Homeworld

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
'
Homeworld front cover.jpg
Загальне
Розробник Relic Entertainment
Видавець Sierra Entertainment
Дистриб'ютор Steam
Жанр(и) стратегія в реальному часі, космосимулятор
Платформа M box.svg Microsoft Windows
Творці
Композитор(и) Paul Ruskayd
Технічне
Дата випуску 28 вересня 1999
Версія 1.05
Вік. обмеження ESRB: E
Рушій Homeworld engine
Режим гри однокористувацький, багатокористувацький
Носій 1 CD
Керування миша і клавіатура
Офіційний сайт

Homeworld — відеогра, стратегія в реальному часі, розроблена компанією Relic Entertainment та видана в 1999 році компанією Sierra Entertainment. Гра стала першою повністю тривимірною стратегією в реальному часі[1].

Сюжет оповідає про подорож космічного флоту народу кушанців, що шукає свою батьківщину, звідки його предків було вигнано імперією Таіідан. Кушанці кидають виклик могутній імперії та в дорозі довідуються правду про своє забуте минуле.

У 2014 Gearbox Software було оголошено про розробку HD-перевидання всієї серії Homeworld — Homeworld: Remastered[2]. Це перевидання надійшло у продаж для ПК 26 лютого 2015 року[3].

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Навігація кораблів біля Материнського корабля

Як і більшість представників свого жанру, Homeworld пропонує гравцеві керувати розвитком бази, збирати ресурси , створювати війська і спрямовувати їх на знищення противника. Особливістю Homeworld є те, що вона, будучи стратегією в реальному часі, використовує повністю тривимірний простір. В ході космічних боїв кораблі можуть атакувати не тільки з боків, з переду або з тилу, але і зверху чи знизу. В космічному просторі гравець створює флоти для боїв та добування ресурсів, здійснює маневри. Кораблі можна вишиковувати в бойові побудови. Наприклад, «Стіна» чи «Сфера».

Спеціальні судна здійснюють збір ресурсів, що доставляються на Материнський корабель-носій — аналог морського авіаносця, який може виробляти і перекваліфіковувати більшу частину суден, крім найбільших, або спеціальний окремий корабель-носій. Як такого, традиційного будівництва в грі немає, більшість впроваджень технологічних вдосконалень і замовлень військ відбувається на Материнському кораблі. Проте гравець повинен створити дослідницький корабель для вивчення нових технологій. Також за сюжетом деякі технології купуються, вимінюються або захоплюються.

Бойові кораблі виробляються на Материнському кораблі або кораблі-носії. Існує декілька класів кораблів — від дрібних суден-винищувачів до величезних крейсерів. Дрібні судна вимагають дозаправки і можуть бути розміщені в Материнському кораблі або на носії, великі кораблі дозаправки не вимагають. Практично всю гру необхідно використовувати війська різних типів, оскільки вони не є універсальними. До прикладу, важкі крейсери потужні, але повільні і вразливі до дрібних швидких винищувачів.

В Homeworld всі війська і ресурси переходять з однієї місії в іншу, що вимагає добування всіх можливих ресурсів на поточній карті і якомога економнішого витрачання наявних запасів. У цьому сенсі значно допомагає можливість захоплення ворожих суден, причому ШІ цим прийомом не користується, крім місій, в яких захоплення суден противником обумовлено сюжетно. В результаті в фінальному бою на стороні кушанців може битися флот, який цілком складається з кораблів, створених іншими расами.

Сюжет[ред. | ред. код]

Передісторія[ред. | ред. код]

Люди пустельної планети Карак (англ. Kharak), кушанці, всю свою історію жили у впевненості, що з'явилися в іншому світі. Існувала так звана Загадка Походження, яку намагалися пояснити як релігія так і наука. Зі становленням цивілізації було встановлено, що різні клани Караку походять від однієї культури, а мови розвинулися з єдиної початкової. Також з'ясувалася невідповідність ДНК людей та місцевих форм життя. Коли кушанці вийшли в космос, вони знайшли численні уламки невідомих об'єктів, які проте нічого не пояснювали. Одного разу через збій в роботі орбітального супутника в пустелі Караку було виявлено залишки міста навколо останків величезного космічного корабля. Послана експедиція знайшла між уламками артефакти: Вказівний Камінь (англ. Guidestone) і Гіпердвигун. Вказівний камінь містив зображення галактики зі вказівником на місце недалеко від її ядра. Це місце було підписано словом Хіігара (англ. Hiigara), що на всіх мовах Караку означало «дім».

Населення планети згуртувалося через це відкриття і, використавши знайдені технології, взялося за побудову космічного корабля, щоб повернутися на батьківщину в центрі галактики. Будівництво зайняло багато десятків років, за той час кілька сотень тисяч людей з 300-мільйонного населення планети стали добровольцями для подорожі. Як комп'ютер основного судна було використано жінку Кáран С'Жет, під'єднану до систем корабля.

