Percolozoa

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Heterolobosea)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Percolozoa
Різні стадії Naegleria
Різні стадії Naegleria
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Discoba
Дискокристати (Discicristata)
Тип: Percolozoa
Thomas Cavalier-Smith 1991
Клас: Heterolobosea
Page & Blanton 1985
Синоніми
Acrasiomycota
Посилання
Вікісховище: Percolozoa
EOL: 6825385
IF: 90800

Percolozoa — тип одноклітинних джгутикових грибоподібних організмів. Включає один клас — Heterolobosea.

Загальні відомості[ред. | ред. код]

Трапляються зазвичай у ґрунті, іноді — у водоймах, по всій земній кулі, є паразитичні види. За способом живлення — гетеротрофи, переважно фаготрофи. Мітохондрії з дискоідальними (рідше мінливими до мішкоподібних) кристами. Мітоз — закритий внутрішньоядерний ортомітоз. У мітозі зберігається ядерце. Справжні диктіосоми відсутні. Трапляються багатоядерні плазмодії. Більшість представників можна культивувати в лабораторії.

Життєвий цикл[ред. | ред. код]

Чергуються амебоїдна та джгутикова стадія. Амебоїдна стадія може утворювати плодові тіла та цисти. Статевий процес не спостерігався. Амебоїдна стадія є трофічною, псевдоподії можуть бути тупими та короткими або ниткоподібними. Джгутикова стадія з 2 — 4 субапікальними джгутиками виконує функцію розселення. У Acrasida утворюються макроскопічні плодові тіла, схожі на ті, що утворюють міксоміцети (Mycetozoa), однак, на відміну від міксоміцетів, плодові тіла мають тонкі заповнені клітинами ніжки. Спори, що утворюються в плодовому тілі, вкриті полісахаридною оболонкою.

Класифікація[ред. | ред. код]

клас Heterolobosea[1]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. De Jonckheere, Johan F. (21 вересня 2008). Heterolobosea. The Tree of Life Web Project. Архів оригіналу за 12 жовтня 2020. Процитовано 25 березня 2009. (англ.)

Посилання[ред. | ред. код]