Hitman 2: Silent Assassin

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Hitman 2: Silent Assassin
Hitman2 PC.jpg
Розробник IO Interactive
Видавець Eidos Interactive
Локалізатор Росія Новий диск
Композитор Jesper Kyd[d]
Частина серії Hitman
Попередня гра серії Hitman: Codename 47
Наступна гра серії Hitman: Contracts
Дата випуску 1 жовтня 2002
Версія 1.01
Жанр(и) Стелс
Платформа Xbox 360, Xbox, PlayStation 2, PlayStation 3, Microsoft Windows і Nintendo GameCube
Рушій гри Glacier engine
Режим гри однокористувацька гра
Носій DVD і Steam
Керування ПК: Клавіатура і миша
PS2, Xbox, Nintendo GameCube: геймпад
Сайт web.archive.org/web/20080413072247/http://www.hitman2.com/

Hitman 2: Silent Assassinвідеогра у жанрі стелс , розроблена данською студією IO Interactive та видана Eidos Interactive. Гра є другою частиною в ігровій серії Hitman про кілера-клона. Наступною грою в серії стала Hitman: Contracts, яка вийшла в 2004 році.

47 вирішив зав'язати з роботою кілера, але минуле знову знаходить його. Мафія краде священика отця Вітторіо - єдиного друга 47. Йому доводиться зв'язатися з Агентством, і домовитися про супутникове спостереження за особняком мафії і сприяння в евакуації Вітторіо, в обмін на продовження роботи на Агентство.

Нові можливості[ред. | ред. код]

Багато нових можливостей не всім сподобалися, 47 став повільніше пересуватися в тому числі і коли крадеться. Silent Assassin виправила безліч недоробок першої частини: управління грою було покращено і спрощено, був доданий вид від першої особи і показник підозри, який дозволяє гравцеві зрозуміти, наскільки сильно вороги близькі до того, щоб розкрити його. Однак з якихось причин «показник підозри» не завжди реагує вірно, піднімаючи рівень підозри за цілком нешкідливі дії з боку гравця.

Також була додана рангова система. Після кожної місії гравець отримує ранг за якість її виконання, що змінюється в межах від агресивного проходження до скритного, між «Mass Murderer», коли гравець веде себе відкрито і вбиває всіх підряд, і «Silent Assassin», коли гравець був абсолютно не помітний і вбив тільки свою мету. Одержуючи «Silent Assassin», гравець заробляє нову зброю, яку він може взяти з собою на місію.

Silent Assassin використовує рушій Glacier engine, який також використовувався в розробці першої частини. Рушій було поліпшено й оновлено.

Сюжет[ред. | ред. код]

Дія гри відбувається в 2002-2003 роках.

Сюжет починається після подій Hitman: Codename 47, 47 відмовляється від роботи кілера і намагається замолити гріхи, живучи і працюючи садівником в монастирі під заступництвом батька Вітторіо. Але життя скоро знову зривається з місця. Мафія викрадає Вітторіо. Зневірившись, 47 знову звертається до Агентства, в якому він раніше працював, щоб попросити їх допомогти йому знайти Вітторіо. Агентство погоджується допомогти йому, але натомість 47 виконає кілька замовлень. 47 погоджується.

За допомогою своїх супутників Агентство дізнається, що Вітторіо тримають в особняку мафіозного дона Джузеппе Джуліані. 47 проникає в особняк, намагаючись звільнити Вітторіо, по шляху вбиваючи Джуліані. Тим не менш Вітторіо 47 знайти не вдається.

Скандал[ред. | ред. код]

Вихід гри викликав безліч суперечок з приводу вбивства сикхів в їх священних місцях. Eidos переконувала всіх, що вороги на рівнях гри не сикхи і, що «храми» були насправді госпіталем. В альтернативній версії Silent Assassin, яка була випущена на GameCube і Windows, сикхи перетворилися на «культ Джі».

Прийом[ред. | ред. код]

Hitman 2: Silent Assassin отримав досить сприятливі огляди. На Rotten Tomatoes PC версія одержала рейтинг в 100% fresh, 8.8/10 заснованих на 19 оглядах.[1] На сайті Metacritic, PC версія набрала 87/100 заснованих на 20 оглядах.[2]

Інше[ред. | ред. код]

  • У грі люди різних національностей говорять рідними мовами, в тому числі і російською. Російських гравців дуже розбурхало, що головний лиходій, Сергій Заворотко, активно перемежовує слова добірним матом.
  • У місії Saint-Petersburg Stakeout (Нагляд у Санкт-Петербурзі) в кишені у перехожого у зеленому одязі лежить російський журнал про комп'ютерні ігри Game.exe з оглядом Hitman: Codename 47. Обкладинку можна добре розгледіти у бінокль.
  • У місії Tunnel Rat (Тунельний щур) в кімнаті Юсефа Хусейна за залізними дверима лежать коробки з дисками Hitman: Codename 47.
  • У місії «У Санкт-Петербурзі» де треба вбити одного з лідерів зустрічі, можна побачити російського солдата, який стоїть на ліхтарі.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Hitman 2: Silent Assassin (PC). Rotten Tomatoes. Процитовано 2007-04-12. 
  2. Hitman 2: Silent Assassin (PC 2002) reviews. metacritic.com. Архів оригіналу за 2013-07-12. Процитовано 2007 - 04-12. 

Посилання[ред. | ред. код]