Heros efasciatus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Heros efasciatus
Природне забарвелення
Природне забарвелення
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Ряд: Окунеподібні (Perciformes)
Підряд: Губаневидні (Labroidei)
Родина: Цихлові (Cichlidae)
Підродина: Cichlasomatinae
Рід: Heros
Вид: H. efasciatus
Біноміальна назва
Heros efasciatus
(Heckel, 1840)
Синоніми
* Cichlasoma severum
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Heros efasciatus
EOL logo.svg EOL: 203885
ITIS logo.svg ITIS: 648679
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 745802

Heros efasciatus — вид прісноводних риб, що мешкають в басейні Амазонки, в Південній Америці. Утримується в акваріумах. Серед акваріумістів відома під назвою «цихлазома северум», що пов'язане із застарілою науковою назвою Cichlasoma severum, а також як «несправжній дискус». У наш час цей вид риб відносять до роду Heros. Значно рідше під назвою «цихлазома северум» в акваріумах трапляються представники іншого близького виду Heros severus.

Опис[ред.ред. код]

У природі зустрічаються у водоймах північної частини Амазонського басейну, включаючи Ріу-Неґру (Бразилія, Гвіана). Акліматизовані на півдні Невади. Тримаються серед густої рослинності, повалених гілок дерев тощо. Їхнє природне забарвлення варіює залежно від середовища існування від оливково-жовтого до майже чорного. Тіло сплющене з боків. У природних умовах розміри досягають 20—30 см, в акваріумах не перевищують 15—20 см. Статевий диморфізм виражений слабко. Самці мають масивніше тіло, більш видовжені кінці анального та спинного плавців, забарвлення нерідко яскравіше, ніж у самок. У самців більш чітко виділяється так звана маска — узор на голові — на лобі та зябрових кришках. У результаті селекційної роботи були виведені різноманітні кольорові варіації, серед яких виділяють зелену, червоношапочну зелену, золоту та червонокрапкову.

Утримання та розведення в акваріумі[ред.ред. код]

Утримують в умовах, традиційних для усіх цихлід. Об'єм акваріума — не менше 100 л. Склад води принципового значення не має. Температура води для утримання 22—24°C. Добре уживаються з іншими видами риб, у тому числі меншими за розмірами.

У живленні віддають перевагу тваринній їжі: вживають мотиль та дощові черви, комахи, м'ясо та морепродукти, енхітреї та дрібну рибу, а також сухий корм.

Статевої зрілості досягають на 2—3 році життя. Вода для розведення: твердість до 15°; рН близько 7,0; температура 26—28. Як і інші цихліди, ікру відкладають відкрито, субстратом може слугувати будь-яка рівна нахилена поверхня — шматок пластику, камінь, квітковий горщик тощо. Самка відкладає близько 1000 ікринок. Батьки активно охороняють ікру та мальків. Личинки виводяться через 3 доби, а через 3 дні мальки починають плавати та брати корм.

Тривалість життя до 15 років.

Посилання[ред.ред. код]