Дія[ред. | ред. код]

Гра починається в пробного запуску Материнського корабля до краю планетної системи, де гравцеві пропонується пройти першу тренувальну місію для освоєння основ управління флотом. Там же корабель підтримки Кхар-Селім атакують невідомі кораблі (пірати-туранці). Цей же флот атакує і материнський корабель. Після відбиття нападу, материнський корабель спішно повертається на орбіту Караку, але застає рідну планету спустошеною. Все населення було кимось винищене, за винятком майбутніх колоністів Хіігари на баржах, котрі перебували в анабіозі. Баржі атакуються кораблями, після захоплення одного з яких стає зрозуміло, що насправді люди давно розселені по всій галактиці та поділені на кілька фракцій. Війну проти кушанців веде стародавня імперія туранців — Таіідан, яка кілька тисячоліть тому вигнала їхніх предків з Хіігари за злочини і наклала заборону на використання гіпердвигуна під загрозою винищення, якщо гіпердвигун буде створено[4]. Оскільки повертатися більше було нікуди, флот на чолі з Материнським кораблем береться за виконання своєї основної місії — подорожі на Хіігару.

Материнський корабель виходить в астероїдному поясі навколо системи Караку, щоб зібрати ресурси і підготуватися до битви. У процесі збору з'являється торговий корабель бентуcі, котрі вимінюють цінні технології і непоміченими покидають систему. Кушанці розбивають ворожі кораблі, після чого проходять крізь метеоритний потік і знову зустрічають бентусі, які повідомляють, що далі за курсом лежить туманність, з якої ніхто не повертався. В туманності Материнський корабель стикається з так званою Сторожою садів Кадешу, яка пропонує приєднатися до них, а після відмови атакує. Кушанці здобувають перемогу та виявляють, що мають зі Сторожою спільних предків — вони також погодять з Хіігари.

Вийшовши з гіперстрибка в глибокому космосі, кушанці добувають інформацію з покинутого, але все одно ворожого корабля, і передають її прибулим бентусі, за що ті обіцяють створити Галактичну Раду та розібратися з туранцями. Порятунок пізніше корабля бентусі від імперії Таіідан тільки укріплює надію на створення Ради. Імперія тим часом влаштовує пастку, яка змушує Материнський корабель екстрено вийти з гіперпростору і вступити в бій, та цей план провалюється, а кушанці отримують союзника в обличчі повстанця Елстона[5]. Він і розповідає історію вигнання з Хіігари, жителі якої насправді були не злочинцями, а жертвою імперії.

Материнський корабель виходить в районі Кладовища Кароса, щоб капітан Елсон зміг скористатися схованим там повстанцями передавачем і послати сигнал про початок масового повстання проти імперії. Обстежуючи територію кушанці знаходять гіперпросторові ворота, через які Таіідан підтягує підкріплення. Кушанці знищують ворота, після чого здійснюють стрибок на Хіігару. На заваді стає ворожий флот і астероїд, перетворений на зброю. Подолавши і ці сили, флот на чолі з Материнським кораблем вступає в останній бій, з якого виходить переможцем.

Галактична Рада повернула права кушанців на Хіігару. Численні колоністи, які перебували в анабіозі і не бачили ні загибелі Караку, ні шляху звідти на Хіігару, були пробуджені. Символи колишньої імперії знищили і почалася нова епоха історії галактики.

Доповнення і продовження[ред. | ред. код]

  • Homeworld: Cataclysm — доповнення, випущене в 2000 році. Події відбуваються через кілька років після фіналу оригінальної Homeworld, коли в космосі було виявлено корабель, заражений істотою «Звір», що пробудилася і стала поширюватися галактикою.
  • Homeworld 2 — продовження, випущене в 2003 році. Сюжет бере початок через більш ніж століття після Homeworld: Cataclysm. Галактикою просуваються завойовники Вейгри під проводом Макаана, котрий розшукує три гіперядра, одне з яких належить кушанцям. Для протидії загарбникам запускається новий материнський корабель «Гордість Хіігари».
  • Homeworld: Remastered — HD-перевидання Homeworld і Homeworld 2, що вийшло на ПК 26 лютого 2015 року.
  • Homeworld: Deserts of Kharak (раніше Hardware: Shipbreakers) — приквел до Homeworld, який оповідає про боротьбу народів Караку та історію знаходження корабля. Вийшов 20 січня 2016 року[6].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. TDA (2008-06-06). The History of Real Time Strategy, Part 3.2: Polygons and Pixels, continued. gamereplays.org. Процитовано 2011-03-23. «Homeworld was the first fully three-dimensional RTS game to be released.» 
  2. GEARBOX ANNOUNCES HOMEWORLD, HOMEWORLD 2 HD REMAKES
  3. В продажу поступил сборник Homeworld Remastered Collection
  4. За словами розробників, гіпердвигун корабля, посланого на Карак, був поміщений туди таємно, аби нащадки змогли його виявити і використати
  5. Власне в цій місії вихідці з Караку і дізнаються свою древню назву — кушанці
  6. Homeworld: Deserts of Kharak. www.desertsofkharak.com. Процитовано 2016-01-29. 

Посилання[ред. | ред. код]