Hello Neighbor

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Hello Neighbor
Загальне
Розробник Росія Dynamic Pixels
Видавець США tinyBuild
Жанр(и) survival horror
Платформа Microsoft Windows, macOS, Xbox One, Android
Технічне
Дата випуску 8 грудня 2017
Рушій Unreal Engine 4[d]
Режим гри однокористувацька гра[1]
Носій Steam, Good Old Games, Epic Games Store[d], Nintendo eShop[d] і Humble Store[d]
Офіційний сайт

Hello Neighbor (укр. Привіт сусіде) — мультиплатформенна відеогра в жанрі survival horror, розроблена російською студією Dynamic Pixels і видавана американською компанією tinyBuild. Мета гри полягає в тому, щоб гравець успішно пробрався до підвалу будинку свого сусіда, щоб дізнатися «жахливу таємницю» і розкрити всі секрети[2]. Штучний інтелект дозволяє сусідові виконувати такі дії, як установка пасток уздовж шляхів, які гравець виконав в попередній раз, вставка нових вікон замість розбитих і т. ін.[3][4][5].

Гра була випущена в якості альфа-збірки на веб-сайті Dynamic Pixels в 2015 році, перш ніж вона отримала схвалення для продажу щоб фінансувати подальший розвиток, після чого студія підписала угоду з tinyBuild, щоб опублікувати гру[6]. 8 грудня 2017 року гра була випущена на Microsoft Windows, macOS і Xbox One.

Геймплей[ред. | ред. код]

У Hello Neighbor гравець виявляється в новому будинку, навпроти якого живе дивний і підозрілий сусід і, схоже, він приховує в своєму підвалі щось страшне. Завдання гравця — проникнути в будинок сусіда і зібрати предмети, необхідні для розблокування доступу до його підвалу. Коли гравець досліджує будинок сусіда, він не повинен бути помічений їм, інакше він буде переслідувати гравця і ймовірно зловить його. Якщо гравець спійманий, він буде відправлений назад в свій будинок і йому доведеться знову проникати в таємничий особняк[7].

У гравця чотири слота інвентарю; предмети одного і того ж типу не можуть складатися разом в одній комірці[8].

Будинок сусіда має величезну кількість кімнат, у кожній з яких є предмети і пристрої, так чи інакше дозволяють пройти гру; в деяких епізодах це робить гру схожою на головоломку, при цьому одне випробування в ній як би випливає з іншого. Наприклад, треба зібрати певні предмети в будинку і покласти їх на полицю в одній з кімнат, щоб отримати доступ до генератора, відключити його, тим самим розморозивши холодильник і що лежить в ньому ключ. При цьому один з предметів лежить в кімнаті, заповненій водою, і щоб злити воду і відкрити двері, треба знайти вентиль. І все це необхідно зробити так, щоб гравця не спіймав сусід. Також в грі часто присутні елементи паркуру.

У будинку є аж надто незвичайні речі, наприклад, залізна дорога (залізні рельси), по якій (яким) можна пустити справжній вагон (і навіть в ньому покататися), двері, що відкриваються тільки вночі і численні решітки, що відкриваються за допомогою перемикачів. Ці моменти, а також сама структура будинку наводять на думку про те, що все це відбувається уві сні або уяві гравця[невдало сформульовано].

Також гравець може отримувати додаткові можливості, наприклад: невидимість від сусіда, подвійний стрибок і т. д. Для їх отримання треба за допомогою спеціальних ключів відкривати міні-ігри. Рекомендується прокачувати ці здібності, оскільки вони знадобляться в фіналі гри.

Сюжет[ред. | ред. код]

Гра розділяється на три акти. У першому акті головний герой, будучи ще дитиною, бачить, що сусід замикає когось в підвалі. Гравець досить швидко туди пробирається, але в підсумку сусід ловить його і замикає у себе.

Починається другий акт зі збільшеним будинком і ускладненими завданнями. Тоді гравець знаходить ключ в будинку і тікає. Протягом акту можна бачити епізоди загибелі сім'ї сусіда: смерть його дружини в автокатастрофі і епізод падіння дівчинки (дочки сусіда) з американських гірок (імовірно, таким чином син сусіда зіштовхнув свою сестру з даху будинку).

Третій акт починається, коли головний герой, будучи вже дорослим, отримує записку про виселення. Він вирішує відправитися в будинок, де пройшло його дитинство. Приїжджаючи, гравець бачить згорілий будинок сусіда, а через деякий час, у нього починаються галюцинації.

Після проходження третього акту гравець потрапляє у фінальну битву-кімнату, в якій треба потрапити в будинок на спині величезного сусіда, а для цього треба його повалити. Потім гравець потрапляє в кімнату, де потрібно захистити маленького себе від нападів тіні, яка уособлювала страх. Після того, як тінь повалена, можна бачити сусіда, замкненого в маленькому будинку. Після цього головний герой прокидається, дивиться на стару фотографію і приступає до розвантаження машини, під час цього процесу йдуть титри.

Реліз гри[ред. | ред. код]

Hello Neighbor спочатку планували випустити 29 серпня 2017 року[9], але було оголошено, що її вихід був перенесений на 8 грудня 2017 року[10].

8 грудня 2017 року гра вдало вийшла на Microsoft Windows, macOS і Xbox One.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Steam — 2003.
  2. Pereira, Chris (4 травня 2017). Hello Neighbor, The Game About Sneaking Into Your Neighbor's House, Debuts New Alpha Update. GameSpot. CBS Interactive. 
  3. D'Anastasio, Cecilia (29 September 2016). A Horror Game Where The AI Learns From Your Every Move. Kotaku UK. Future Publishing. 
  4. Chalk, Andy (23 листопада 2016). Watch the guy next door get creepy in two new Hello Neighbor trailers. PC Gamer. 
  5. Lemon, Marshall (1 жовтня 2016). Hello Neighbor is a horror game about breaking into someone’s house. VG247.com. 
  6. Munger, Karla (1 жовтня 2017). Hello Neighbor...Not Exactly Welcome Wagon. www.justadventure.com. Архів оригіналу за 2017-07-29. 
  7. Cosimano, Mike (1 лютого 2017). Hello Neighbor is a horror game for cowards. Destructoid. 
  8. Favis, Elise (11 жовтня 2016). Test Chamber – Trespassing Into A Stranger's Home In Hello Neighbor. Game Informer. 
  9. Faller, Patrick (25 травня 2017). Hello Neighbor PC/Xbox One Release Date Announced; New Trailer Highlights The Creepy AI. GameSpot. 
  10. Chalk, Andy (15 серпня 2017). Creepy stealth game Hello Neighbor is delayed to December. 

Посилання[ред. | ред. код]