Innuendo

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
InnuendoM:
Innuendo album.jpg
Студійний альбом
Виконавець Queen
Дата випуску 4 лютого, 1991
Записаний

Березень-листопад 1990:
«Metropolis Studios» (Лондон, Велика Британія)
«Mountain Studios»

(Монтре, Швейцарія)
Жанр хард-рок
Тривалість 53 хв 45 секунд
Лейбл Parlophone,
Hollywood Records (США)
Продюсер «Queen» і Девід Річардс
Хронологія Queen
Попередній
←
Queen at the Beeb
(1989)
Greatest Hits II
(1991)
Наступний
→
Сингли з Innuendo
 1. «Innuendo»
  Випущений: 14 січня 1991
 2. «I'm Going Slightly Mad»
  Випущений: 4 березня 1991
 3. «Headlong»
  Випущений: 13 травня 1991
 4. «I Can't Live with You»
  Випущений: 1991
 5. «These Are the Days of Our Lives»
  Випущений: 5 вересня 1991
 6. «The Show Must Go On»
  Випущений: 14 жовтня 1991
 7. «Ride the Wild Wind (тільки у Польщі)»
  Випущений: 1992
 8. «Delilah (тільки у Польщі)»
  Випущений: 14 грудня 1992
Професійні огляди
Оцінки оглядів
Джерело Рейтинг
Allmusic 3/5 starsStar full.svgStar full.svgStar empty.svgStar empty.svg[1]
Rolling Stone 3/5 starsStar full.svgStar full.svgStar empty.svgStar empty.svg[2]
The Times (unfavourable)[3]
The Orlando Sentinel (favourable)[4]
The Cincinnati Post 3/5 starsStar full.svgStar full.svgStar empty.svgStar empty.svg[5]
Los Angeles Times (mixed)[6]
The San Francisco Chronicle (unfavourable)[7]
St. Petersburg Times 4/5 starsStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar empty.svg[8]
St. Louis Post-Dispatch (unfavourable)[9]
Entertainment Weekly (C-)[10]

Innuendo (укр. «Непрямий натяк») — 14-й студійний альбом гурту «Queen», випущений 4 лютого 1991 року. Це останній альбом «Queen», записаний і випущений за життя Фредді Меркюрі. Останні пісні дуже важко давалися Фредді, який був вже важко хворий. Тим не менш, альбом був закінчений і чудово прийнятий публікою. На його підтримку було записано кілька кліпів, один з яких, «These Are The Days Of Our Lives», став останнім відео за участю Меркюрі.

Назва «Innuendo» містить «непрямий натяк» на те, що гурт у такому складі проіснує зовсім недовго, про що свідчать пісні, у яких Фредді прощається зі своїми прихильниками.

Історія створення[ред.ред. код]

Картина «Жонглюючий всесвітами» Жана Гранвіля

Майже відразу ж після завершення роботи над альбомом «The Miracle» в лютому 1989 року, Фредді повернувся в студію «Mountain Studios», щоб записати демо-версії деяких пісень, які народилися у нього в голові. Є припущення, що він збирався записати ще один соло-альбом, але якщо це так, то це була всього лише швидкоминуча ідея, яку Фредді відкинув, щоб записати наступний альбом «Queen». Як би там не було, але одна з перших пісень — «Delilah», написана на честь однієї з його улюблених кішок, яка стала «лебединою піснею» Мерк'юрі, була записана в демо-версії саме в цей час. Протягом декількох місяців пісня залишатиметься незавершеною, поки Брайан і Роджер їздили по світу і рекламували альбом «The Miracle» і ось група зібралася знову, щоб зняти відеокліпи для п'яти синглів, які були відібрані з альбому.

У листопаді попередні сесії запису нового альбому знову поновилися, але робота просувалася повільно: учасники групи до того часу вже знали, що Фредді був хворий на СНІД, і він міг працювати без перерви тільки кілька днів, тому процес запису затягнувся, але «Queen» знали, що вони записують щось особливе.

