Homo creativus. Як новий клас завойовує світ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Назва «Homo creativus. Як новий клас завойовує світ»
Homo creativus. Як новий клас завойовує світ – обкладинка українського перекладу книги.jpeg

Обкладинка видання українського мовою
Автор Річард Флорида
Назва мовою
оригіналу
англ. The Rise of the Creative Class — Revisited: Revised and Expanded
Країна Flag of the United States.svg США
Мова Английская
Укр. видавництво Наш Формат
Ориг. видавництво Basic Books
Виданий 2002
Виданий
українською
2018
Перекладач(і) Максим Яковлєв
Тип носія Тверда, матова
Сторінки 432
ISBN Україна 978-617-7513-00-0

«Homo creativus. Як новий клас завойовує світ» (англ. The Rise of the Creative Class) — книга американського теоретика урбаністики Річарда Флориди, уперше опублікована ним ще у 2002 році. Книжка перевидавалася і доповнювалася у 2012[1] (ювілейне видання в честь десятої річниці) та 2014 році. Українською книгу було перекладено у 2018 році у видавництві «Наш формат» (перекладач — Максим Яковлєв)[2].

Основна ідея книги[ред. | ред. код]

Річард Флорида говорить про появу нового суспільного класу осіб — креативного класу. Це люди, що задіяні у більш творчих професіях та мають неординарний погляд на сучасне життя. Креативний клас приніс з собою зміни у повсякденну діяльність, зумовивши реорганізацію робочих місць та пожвавлення культурної діяльності. Креативність стала найбільш популярною характеристикою, про володіння якої у 2011 році найбільше стверджували користувачі соціальної мережі LinkedIn[3]. Розвиток технологій змушує людей відходити від стандартного розуміння необхідних навичок, які відтепер дуже легко автоматизувати в робочому процесі. Що ж натомість потребується, так це загальнолюдські вміння, які для машини поки що недоступні: створення нових ідей, відкриттів та розробок. Творчість проявляється при цьому не лише у мистецтві, а й у науці та технічних спеціальностях[4]. Флорида розглядає креативність як економічний фактор, вказуючи на можливі наслідки розвитку цієї характеристики та її вплив на організацію міського життя.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. The Rise of the Creative Class Revisited | Creative Class Group. www.creativeclass.com (en). Процитовано 2018-03-28. 
  2. Homo creativus. Як новий клас завойовує світ (uk). Процитовано 2018-03-28. 
  3. Schawbel, Dan. Richard Florida: Economic Trends All Entrepreneurs Should Follow. Forbes (en). Процитовано 2018-03-28. 
  4. The Rise of the Creative Class--Revisited (en-US).