Hedysarum coronarium

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Hedysarum coronarium
Hedysarum coronarium RF.jpg
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Бобовоцвіті (Fabales)
Родина: Бобові (Fabaceae)
Рід: Солодушка (Hedysarum)
Вид:
H. coronarium
Біноміальна назва
Hedysarum coronarium
Синоніми

Sulla coronaria (L.) B.H.Choi & H.Ohashi

Hedysarum coronarium (солодушка вінцева) — вид рослин родини бобові (Fabaceae), поширений у Середземномор'ї. Етимологія: лат. coronarius — «для вінків»[1].

Морфологія[ред. | ред. код]

Багаторічна трав'яниста рослина з висотою зростання між 30 і 150 см. Утворює стрижневий корінь, посухостійкий. Довжиною до 15 см листя непарноперисте з 5–11 листовими фрагментами, які еліптичні, овальні або оберненояйцевидні й 1,5–4 см завдовжки. Суцвіття 5–15 см в довжину і складаються з до 40 від винно-червоного до фіолетового кольору квітів. Рідко трапляється альбіносна форма з білими пелюстками. Коричневі стручки з 1–4 чітко відокремлених один від одного сегментів. У кожному сегменті є 1 темна насінина.

Поширення, біологія[ред. | ред. код]

Країни поширення: Алжир [п.]; Марокко; Туніс; Іспанія [пд. і Балеарські острови]; Гібралтар. Росте від рівнини до невисоких гір, населяє трав'янисті необроблювані галявини, краї ґрунтових доріг і канави, в основному глинисті ґрунти до 1200 м. Вирощування: Австралія, Індія, Бразилія, Іспанія та ін. адаптується до районів м'якого клімату.

Використання[ред. | ред. код]

Вирощується головним чином як кормова рослина; іноді — як декоративна в садах. В Італії вирощується як медоносна трава. У Новій Зеландія її саджають як рослину узбіч доріг і для захисту від ерозії ґрунту.

Галерея[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Dictionary of Botanical Epithets. Архів оригіналу за 4 квітня 2021. Процитовано 18.01.2018.