IPay.ua

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
iPay.ua
Сервіс онлайн платежів iPay.ua
Галузь фінансові послуги
Спеціалізація Електронні платежі
Засновано 2009
Штаб-квартира Київ, Україна, вул. Нижньоюрківська, 45а, 04080
Ключові особи

Євген Веліканов (директор)
Антон Косторніченко (комерційний директор)
Олександр Кушнєров (ІТ директор)
Тетяна Прилипко (фінансовий директор)

Ігор Кузьо (директор з маркетингу)
Послуги електронні платежі
ipay.ua

iPay.ua — український сервіс платежів в інтернеті, за допомогою якого можна сплатити за послуги і товари, використовуючи платіжну картку Visa або Mastercard.

Історія компанії[ред. | ред. код]

У 2008 році консорціум TCGroup, що має 18-річний[коли?] досвід роботи в галузі виробництва пластикових карток, банкоматів, sim-карт і програмного забезпечення[ангажоване джерело], ухвалив рішення розвивати вітчизняний ринок інтернет-платежів, який на той час в Україні знаходився на стадії зародження[1].

Була створена компанія «Універсальний дата центр», яка, запозичаючи досвід закордонних платіжних систем і банків, запустила на ринку власний платіжний сервіс — iPay.ua.

Можливості[ред. | ред. код]

За допомогою сервісу iPay.ua власники платіжних карт Visa і MasterCard можуть здійснювати перекази коштів та оплату послуг.

Водночас iPay.ua надає можливість підключення інтернет-еквайрингу для компаній — послуги, яка дає змогу приймати оплату за товари й послуги картками міжнародних платіжних систем VISA і Mastercard в мережі інтернет безпосередньо на сайті компанії.

Досягнення[ред. | ред. код]

  • Компанія стала одним із лідерів українського ринку онлайн платежів[2]
  • Усі провідні банки України[ненейтрально] працюють з iPay.ua[джерело?]
  • 2017 та 2018 року компанія отримала срібний приз конкурсу PaySpace Magazine Awards у номінації «Кращий сервіс онлайн платежів»[3][4].

Безпека[ред. | ред. код]

iPay.ua сертифікований за міжнародним стандартом безпеки PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard)[джерело?]. Сертифікація PCI DSS свідчить про те, що iPay.ua вжив усіх необхідних заходів для забезпечення відповідності вимогам платіжних систем Visa і MasterCard щодо інформаційної безпеки цих платіжних карт.

iPay.ua регулярно залучає незалежні аудиторські компанії для контролю якості та надійності свого сервісу[джерело?]. Зокрема, аудит iPay.ua проводила міжнародна компанія Sysnet Global Solutions.[джерело?]

До переказу коштів з картки платника на рахунок постачальника iPay.ua перевіряє наявність платіжної картки клієнта в стоп-листі. Стоп-лист містить інформацію про заблоковані карти у зв'язку з їх втратою. Це дозволяє відхилити запит про оплату, якщо платіжна картка клієнта несанкціоновано використовується третіми особами.[джерело?]

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Про компанію. iPay.ua. Архів оригіналу за 24 квітня 2020. Процитовано 11 лютого 2020. 
  2. редакція (18.12.2018). Кращі українські сервіси онлайн-платежів. Uteka.ua. Архів оригіналу за 1 травня 2021. Процитовано 11 лютого 2020. 
  3. Лучшие в FinTech и e-commerce: победители PaySpace Magazine Awards 2017. PaySpace Magazine. 14.12.2017. Архів оригіналу за 11 липня 2021. Процитовано 2020-02-. 
  4. PaySpace Magazine Awards 2018: НАЙКРАЩИЙ СЕРВІС ОНЛАЙН-ПЛАТЕЖІВ. PaySpace Magazine. 2018. Процитовано 11 лютого 2020.