I Saw Her Standing There

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

«I Saw Her Standing There» (англ. Я бачив, як вона стояла там) — пісня, яка розпочинає дебютний альбом групи Бітлз «Please Please Me» (виданий в Великобританії 22 березня 1963). Пісню написано Джоном Ленноном та Полом Маккартні. У 2004 році пісня зайняла 139-ту позицію в списку 500 найкращих пісень усіх часів за версією журналу «Rolling Stone». Після оновлень списку в 2010 і 2011 роках пісня перемістилась на 140-е місце [1].

Створення пісні[ред.ред. код]

Пісня є результатом спільної роботи Леннона і Маккартні, хоча ґрунтується на ідеї Маккартні[2]. Офіційне авторство пісні представлене як «McCartney/Lennon» [3] (як і для всіх оригінальних пісень цього альбому), хоча потім автори підписували свої спільні пісні в іншому порядку: «Lennon/McCartney».

Маккартні задумав цю пісню (під назвою «Seventeen»), коли повертався додому з концерта «Битлз».[4]; пізніше (у вересні 1962 року[5]) пісня була дописана в його домі на Фортлін-Роуд в Ліверпулі разом з Ленноном[2]. Зі слів самого Маккартні, при написанні цієї пісні він запозичив басовий рифф із пісні «Talkin' About You» Чака Беррі[6]. Спільна робота Леннона й Маккартні над піснею заклала принципи всієї їхньої подальшої співпраці; як пізніше коментував сам Маккартні: «У мене було „She was just seventeen“, а потім „Beauty queen“. Коли я показав це Джону, він розсміявся, після чого сказав: „Ти жартуєш з приводу цього рядка, правда?“»[4] «Це був один з перших випадків, коли він сказав: „Що? Це треба змінити...“»[7]

Запис пісні[ред.ред. код]

Пісня була записана в студії «Abbey Road Studios» 11 лютого протягом марафонскої сесії, за яку група записала десять пісень з чотирнадцяти, увійшовших до альбому[8] (ті чотири пісні, що залишилися, були до того часу вже записані та видані на синглах групи). На мікс-сесії, яка відбулася 25 лютого, учасники групи не були присутні[9] (в той час це не практикувалося).

У цілому група записала 9 дублів пісні, хоча лиш три з них були повними[5]. Самий перший дубль виглядав найвдалішим; до нього група окремо дозаписала хлопки. Пісня починається з характерного відліку «One, two, three, four!» (рос. Раз, два, три, чотири!) у виконанні Маккартні. Звичайно такий відлік при завершальному зведенні видалявся, але продюсер Джордж Мартін вирішив його залишити, бо хотів добитися, щоб альбом звучав як живий виступ. В підсумку відлік був скопійований з дев'ятого дубля (на якому він був визнаний «особливо енергійним»[7]) і зіставлений з музикою самого першого дубля[10].

В записі брали участь:[11]

Прийняття критикою та популярність[ред.ред. код]

Пісня була добре сприйнята слухачами та критикою. Музичні критики Рой Карр і Тоні Тайлер у своїй книзі «The Beatles: An Illustrated Record» стверджували, що ця пісня є третьою по рахунку в британскій рок-класці того часу (після пісень «Move It» Кліффа Річарда і «Shakin' All Over» Джонні Кідда).

Версія пісні, яка вийшла на стороні «Б» американської версії сингла «I Want to Hold Your Hand» у грудні 1963 року, ввійшла в американський чарт «Billboard Hot 100» восьмого лютого 1964 та протрималась там 11 тижнів, досягнувши 14-ї позиції.

Відомий музичний журнал «Rolling Stone» в 2004 році присвоїв цій пісні 139-у позицію в своєму списку 500 найкращих пісень усіх часів за версією журналу «Rolling Stone».

Видання пісні[ред.ред. код]

Пісня була видана на наступних платівках:

Кавер-версії[ред.ред. код]

На пісню було створено багато кавер-версій. Із найвідоміших можна згадати наступні:

 • В 1974 році Джон Леннон та Елтон Джон виконали цю пісню наживо: запис цього виконання виданий на стороні «Б» синглу Елтона Джона «Philadelphia Freedom». Вона також увійшла в бокс-сети «To Be Continued» (Е. Джон) і «Lennon» (Дж. Леннон). Цей запис став останнім значним записом живого виконання Джона Леннона.
 • Маккартні включив цю пісню в свої «живі» альбоми «Tripping the Live Fantastic» (1990), «Back in the US» (2002) та «Back in the World» (2003). В 1987 він записав нову версію даної пісні для альбома «Знову в СССР», але в підсумку ця композиція в альбом не увійшла.
 • Група «The Supremes» записала переспів цієї пісні під назвою «I Saw Him Standing There». Пісня планувалася для включення в альбом «A Bit of Liverpool» (1964), але в підсумку до нього не увійшла (її опубліковано аж у 2008).
 • Група «The Who» записала свою версію для документального фільму про себе «The Kids Are Alright», однак в підсумку ця пісня до фільму не увійшля (стала доступною лише на бутлегах). Група, однак, виконала цю пісню вживу в період концертного туру «Farewell Tour» (1982).
 • Американська виконавиця Тіфані записала кавер-версію пісні (під назвою «I Saw Him Standing There») для свого дебютного альбому.
 • Американська група «The Tubes» записала кавер-версію пісні для свого «живого» альбому «What Do You Want from Live» .
 • Німецька група «The Punkles», яка виконує панк-версіи пісень «Бітлз», записала кавер-версію пісні для свого пешого альбому «Beat The Punkles».* Пісня звучала на церемонії вручення премії «Греммі» в 2004 році у виконанні Стінга, Дейва Метьюса, Венса Гілла та Фаррелла Уільямса.
 • Група Pink Fairies виконала цю пісню для свого альбому «What a Bunch of Sweeties» (1972).
 • Група «Led Zeppelin» виконала цю пісню 4 вересня 1970 року в складі попуррі зі своїми піснями «Communication Breakdown», «Good Times Bad Times» та «For What It's Worth» (даний запис увійшов до бутлегу «Live on Blueberry Hill»).

Іншими мовами[ред.ред. код]

В популярній культурі[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

 1. Информация о песне на сайте rollingstone.com
 2. а б Miles, Barry. {{{Заголовок}}}. — ISBN 0-8050-5249-6.
 3. (1963) Справочная информация об альбоме «Please Please Me» [буклет]. London: Parlophone (CDP 7 46435 2).
 4. а б Badman, Keith. {{{Заголовок}}}. — ISBN 0-7119-7985-5.
 5. а б Библия Битлз: Run for Your Life (англійською). Архів оригіналу за 2012-05-11. Процитовано 2010-12-26. 
 6. Harry, Bill. {{{Заголовок}}}. — ISBN 0-86369-681-3.
 7. а б Mark Lewisohn {{{Заголовок}}}. — ISBN 0-517-57066-1.
 8. Mark Lewisohn {{{Заголовок}}}. — ISBN 0-517-57066-1.
 9. Mark Lewisohn {{{Заголовок}}}. — ISBN 0-517-57066-1.
 10. Ian MacDonald. {{{Заголовок}}}. — ISBN 1-844-13828-3.
 11. Ian MacDonald. {{{Заголовок}}}. — ISBN 1-844-13828-3.
 12. см. страницу со ссылками на песни альбома
 13. Любительская запись исполнения песни на Международном молодёжном конгрессе эсперанто в Сомбатхее (лето 2008)
 14. Видео с исполнением песни

Посилання[ред.ред. код]