Honda

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Honda Motor Co. Ltd.
Тип Публічна компанія
Форма власності Кабусікі-ґайся
Галузь Автомобілебудування
Засновано 24 вересня 1948
Засновник(и) Соічіро Хонда
Штаб-квартира Японія Токіо, Японія
Ключові особи Такео Фукуі (Takeo Fukui)(CEO)
Операційний прибуток (EBIT) $5,072 млрд.
EBITDA $5,072 млрд.
Власник(и) Соічіро Хонда
Співробітники 144 785
Дочірні компанії
Сайт www.honda.com
CMNS: Honda на Вікісховищі
Логотип автомобілів Honda
Логотип мотоциклів Honda

Хонда (англ. Honda Motor Co., Ltd., яп. 本田技研工業株式会社 [Хонда Гікен Ко: гьо: Кабусікі Кайся]) (TYO: 7267 7267, NYSEHMC) — міжнародна промислова компанія, перш за все відома своїми автомобілями, мотоциклами та роботами.

Компанія заснована 24 вересня 1948 року, засновник — Соічіро Хонда.

Продукція — легкові автомобілі, вантажівки, літаки, мотоцикли, скутери, електрогенератори, роботи, морські двигуни.

До 60-х рр. Honda спеціалізувалася на виробництві мотоциклів і загалом автомобілебудування не було її бізнесом. Згодом компанія вирішила вийти на автомобільний ринок і ця новина не була схвально прийнята урядом Японії. Вважалося, що конкуруючи на світовому ринку з Toyota, Datsun (Nissan) та Mitsubishi, в кінцевому результаті нашкодить інтересам держави. Зрештою думка чиновників була проігнорована керівництвом Хонди.

Після енергетичної кризи 1973 р., коли зростання цін на нафту, а відповідно і пальне, спричинило попит на економічні автомобілі, моделі Honda стали бестселерами на ринку США, а також дещо посилили свої позиції на європейському ринку.

Honda досягнула успіхів завдяки об'єктивним факторам, таким як висока якість та надійність авто (одні з найкращих показників в автомобілебудуванні), сучасні технологічні рішення (до речі конструктори Honda вперше застосували поперечне розміщення двигуна та передній привід, що зробило салон просторішим при компактних розмірах автомобіля), оригінальна маркетингова політика (Honda — drivers' cars — авто, орієнтовані на активний стиль керування, з сучасним дизайном в стилях «спорт» та «техно»).

Як очікується Honda FCX з водневим двигуном увійде в історію компанії та світового автомобілебудування, зробивши Honda першим світовим автовиробником, що почне масовий випуск автомобілів на цілком водневому паливі.

Мотоцикли[ред.ред. код]

Концепт V4 на виставці Intermot-2008 (Німеччина)
Honda CBR 250R (2011) на Motosalon'і в Празі

Хонда — один із світових лідерів по випуску мотоциклів. У вересні 2014 року компанія перетнула відмітку випуску 300 млн. мотоциклів. На це досягнення знадобилось 66 років. Всього корпорація має 33 заводи по випуску мотоциклів та комплектуючих до них, розташованих на території 22 країн світу.[1]

Роботи[ред.ред. код]

ASIMO at Expo 2005 in Japan

ASIMO є прикладом активної роботи Хонди над Research & Development програмою розвитку робототехніки. Це одинадцята модель в лінії успішно створених роботів починаючи з 1986. В першу чергу компанія працює над технологіями, які дозволили б у майбутньому стати лідером нової галузі. Створення відповідних сервомеханізмів, технології штучних вестибулярних апаратів, модулів стійкості, механічних «суглобів» і т. д. дозволяє казати, що Honda з механічної точки зору пішла далі ніж програмне забезпечення для «заліза».

Склад корпорації та її основні підрозділи[ред.ред. код]

Штаб-квартира та основні управлінські і виробничі підрозділи в Японії[ред.ред. код]

Штаб-квартира компанії в районі Мінато міста Токіо

Науково-дослідницькі підрозділи Honda в Японії[ред.ред. код]

 • Японія Японія Honda R&D Co., Ltd (укр. Науково-дослідна і проектна компанія Honda, Лімітед) (відокремлений підрозділ від Honda Motor Company, Limited), до якої входить Національний інститут у складі:
  • Науково-дослідницький і проектний центр двоколісних транспортних засобів;
  • Науково-дослідницький і проектний центр чотириколісних транспортних засобів Wako;
  • Науково-дослідницький і проектний центр чотириколісних транспортних засобів Tochigi;
  • Головний науково-дослідницький і проектний центр;
  • Науково-дослідницький і проектний центр авіаційних двигунів;
  • Базовий науково-дослідницький і проектний центр;
  • Випробувальна лабораторія Tochigi Proving Ground' (укр. Точігський випробувальний полігон);
  • Випробувальна лабораторія Takasu Proving Ground' (укр. Такаський випробувальний полігон);
 • Японія Японія Honda Racing Corporation (HRC) (укр. Гоночна дослідницька корпорація Honda (HRC)): розвиток, виробництво і продаж гоночних мотоциклів а також виробництво і продаж складових частин різних типів двоколісних гоночних транспортних засобів; Штаб-квартира у м. Асака, префектура Сайтама;
 • Японія Японія Honda R&Day Solar Co., Ltd. (укр. Дослідницька і просвітницька компанія Honda, Лімітед): наукові дослідження і розвиток реабілітаційного обладнання типу інвалідних візків, виготовлення і продаж складових частин двигунів сільськогосподарських машин і транспортного обладнання;
 • Японія Японія Japan Honda Research Institute Co. (укр. Японський дослідницький інститут Honda Компані): наукові дослідження передових технологій;
 • Японія Японія Honda Engineering Co., Ltd. (укр. Інженерна компанія Honda): вдосконалення верстатів та конфігурацій виробничих ліній у виробничих системах;
 • Японія Японія Piesuji Corporation (укр. П’єзометрична корпорація): підтримка і супровід наукових досліджень (проектування, макетування, збирання і різноманітні випробування).

Науково-дослідницькі підрозділи за межами Японії[ред.ред. код]

Зарубіжні виробничі підрозділи, філіали та заводи[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

 1. Ким (25.11.2014). Компания Хонда выпустила 300-миллионный мотоцикл. bikepost.ru (рос.). Процитовано 27.11.2014. 

Посилання[ред.ред. код]