Heckler & Koch PSG1

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
PSG-1
Evers PSG-1.PNG
PSG-1
Тип: Снайперська гвинтівка
Походження: Німеччина Німеччина
Історія служби
Використання у Див Оператори
Історія виробництва:
Розроблено 1970-ті роки
Виробник Heckler & Koch
Характеристики
Маса 7,2 (без магазину)
7,39 (з порожнім магазином на 5 патронів)
7,48 (з порожнім магазином на 20 патронів)
Довжина 1230 мм[1]
Довжина ствола, мм: 650[1]
Ширина 59[1]
Висота 258 (з оптичним прицілом)[1]
Тип боєприпасу 7,62 × 51 мм НАТО
Калібр 7,62
Механізм автоматика на основі віддачі напіввільного затвора
Дульна швидкість 868
Тип боєпостачання прямої коробчатий магазин ємністю 5 або 20 патронів
Приціл оптичний «Хенсолт» 6 × 42 з підсвічуванням сітки

Commons-logo.svg Heckler & Koch PSG1 у Вікісховищі

PSG-1 (нім. PräzisionsScharfschützenGewehr, «точна снайперська гвинтівка») — самозарядна снайперська гвинтівка, розроблена німецькою компанією Heckler & Koch з Оберндорф-на-Неккарі.

Історія моделі[ред.ред. код]

Гвинтівка PSG-1 була розроблена як відповідь на «Мюнхенські вбивства», що відбулися на Літніх Олімпійських іграх 1972 року. Тоді західнонімецьким поліцейським не вдалося ліквідувати терористів досить швидко, щоб не допустити вбивства заручників.

Компанія «Хеклер і Кох» тоді отримала завдання створити напівавтоматичну гвинтівку високої точності і з магазином великої ємності.

Ґрунтовно допрацювавши HK G3A3 ZF, «Хеклер і Кох» в середині 80-х років випустила 7,62-мм самозарядну снайперську гвинтівку PSG-1, яка застосовується в основному поліцією та підрозділами спеціального призначення.

Конструкція[ред.ред. код]

Гвинтівка розрахована під патрон 7,62×51mm NATO або «.308 Вінчестер» і зберегла систему автоматики, систему уповільнення і загальне компонування базового зразка. Довжина ствола збільшена до 650 мм, тобто на 200 мм. Новий ствол має полігональну нарізку, поліпшує балістичні якості і підвищують живучість ствола. Збільшена дерев'яна цівка кріпиться тільки на ствольну коробку, не маючи контакту зі стволом, ствол позбавлений кронштейна для багнета-ножа і полум'ягасника — це забезпечило сталість його коливань і підвищило точність стрільби.

Вузли автоматики доопрацьовані з тим, щоб зменшити шум при їх роботі. Ударно-спусковий механізм допускає ведення тільки одиночного вогню. Зусилля спуску — близько 1,5 кг. Ширина спускового гачка і зусилля можуть змінюватися за допомогою укріпленої на гачку ковзної накладки. Довжина приклада може регулюватися за допомогою гумових накладок. Для кращого балансування до пістолетної рукоятці напівортопедичної форми кріпиться змінний тягарець. На цівці можуть кріпитися складні сошки. Змінний коробчастий магазин — штатний на 20 набоїв або спеціальний на 5 набоїв.

На гвинтівку встановлюється оптичний приціл 6-кратного збільшення (6х42 «Хенсолт») з підсвічуванням сітки, полем зору 42 градуси, що забезпечує ефективну стрільбу на дальності 100—600 м. Регулювання по горизонталі й вертикалі здійснюються за допомогою рухомого окуляра; є шість установок на дальності від 100 до 600 м, а також точне регулювання для компенсації кута зсуву встановленого прицілу. Додаткового відкритого прицілу гвинтівка, як правило, не має. Гвинтівка має підвищену точністю стрільби. Компанія стверджує, що розкид куль становить 80 мм і менше (п'ять серій по 10 пострілів спортивними патронами .308 «Вінчестер»).

Модифікації[ред.ред. код]

7,62-мм модель HK MSG90 з важким стволом, пластиковим цівкою, складними сошками і звичайним магазином використовується карабінерами в Італії. Як «спортивна» на комерційний ринок поставляється модифікація SR-9 (T).

Оператори[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Мураховський В.І., Федосєєв С.Л. Зброя піхоти.
  • В.М. Шунков. Сучасне стрілецьку зброю: Справ. посібник.

Комп'ютерні ігри[ред.ред. код]

  • Reservoir dogs: зустрічається в двох місіях — на заправці (перша будівля, другий поверх) та у місії з охоронюваним підвалом (гвинтівка знаходиться в самому підвалі). В обох випадках варіант з 5 набійним магазином
  • Counter-Strike: Source: якщо встановити мод, то гвинтівка G3sg1 буде замінена на гвинтівку PSG-1, c 20 набійним магазином
  • Metal Gear: Використовується головним персонажем гри і босом Sniper Wolf

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]