuchMusic[ru], яка показує заборонені по тим чи іншим причинам кліпи. У коментарях до відео Резнор сказав, що воно не створювалося, щоб шокувати[1], це просто «найбільш підходяще візуальний супровід до пісні»[2].

Живе виконання[ред.ред. код]

Виконання «Happiness in Slavery» було основним елементом на концертах туру «Self Destruct Tour» на підтримку альбому «The Downward Spiral», оскільки в кінці виконання група трощила обладнання. З 1995 року пісня не виконувалася. Однак на концертах в кінці туру «Performance 2007» на підтримку альбому «Year Zero» пісня «The Great Destroyer» починається і закінчується семплами з «Happiness in Slavery» .

Примітки[ред.ред. код]

  1. Блеквелл, Марк (Лютий 1995). «Revolution No. Nine». huH[en].  (англ.)
  2. Рассел, Дебра (грудень 1992). «Reznor Nails Down Extreme Clip». Billboard.  (англ.)

Посилання[ред.ред. код]