Записуючі сесії тривали весь 1990 рік, здебільшого в студії «Metropolis Studios» в Лондоні, хоча група іноді перетворювалася на тріо: Джон час від часу залишав сесії, щоб покататися на лижах зі своєю дружиною Веронікою в Біаррітці. Можливо через свою часту відсутність, він і не підготував для запису жодної повної пісні (він тільки переробив початкову ідею пісні «The Hitman»). Як вже повелося, всі пісні були названі плодом колективної творчості групи «Queen», проте не складає особливих труднощів вгадати, хто яку пісню написав: вклад Роджера склали дві пісні «Ride The Wild Wind» і «These Are The Days Of Our Lives», також він допомагав в написанні тексту титульної пісні; Брайан написав пісні «Headlong» і «I Can not Live With You» (як підтвердив сам гітарист, обидві композиції спочатку планувалися для його соло-альбому), а також основну частину хіта всіх часів і народів — пісні «The Show Must Go On» , і асистував Фредді в написанні та аранжуванні пісень «Do not Try So Hard», «The Hitman» і «Bijou». Фредді, тим часом, писав більш розслаблено: пісня «I'm Going Slightly Mad» була спогадом про такі, навіяних водевілем композиціях, як «Seaside Rendezvous» і «Good Old-Fashioned Lover Boy», в той час як пісні «Don 't Try So Hard», «Delilah» і «Bijou» були більш близькі до його поточного музично-творчого стилю. Композиція «All God's People» була спочатку записана як тема «Africa By Night» для його альбому «Barcelona» в 1987 році, але відхилена в той час (звідси і співавторство з Майком Мораном, який виконав партію клавішних у цій композиції).

До часу закінчення сесій в листопаді 1990-го, «Queen» знали, що у них на руках був відмінний альбом; навіть назва «Innuendo» мало грандіозність в своєму звучанні, нагадуючи славні дні альбомів «A Night At The Opera» і «A Day At The Races». Творча майстерність була на рівні старої форми «Queen» і це був перший альбом після «Jazz» в 1978 році, коли на обкладинці студійного альбому не красувалися портрети учасників групи; замість цього, Річард Грей адаптував деякі роботи французького карикатуриста Грандвілля після того, як Роджер побачив випадково його малюнки в одному художньому буклеті. Бліді чорно-білі малюнки були підчищені і підфарбовані, ідеально передаючи атмосферу нового альбому «Queen». У січні 1991 року, за місяць до випуску альбому, «Queen» випустили титульну пісню «Innuendo» як 6-ти хвилинний сингл, і він відразу ж злетів на 1-е місце в хіт-параді Великої Британії; сам альбом через місяць чекав такий же успіх. В США альбом зайняв 30-е місце, що було деяким розчаруванням в порівнянні з 24-м місцем альбому «The Miracle», хоча альбом все ж був удостоєний статусом «Gold Record», що послужило надихаючим моментом для початку співпраці групи «Queen» із звукозаписною студією «Hollywood Records». Замість звичайного турне в підтримку альбому, про який навіть не могло бути й мови, беручи до уваги стан здоров'я Фредді, Брайан поїхав по США, заїжджав на радіостанції, відповідав на запитання шанувальників, грав нові пісні і брав в руки свою гітару, щоб підіграти під деякі старі пісні «Queen». Неминуче, американські фани запитували його про живі виступи (група не була в Америці з 1982 року), що ставило Брайана в дуже незручне становище, у нього не було іншого вибору, як говорити, що «можливо в недалекому майбутньому». Подальші сингли — «I'm Going Slightly Mad», «Headlong» і «The Show Must Go On» — всі потрапили в ТОП30, але не були такі успішні як титульна композиція. Група повернеться на верхівку синглових чартів тільки в грудні 1991 року.

