Hemiancistrus annectens (група)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Hemiancistrus annectens)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Hemiancistrus annectens
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Остаріофізи (Ostariophysi)
Ряд: Сомоподібні (Siluriformes)
Родина: Лорікарієві (Loricariidae)
Підродина: Hypostominae
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Hemiancistrus annectens
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Hemiancistrus annectens

Hemiancistrus annectens — група риб з триби Pterygoplichthyini з підродини Hypostominae родини Лорікарієві ряду Сомоподібні. Має 6 видів. Раніше визначалася як вид роду Hemiancistrus.

Опис[ред. | ред. код]

Загальна довжина представників цього роду коливається від 15 до 30 см. Зовнішністю доволі схожі на сомів роду Птеригопліхт. Голова доволі велика, сильно сплощена. Морда трохи витягнута. З боків проходять збільшені кісткові пластинки та 1—3 великі й 4—5 тонких одонтодів (шкіряних зубчиків). Очі середнього розміру, розташовані у верхній частині голови. Є 3 пари вусів, найдовшими є верхньощелепні. Рот нахилено донизу, являє собою своєрідну присоску. Нижня губи бородавчаста. На зубній кістці 20—38 зубів. П'ята зяброва дуга вгинається між тулубом й головою. Тулуб кремезний, подовжений, вкрито 4 рядками помірно великих кісткових пластинок. Іноді присутні горбик між головою і спинним плавцем. Черево вкрито дрібними кістковими пластинками. На відміну від птеригопліхтів збільшеним кишевник не приєднано до спини. Хвостове стебло овальне у поперечному розрізі. Спинний плавець помірного розміру, з з 7 м'якими променями та 1 жорстким променем (шипом). Жировий плавець маленький. Грудні плавці великі з 6 м'якими променями, трикутної форми. Черевні плавці коротші за грудні з 5 м'якими променями, проте ширші або такі ж самі. Анальний плавець маленький, з 4 м'якими променями, більший за жировий. Хвостовий плавець витягнутий, з 14 променями, верхня лопать довша на нижню.

Забарвлення коричневе (з різними відтінками) з контрастними плямами різного розміру, розташованими на голові, плавцях і черевні. На хвостовому стеблі плями перетворюються на товсті смуги. Одонтоди є білими біля основи, золотавими або помаранчевими на кінці.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Це демерсальні риби. Воліють до прісних водойм. Зустрічаються в озерах, ставках, лагунах і розливах з бідними киснем водами. Використовують додаткове повітряне дихання. Обирають мулисті, глинясті ґрунти, що завалені корчами, скелясте дно. Доволі життєстійкі, витягнуті з води здатні майже добу прожити. Активні вночі та у присмерку. Живляться синьо-зеленими, діатомовими водоростями, детритом, рідше — хробаками й личинками комах, яких засмоктує ротом.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Мешкають у західній частині Анд: у Коста-Риці, Панамі, Колумбії, Еквадорі.

Види[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Armbruster, J.W. 1997. Phylogenetic relationships of the sucker-mouth armored catfishes (Loricariidae) with particular emphasis on the Ancistrinae, Hypostominae, and Neoplecostominae. Unpubl. Ph.D. dissertation. University of Illinois, Urbana-Champaign. 409 pp.
  • Armbruster, J.W. 1998b. Modifications of the digestive tract for holding air in loricariid and scoloplacid catfishes. Copeia 1998:663-675.