Hewlett-Packard

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Hewlett-Packard
Тип Публічна компанія
Лістинг на біржі NYSEHPQ
Заснування 1939
Штаб-квартира Пало-Альто, Каліфорнія, США
Ключові особи Мег Вітмен, Chairman, CEO and President;
Галузь електроніка
Продукція комп'ютери, принтери, фотокамери
Валовий дохід US$ 111.454 млрд (2014)[1]
Чистий прибуток $5.013 млрд USD (2014)
Співробітники 302,000 (Q2, 2015)[1]
Дочірні компанії Snapfish, HP Labs, ProCurve, Compaq, EDS
Сайт www8.hp.com/ua (рос.)]

Hewlett-Packard (читається: /ˌhjulətˈpækərd/, HP) — велика технологічна компанія зі штаб-квартирою в Пало-Альто (Каліфорнія, США). HP є світовим постачальником ключових технологій для корпоративних замовників і кінцевих користувачів. Компанія надає рішення в галузі інфраструктури, персональних обчислювальних систем і пристроїв доступу, послуги з системної інтеграції, сервісної підтримки й аутсорсингу, а також пристрої друку і засоби виведення зображень для великих підприємств, організацій малого і середнього бізнесу. У 2004 році компанія налічувала біля 150 000 службовців і мала річний дохід майже 80 млрд. дол.

У 2002 році HP об'єдналася з Compaq, ставши світовим лідером з продажу персональних комп'ютерів. Станом на 2015 рік займає друге місце у світі з поставок ПК, після Леново[2].

HP випускає ряд принтерів, сканерів, калькуляторів, КПК, серверів, робочих станцій, комп'ютерів для офісного і домашнього використання.

Історія компанії[ред.ред. код]

HP заснували 1 січня 1939 року Біл Х'юлет і Дейв Пакард (випускники Стенфордського університету 1934 року) як компанію з виробництва тестувального та вимірювального устаткування. Їх першим продуктом був високоточний аудіо-осцилятор «Model 200A». Нововведенням в їх пристроях було використання електричної лампочки як опору в критичній частині схеми, що дозволило їм продавати «Model 200A» за ціною $54.40, тоді як конкуренти пропонували менш стабільні осцилятори за ціною понад $200.

Колишній логотип Hewlett-Packard

Назва компанії була складена з прізвищ засновників і, якби Біл не виграв при підкиданні монети, компанія б зараз називалася Packard-Hewlett.

Одним з перших клієнтів фірми стала студія Уолта Діснея, яка придбала вісім осциляторів Model 200B (за ціною $71.50 кожен) для тестування системи стереофонічного звуку, що використовувалася при роботі над стрічкою «Фантазія».

 • У 1966 HP випустила перший у світі (після журналу Wired) персональний комп'ютер HP 2116A.
 • У 1968 — перший у світі настільний науковий програмований калькулятор HP 9100A[3], який мав пам'ять у 16 чисел або 196 команд (команди і дані записувалися в одній і тій же області пам'яті), катодний дисплей, і разом з принтером і пристроєм читання магнітних карт коштував $4,900. При виключенні з мережі пам'ять не стиралася, більш того, якщо комп'ютер вимикався з мережі під час рахунку, при включенні його рахунок поновлювався з того місця, на якому був перерваний. Калькулятор використовував транзисторну логіку та був інженерною перлиною свого часу.
 • У 1972 HP випустила перший у світі науковий кишеньковий калькулятор HP-35, а в 1974 — перший у світі програмований мікрокалькулятор HP-65, який замість магнітної пам'яті використовував 4К динамічної RAM (DRAM).
 • У 1975 створила інтерфейс HP-IB (interface bus), прийнятий як міжнародний стандарт підключення периферійних пристроїв до комп'ютера.
 • У 1977 представила пристрій HP-01 — комбінацію наручного цифрового годинника, калькулятора і персонального календаря.
 • У 1979 випустила програмований калькулятор HP-41C, який був першим у світі алфавітно-цифровим і першим у світі розширюваним. Її мікрокалькулятор HP-28C вперше у світі підтримував символічні обчислення і графіку.
 • У 1984 вийшов недорогий персональний струменевий принтер ThinkJet і найуспішніший лазерний — HP LaserJet.
 • У 1986 HP запропонувала архітектуру RISC.
 • У 1988 вийшов перший масовий струменевий принтер DeskJet.
 • У 1993 випустила «суперпортативний» ПК з батареєю — HP OmniBook 300.
 • У 1994 створила найяскравіший у світі світлодіод LED.
 • У 1997 виграла нагороду Emmy за внесок в технологію стискування відеоданих MPEG.
 • У 2002 об'єднавшись з Compaq, HP стала світовим лідером з продажу персональних комп'ютерів.

Продукти компанії[ред.ред. код]

 • Принтери
  • HP LaserJet — сімейство чорно-білих лазерних принтерів
  • HP Color LaserJet — сімейство кольорових лазерних принтерів
  • HP Officejet / HP PSC — сімейство пристроїв «все в одному» (принтер-сканер-копір і можливо факс)
  • HP Photosmart — сімейство принтерів для фотодруку
  • HP Deskjet — настільні струменеві принтери

Принтери від HP відрізняє те, що в їхній комплект не входить кабель для підключення до комп'ютера — чим створюється приємний сюрприз для його покупців.

Частково лінійки коп'ютерів, серверів і систем збереження даних успадковані від придбаної HP компанії Compaq.

Корупція[ред.ред. код]

У квітні 2014 корпорація визнала себе винною в порушенні американського «Закону про корупцію за кордоном». Компанія зізналася в дачі хабарів в Росії, Мексиці та Польщі[4]. За оцінками ФБР і ФКЦБ США суми хабарів становили[5]:

 • Росія — понад 2 млн дол
 • Мексика — 1 млн дол
 • Польща — 600 тисяч дол

У порядку позасудової домовленості HP погодилася виплатити штраф в сумі 108 млн доларів[5].

Корупційні дії компанії в Росії були пов'язані з планом автоматизації комп'ютерної та телекомунікаційної інфраструктури генпрокуратури РФ, сума замовлення по якому становила понад 100 млн доларів. Крім того, російське відділення HP, розглядало замовлення Прокуратури як спосіб отримання та інших державних замовлень на суму від 100 до 150 млн доларів[5].

Хабарі російським чиновникам виплачувалися з секретного фонду, створеного для цієї мети керівництвом HP Russia. Для приховування фонду компанія використовувала т. н. «чорну бухгалтерію»[5].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Компанії Це незавершена стаття про підприємство.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
 1. Сервисный центр hp / Hewlett-Packard. hp-service.kiev.ua. Процитовано 2016-10-18.