Граффіті у Харкові, 2008

Протягом всього 1991 року «Queen» записували пісні з наміром випустити їх як B-сторони (тільки одна з цих пісень — «Lost Opportunity», дійсно вийде на сингловому CD «I'm Going Slightly Mad»); групі так сподобався записаний матеріал, що вони почали роботу над новим альбомом, хоча процес йшов повільно і повністю зупинився влітку 1991 року, коли Фредді став дуже хворий і вже просто не міг працювати. Він провів решту своїх днів у своєму розкішному Лондонському будинку на «1 Garden Lodge», в компанії Джима Хаттона і вузького кола друзів (хоча навряд чи таке оточення можна було назвати домашньою: журналісти жовтих таблоїдів практично розбили табір навпроти його садиби і строчили будь-які маревні статейки про стан здоров'я Фредді, які хоч якось то «клеїлися»), поки 23 листопада 1991 не було зроблено офіційну заяву:

«У світі наполегливих чуток і припущень в пресі за останні два тижні, я вирішив підтвердити, що мої аналізи на ВІЛ позитивні і я, дійсно, хворий на СНІД. Я вважав за необхідне не надавати цьому факту розголосу досі з метою захистити своїх близьких від зайвої уваги. Однак прийшов час моїм друзям і шанувальникам дізнатися правду, і я сподіваюся, що усі об'єднаються разом зі мною, моїм докторами і людьми по всьому світу для боротьби проти цієї страшної хвороби» — Фредді Мерк'юрі

Незабаром було зроблено наступне оголошення, наступного дня, приблизно о 18:48 годині за Гринвічем: Фредді Мерк'юрі помер. У поспіху навести порядок в його справах, студія «Parlophone Records» випустила двосторонній сингл, як данину поваги Фредді: «Bohemian Rhapsody» і «These Are The Days Of Our Lives», який став другим синглом групи «Queen» за рік, що зайняв 1-е місце в хіт-параді. Через тиждень після смерті Фредді, вбиті горем Брайан і Роджер з'явилися в передачі «Good Morning Britain», щоб розповісти про мужню боротьбу свого приятеля з хворобою і пообіцяли в недалекому майбутньому випустити щось на його честь. Треба відзначити, що на перший час альбом «Innuendo» підійшов на цю роль як не ніщо інше.

Список пісень[ред.ред. код]

CD

Автори
# Назва Тривалість
1. «Innuendo» (Фредді Меркюрі, Роджер Тэйлор) 6:29
2. «I'm Going Slightly Mad» (Фредді Меркюрі) 4:22
3. «Headlong» (Браян Мей) 4:39
4. «I Can't Live with You» (Браян Мей) 4:35
5. «Don't Try So Hard» (Фредді Меркюрі) 3:39
6. «Ride the Wild Wind» (Роджер Тейлор) 4:41
7. «All God's People» (Фредді Меркюрі, Майк Моран) 4:19
8. «These Are the Days of Our Lives» (Роджер Тейлор) 4:12
9. «Delilah» (Фредді Меркюрі) 3:32
10. «The Hitman» (Фредді Меркюрі) 4:52
11. «Bijou» (Фредді Меркюрі, Браян Мей) 3:36
12. «The Show Must Go On» (Фредді Меркюрі, Браян Мей) 4:35

Бонуси

LP

Кліпи до альбому[ред.ред. код]

 1. «Innuendo» — як сама пісня «Innuendo» увібрала в себе різні і, здавалося б, несумісні музичні стилі, так і кліп зібрав найрізноманітніші візуальні ефекти (анімаційні замальовки, пластилінові чоловічки, і страшні кадри військової хроніки). При цьому всі зйомки музикантів в «Innuendo» були взяті з інших кліпів.
 2. «I'm Going Slightly Mad» — ця пантоміма — напевно, найбільш художній кліп «Queen». Мерк'юрі переодягнений в клоуна, з великою кількістю гриму на обличчі, щоб приховати зовнішні ознаки своєї хвороби. Зйомки постійно переривалися. Щоб приховати худорлявість, Фредді надів на себе кілька шарів одягу.
 3. «Headlong» — цей кліп цілком міг стати останнім для групи, так як ніхто з музикантів не був упевнений у завтрашньому дні; але це неможливо зрозуміти, дивлячись на таку сильну і агресивну роботу. Мерк'юрі знімався майже без гриму, тому видно, наскільки змінилося його обличчя і фігура.
 4. «These Are the Days of Our Lives» — останній кліп Фредді Мерк'юрі; знятий на чорно-білу плівку. Існує також версія з анімаційними вставками студії Діснея. Кліп не сюжетний — Фредді просто співає перед камерою, але відео вийшло дуже сумним і проникливим. Останні слова кліпу стали посланням співака своїм фанатам: «I still love you».
 5. «The Show Must Go On» — кліп складається з кадрів хроніки, інтерв'ю та інших кліпів. Фредді вже не міг зніматися, тому замість нових зйомок було вирішено використовувати наявний матеріал. Відеоряд являє собою не хаотичний набір плівки, а цілком закінчений і самостійний кліп, який ідеально ліг на пісню.

