ICG IF

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
155-мм гаубиця M777 веде артилерійський вогонь

ICG IF (англ. Integrated Capability Group Indirect Fires) — Інтегрована група з розвитку спроможностей ведення вогню з закритих позицій, є одною з груп 2-го рівня у складі NAAG (Групи НАТО з питань озброєнь сухопутних військ, AC/225) CNAD (Конференції національних директорів озброєнь).

Місією ICG IF є сприяння багатонаціональному співробітництву держав-членів НАТО та країн-партнерів щодо забезпечення взаємосумісності артилерійських систем та відповідних систем автоматизованого управління в інтересах підвищення ефективності сил НАТО в усьому спектрі поточних та майбутніх операцій Альянсу[1].

ICG IF взаємодіє з іншими групами 2-го рівня NAAG, керівними органами програми ASCA, бере участь у процесі оборонного планування НАТО (NDPP).

Пленарні засідання ICG IF проводяться двічі на рік.

Структура та діяльність ICG IF[ред. | ред. код]

Система стандартів НАТО у сфері балістики, за які відповідає ICG IF
Архітектура системи програм S4 (SubGroup2 Shareable (Fire Control) Software Suite)

У складі ICG IF існує широка мережа підгруп 3-го рівня, команд експертів (англ. Team of Experts, ToE), які діють на постійній або тимчасовій основі[1]. Відповідні експертні спільноти, з урахуванням отриманого Альянсом досвіду, аналізують, уточнюють, розробляють та поновлюють стандарти НАТО[2][3][4] у сфері артилерійських систем, сприяють реалізації багатонаціональних проектів.

Зокрема, група ICG IF відповідає за оновлення настанови НАТО AArtyP-3 (STANAG 2245)[3][4].

Підгрупи 3-го рівня ICG IF[ред. | ред. код]

  • Панель майбутніх спроможностей (англ. Future Capabilities Panel);
  • Процедурна панель (англ. Procedures Panel);
  • Панель вимог до інформаційного обміну (англ. Information Exchange Requirement Panel, IER)[3][4];
  • Панель тактичної доктрини, термінології та символіки (англ. Tactical Doctrine, Terminology & Symbology Panel);
  • Підгрупа SG/2 з питань балістики, ефективності та програмного забезпечення для управління вогнем артилерії (англ. SubGroup 2 on Ballistics, Effectiveness and Fire Control Software), відповідає за стандарти НАТО у сфері балістики, зокрема, за розробку програмного пакету S4 з балістичних обчислень.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Conference of National Armaments Directors (CNAD). NATO. September 28, 2016. Процитовано January 16, 2019. 
  2. Сергей Мукосий (20 січня 2016). О внедрении стандартов НАТО. Defence UA. 
  3. а б в Слюсар, В.І. (2018). Програма ASCA як основа стандартизації інтерфейсу цілевказування артилерії.. Тези доповідей Міжнародної науково-технічної конференції "Перспективи розвитку озброєння та військової техніки Сухопутних військ". –Львів: Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. - 17-18 травня 2018 р. - C. 174 - 175. 
  4. а б в Слюсар, В.И. (2018). Информационные технологии в артиллерийских системах стран НАТО.. Озброєння та військова техніка. - №3(19). – 2018. – С. 69- 74. 

Джерела[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Слюсар В.И. Информационные технологии в артиллерийских системах стран НАТО. // Озброєння та військова техніка. - №3(19).. — 2018. — С. 69 - 74. [1].