Hyperloop

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Схема лінії Гіперлуп, зверху сонячні панелі.

Гіперлуп (Гіперпетля; англ. Hyperloop) — гіпотетичний проект нового, п'ятого виду транспорту, запропонований винахідником, співзасновником фонду SpaceX Ілоном Маском, окрім традиційних чотирьох різновидів: суден, авто, залізниць, авіації. Система використовує магніти і турбіни, які запускають капсули на повітряній подушці, для руху з величезною швидкістю по порожнистих трубах. Принцип Гіперпетлі схожий з пневматичною поштою, що використовувалася для транспортування документів[1]. Теоретично Гіперлуп уможливить півгодинні подорожі між середмістями Лос-Анджелеса та Сан-Франциско, зі швидкістю 1 102 км/год[2][3][4].

Анонс[ред.ред. код]

Ілон Маск вперше анонсував Гіперлуп 12 липня 2012 року на заході, організованому ресурсом технічних новин PandoDaily, що відбувся в Санта-Моніці (Каліфорнія, США)[5].

У вересні 2012 року Маск порівняв свій проект, що перебуває на стадії розробки, з наземним Конкордом, для порівняння його швидкість перевищуватиме крейсерську швидкість Боїнга 787 на 200 км/год. Гіперлуп є чимось середнім поміж «Конкордом» та електромагнітним рейкотроном, при цьому він не потребує рейок.

Гіперлуп було запропоновано як альтернативу проекту Високошвидкісної залізниці Каліфорнії[en] (CHSRA), прогнозована максимальна швидкість якої 350 км/год. Орієнтовна вартість лінії Гіперлупа Лос-Анджелес — Сан-Франциско становить 6 млрд.$, що становить 10% вартості CHSRA.

Hyperloop планує перевозити вантажі в 2019, а пасажирів — в 2021 році, для цього компанії потрібно вирішити технічні та логістичні проблеми.
Ілон Маск розраховує, що новий вид транспорту буде використовуватись між містами, які перебувають на відстані менше 1600 км один від одного, бо для більш тривалих подорожей краще підійдуть надзвукові літаки[1].

Випробування[ред.ред. код]

11 травня 2016 року у пустелі штату Невада провели перше успішне випробування Hyperloop.
Капсула всередині спеціальної труби змогла розігнатися до швидкості у 187 км/год за 1,1 секунди. Це була перша публічна демонстрація Гіперпетлі[1].
Капсулу для перевезення людей у Hyperloop розробляють інженери Массачусетського технологічного інституту. Вона була продемонстрована у Бостоні[6].

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Технології Це незавершена стаття з технології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Автошлях Це незавершена стаття про транспорт.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.