Учасники запису[ред.ред. код]

Запрошені музиканти:

 • Девід Річардс — синтезатори, програмування, перкусія в пісні «These Are The Days Of Our Lives»
 • Стів Гау — іспанська гітара в пісні «Innuendo»
 • Майк Моран — клавішні в пісні «All God's People»

Чарти[ред.ред. код]

Щотижневі чарти[ред.ред. код]

Чарт (1991) Позиція
Australian Albums Chart[11] 6
Austrian Albums Chart[12] 2
Canadian Albums Chart[13] 16
Dutch Albums Chart[14] 1
French Albums Chart[15] 9
German Albums Chart[16] 1
Italian Albums Chart[17] 1
Japanese Albums Chart[18] 17
New Zealand Albums Chart[19] 6
Norwegian Albums Chart[20] 8
Swedish Albums Chart[21] 9
Swiss Albums Chart[22] 1
UK Albums Chart[23] 1
U.S. Billboard 200[24] 30

Чарт-підсумок року[ред.ред. код]

Чарт (1991) Позиція
Austrian Albums Chart[25] 33
Canadian Albums Chart[26] 60
Italian Albums Chart[17] 9
Swiss Albums Chart[27] 7
UK Albums Chart[28] 31

Сертифікації[ред.ред. код]

Країна Компанія Сертифікація Продажі
Австралія Австралія ARIA Платина[29] 50,000x
Велика Британія Велика Британія BPI 2xПлатина[30] 600,000^
Німеччина Німеччина BVMI Платина[31] 500,000^
Канада Канада CRIA Золото[32] 50,000^
Нідерланди Нідерланди NVPI 2xПлатина[33] 200,000^
Flag of the United States.svg США RIAA Золото[34] 500,000^
Фінляндія Фінляндія IFPI Золото[35] 38,221
Франція Франція SNEP Платина[36] 324,600[37]
Швейцарія Швейцарія IFPI 2xПлатина[38] 100,000x

Примітки[ред.ред. код]

