Huawei AppGallery

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Huawei AppGallery
Huawei AppGallery.svg
Тип Крамниця застосунків
Розробник Huawei Technologies Co., Ltd.
Версії 11.0.1.301 (1 листопада 2020)
Платформа Android
Операційна система Android
Вебсайт huaweimobileservices.com/appgallery
Емблема AppGallery з написом «Досліджуй AppGallery»

AppGallery — магазин додатків від Huawei, який дозволяє власникам пристроїв брендів Huawei та HONOR завантажувати й купувати різноманітні застосунки, книги, фільми, музику, ігри тощо.

AppGallery є частиною екосистеми Huawei Mobile Services[1]. Станом на жовтень 2020 року платформа Huawei AppGallery входить у трійку глобальних магазинів додатків з аудиторією в понад 700 млн користувачів[2] у більш ніж 170 країнах Європи, Латинської Америки, Канади, Близького Сходу та Африки. В Україні у вересні 2020 року кількість щомісячних активних користувачів становила 745 000 осіб[3]. Над розвитком Huawei AppGallery працюють понад 1,8 млн глобальних розробників.

Передумови створення[ред. | ред. код]

У травні 2019 року Google заявила[4], що припиняє співпрацю з Huawei через рішення 45-го президента США Дональда Трампа внести Huawei до «чорного» списку Департаменту торгівлі США. Так Huawei втратила доступ до мобільних сервісів Google — Google-карт, Chrome, YouTube, Google Play та інших.

Проте Huawei AppGallery офіційно було представлено користувачам всього світу ще до санкцій, у 2018 році. Спершу сервіс тестувався у Китаї, на рідному ринку Huawei.

Компанія заявляє, що вже інвестувала 1,5 млрд доларів США у створення й масштабування своєї екосистеми Huawei Mobile Services, до складу якої входить AppGallery.

Співпраця з розробниками[ред. | ред. код]

Нині розробникам доступні 46 наборів інструментарію (кітів), серед яких — для аналітики, реклами, вбудованих платежів, пуш-повідомлень, машинного навчання, доповненої реальності, аудіо, роботи камери, мобільної безпеки тощо.

В локальних офісах Huawei з'явився відділ, який займається мобільними сервісами та магазином додатків AppGallery. В його складі — розробники, локальна техпідтримка, яка допомагає бізнесам зайти в магазин зі своїм додатком, команда з маркетингу тощо. В Україні команда HMS розпочала діяльність на початку 2020 року.

Прикладом успішної колаборації з розробниками є поява в AppGallery додатків таксі-сервісу Bolt, медіасервісу для перегляду відео Megogo та погодного сервісу RainViewer, котрий вже 3 роки користується високою популярністю на ринках Європи та Азії.

Першим повністю інтегрованим українським додатком став сервіс Radar Screen для діагностики екрана смартфона.

Навігація[ред. | ред. код]

У Huawei AppGallery додатки поділені за 18 категоріями, зокрема новини, соціальні мережі, розваги тощо.

Локальні додатки[ред. | ред. код]

Станом на жовтень 2020 року AppGallery налічує 430 локальних українських додатків[5].

Найпопулярнішими з них станом на жовтень 2020 року є наступні додатки:

Глобальні[ред. | ред. код]

Bolt, TomTom Go, Moovit, Here We Go, Deezer, World of Tanks Blitz, Asphalt 9, Lords Mobile, Booking, SkyScanner, AliExpress, Zoom, Viber, Telegram тощо.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Екосистема HMS отримала сертифікацію ISO/IEC27001 та сертифікацію безпеки CSA Star у 2015 році, сертифікацію із захисту персональних даних ISO /IEC 27018 у жовтні 2019 року, однією з перших пройшла сертифікацію ISO/IEC 27701 Британського інституту стандартів (BSI). HMS є провідною системою щодо управління безпекою, прозорості, дотримання конфіденційності та захисту персональних даних.
  2. Aspiegel. aspiegel.com. Процитовано 2020-11-30. 
  3. Екосистема Huawei Mobile Services та магазин додатків AppGallery | Останні новини IT — ITUA.info. Последние новости IT — ITUA.info (ru-RU). 2020-10-09. Процитовано 2020-11-30. 
  4. США посилили санкції проти Huawei, у компанії вважають нові правила неправомірними. Економічна правда (uk). Процитовано 2020-12-01. 
  5. Ткачук, Олександр. Екосистема Huawei Mobile Services та магазин додатків AppGallery: осінні оновлення 2020. vido.com.ua. Процитовано 2020-12-01.