Haswell

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Haswellкодова назва мікроархітектури процесорів Intel, наступниця Ivy Bridge. Розроблена, як і Ivy Bridge, на 22 нм технології.

На сьогодні Intel завершила розробку мікроархітектури Haswell. Реліз відбувся у квітні 2013 року. Перші процесори на цій архітектурі з’явились у 2-ому кварталі 2013 року.[1]

Продуктивність[ред.ред. код]

У порівнянні з Ivy Bridge має

  • Принаймні 10% приросту продуктивності CPU.[2]
  • Удвічі потужніша інтегрована GPU.

Особливості архітектури[ред.ред. код]

В чипі реалізована можливість одночасної роботи з чотирма операндами, що дозволяє за одну інструкцію здійснювати відразу дві операції множення і складання або віднімання. Мобільні версії Haswell устатковані кешем 4 рівня, який використовується вбудованим графічним ядром для нівелювання впливу низької пропускної здатності системної пам’яті.[6] З появою Haswell корпорація Intel планувала розділити свій асортимент на дві групи:

  1. Настільні і мобільні версії;
  2. Спеціальні версії для ультрабуків.

Настільні версії процесорів випускаються з двома або чотирма процесорними ядрами з TDP 35, 45, 65 або 95 ват, двоканальним контролером пам'яті DDR3 / DDR3L, а також з інтегрованими графічними ядрами GT2 і GT1.

Мобільні версії також доступні в дво- або чотириядерних конфігураціях, але комплектуються з більш потужним графічним ядром GT3 і контролером пам'яті з підтримкою лише DDR3L і DDR3L DIMM.[7]. Згідно з принципом тік-так зменшення техпроцесу до 14 нм очікується через рік після релізу чіпу. Наступна архітектура — Broadwell[8][9][10].

Посилання[ред.ред. код]