 1. Prato, Greg (5 February 1991). Innuendo — Queen. AllMusic. Процитовано 10 August 2011. 
 2. Eddy, Chuck (7 March 1991). Innuendo. Rolling Stone. Архів оригіналу за 2014-04-08. Процитовано 11 June 2012. 
 3. Queen Interviews – Queen – 02-01-1991 – Innuendo – The Times – Queen Archives: Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor, John Deacon, Interviews, Articles, Reviews. Queen Archives. Архів оригіналу за 2014-04-08. Процитовано 10 August 2011. 
 4. Queen Interviews – Queen – 02-08-1991 – Innuendo – The Orlando Sentinel – Queen Archives: Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor, John Deacon, Interviews, Articles, Reviews. Queen Archives. Архів оригіналу за 2014-04-08. Процитовано 10 August 2011. 
 5. Queen Interviews – Queen – 02-09-1991 – Innuendo – The Cincinnati Post – Queen Archives: Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor, John Deacon, Interviews, Articles, Reviews. Queen Archives. Архів оригіналу за 2014-04-08. Процитовано 10 August 2011. 
 6. Queen Interviews – Queen – 02-15-1991 – Innuendo – LA Times – Queen Archives: Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor, John Deacon, Interviews, Articles, Reviews. Queen Archives. 15 February 1991. Архів оригіналу за 2014-04-08. Процитовано 10 August 2011. 
 7. Queen Interviews – Queen – 02-24-1991 – Innuendo – The San Francisco Chronicle – Queen Archives: Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor, John Deacon, Interviews, Articles, Reviews. Queen Archives. 24 February 1991. Архів оригіналу за 2014-04-08. Процитовано 10 August 2011. 
 8. Queen Interviews – Queen – 03-08-1991 – Innuendo – St. Petersburg Times – Queen Archives: Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor, John Deacon, Interviews, Articles, Reviews. Queen Archives. Архів оригіналу за 2014-04-08. Процитовано 10 August 2011. 
 9. Queen Interviews – Queen – 03-15-1991 – Innuendo – St. Louis Post-Dispatch – Queen Archives: Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor, John Deacon, Interviews, Articles, Reviews. Queen Archives. 15 March 1991. Архів оригіналу за 2014-04-08. Процитовано 10 August 2011. 
 10. Farber, Jim (15 February 1991). Innuendo Review. Entertainment Weekly. Архів оригіналу за 2010-01-17. Процитовано 11 June 2012. 
 11. Steffen Hung. Queen – Innuendo. australian-charts.com. Архів оригіналу за 2012-10-24. Процитовано 10 August 2011. 
 12. Steffen Hung. Queen – Innuendo. austriancharts.at. Архів оригіналу за 2013-11-10. Процитовано 10 August 2011. 
 13. Results – RPM – Library and Archives Canada. Collectionscanada.gc.ca. Архів оригіналу за 2012-10-23. Процитовано 10 August 2011. 
 14. Steffen Hung. Queen – Innuendo. dutchcharts.nl. Архів оригіналу за 2013-12-12. Процитовано 10 August 2011. 
 15. InfoDisc: Tous les Albums classés par Artiste Archived березень 30, 2014 на сайті Wayback Machine.
 16. Queen, Innuendo. charts.de. 15 May 2009. Процитовано 10 August 2011. 
 17. а б Hit Parade Italia – Gli album più venduti del 1991 (Italian). hitparadeitalia.it. Архів оригіналу за 2013-10-29. Процитовано 3 October 2011. 
 18. クイーン-リリース-ORICON STYLE-ミュージック Highest position and charting weeks of Innuendo by Queen. Oricon Style (Japanese). oricon.co.jp. Архів оригіналу за 2014-03-08. Процитовано 31 August 2011. 
 19. Steffen Hung. Queen – Innuendo. charts.org.nz. Архів оригіналу за 2013-12-20. Процитовано 10 August 2011. 
 20. Steffen Hung. Queen – Innuendo. norwegiancharts.com. Архів оригіналу за 2013-11-15. Процитовано 10 August 2011. 
 21. Steffen Hung. Queen – Innuendo. swedishcharts.com. Архів оригіналу за 2014-02-03. Процитовано 10 August 2011. 
 22. Steffen Hung. Queen – Innuendo. hitparade.ch. Архів оригіналу за 2012-11-12. Процитовано 10 August 2011. 
 23. Queen – Innuendo. Chart Stats. Архів оригіналу за 2012-10-21. Процитовано 10 August 2011. 
 24. Queen — Innuendo. Billboard. Процитовано 10 August 2011. 
 25. Austriancharts.at – Jahreshitparade 1991. Hung Medien. Архів оригіналу за 2012-11-04. Процитовано 1 August 2010. 
 26. RPM Top 100 Albums of 1991. RPM. Архів оригіналу за 2014-04-08. Процитовано 3 October 2011. 
 27. Hitparade.ch – Schweizer Jahreshitparade 1991. Hung Medien. Архів оригіналу за 2013-12-24. Процитовано 17 October 2011. 
 28. Complete UK Year-End Album Charts. Архів оригіналу за 2012-08-29. Процитовано 3 October 2011. 
 29. Austrian album certifications — Queen — Innuendo
 30. British album certifications — Queen — Innuendo
 31. Gold-/Platin-Datenbank (Queen; 'Innuendo')
 32. Canadian album certifications — Queen — Innuendo
 33. Dutch album certifications — Queen — Innuendo
 34. American album certifications — Queen — Innuendo
 35. Finnish album certifications — Queen — Innuendo
 36. French album certifications — Queen — Innuendo
 37. Les Albums Platine: Innuendo
 38. The Official Swiss Charts and Music Community: Awards (Queen; 'Innuendo')

Посилання[ред.ред. код]