Instagram

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Instagram
Логотип
Логотип
Посилання instagram.com
Комерційний так
Тип Соціальна мережа
Реєстрація Обов'язкова
Мови
Власник Meta Platforms[1]
Засновник Кевін Систром і Майк Крігер
Автор Instagram, Inc
Започатковано 6 жовтня 2010
Рейтинг Alexa 20[2]
Адреса офісу Сан-Франциско
Ліцензія контенту пропрієтарна ліцензія[d] і безкоштовне програмне забезпечення
CMNS: Instagram у Вікісховищі

Instagram (укр. Інстагрáм) — соціальна мережа, що базується на обміні світлинами, дозволяє користувачам робити світлини, застосовувати до них фільтри, а також поширювати їх через свій сервіс і низку інших соціальних мереж[3]. Належить компанії Meta Platforms. Є одним із найпопулярніших сервісів у мистецтві айфонографії. Світлини у Інстаграмі мають квадратну форму — як в камерах Kodak Instamatic і Polaroid. Тоді як більшість мобільних фоторедакторів використовує співвідношення сторін 3:2.

Застосунок сумісний зі специфікацією IPhone, IPad і IPod на IOS 4,0 і вище, а також зі смартфонами на Android 4,2,2 і вище з підтримкою OpenGL ES 2, а також доступний для смартфонів, на яких встановлена Windows Phone 8 (8.1). Поширюється через App Store, Google Play, Windows Marketplace відповідно.

Історія[ред. | ред. код]

Instagram розробили Кевін Систром та Майк Крігер, які обидва із Сан-Франциско, вирішивши переорієнтувати свій проєкт Burbn на мобільні фотографії[4]. Застосунок з'явився в магазині App Store компанії Apple 6 жовтня 2010[5].

Незабаром після випуску застосунку до команди приєднався Джош Рідель як менеджер співтовариства. У листопаді 2010 року до команди приєднався Шейн Суїні як інженер, а в серпні 2011 року — Джессіка Золлман як євангеліст спільноти[6][7][8].

У січні 2011 року в застосунок були додані хештеги для того, щоб було легше знаходити користувачів і фотографії[9].

У вересні 2011 року була випущена версія застосунку 2.0, в якій з'явилися живі фільтри, миттєва зміна нахилу, чотири нових фільтри, фотографії високої роздільної здатності, опціональні границі, поворот одним кліком і оновлена ​​іконка[10].

У квітні 2012 року була випущена версія програми для платформи Android.

9 квітня 2012 року Facebook оголосив про купівлю мобільного фотозастосунку Instagram за $1 млрд. Власникам фотосервісу Facebook перерахує 300 мільйонів доларів і передасть близько 23 мільйонів своїх акцій. Крім того, соціальна мережа зобов'язалася у разі зриву угоди виплатити неустойку в Instagram 200 мільйонів доларів. У зв'язку з купівлею 25 червня вийшло оновлення 2.5.0, в результаті якого в Instagram з'явилася тісніша інтеграція з Facebook.

У грудні 2013 року було представлено сервіс обміну повідомленнями Direct. У серпні 2016 було запущено Instagram Stories прототипом якого став Snapchat. Instagram Stories дозволяє публікувати фото та відео тривалістю до 15 секунд, які будуть доступні для перегляду наступні 24 години. У червні 2018 було запущено IGTV.

У серпні 2019 року CEO компанії Адам Моссері заявив, що платформа планує поступово змінити функціонал задля боротьби проти булінгу. Зокрема, штучний інтелект має попереджувати користувача, що коментар, який він збирається надіслати, може бути образливим. Серед іншого можливе відключення публічних лічильників вподобань постів[11].

10 березня 2022 року через російське вторгнення в Україну Instagram тимчасово дозволив повідомлення із закликами до смерті Путіна та насильства над росіянами[12], а з 21 березня 2022 року соціальну мережу офіційно заборонено на території Росії[13].

В травні 2023 року, видання Bloomberg повідомило, що Instagram розширює свої можливості та найближчим часом планує випустити текстовий додаток, який буде конкурувати з Twitter[14][15].

На початку січня 2024 року, засновники Instagram оголосили про закриття свого новинного додатка Artifact, який проіснував менш аніж рік після його запуску[16].

Масштаби[ред. | ред. код]

До грудня 2010 року Instagram мав 1 млн користувачів[17][18][19].

В липні 2012 року Instagram оголосив про 100 млн завантажених фотографій, у серпні — про 150 млн.

У вересні 2017 року сервіс мав 800 млн користувачів, з них 500 млн відвідували сервіс щодня[20]. У червні 2018 року авдиторія Instagram досягла 1 млрд користувачів[21]. В Ірані Instagram має 20 млн користувачів[22].

Протягом другої половини 2021 року аудиторія платформи в Україні зросла на 2,3 млн до 17,3 млн користувачів[23].

Особливості та інструменти[ред. | ред. код]

Користувачі можуть завантажувати фотографії та короткі відеозаписи, стежити за стрічками інших користувачів та зображення географічних позначок з назвою місця. Користувачі можуть встановити свій обліковий запис як «приватний», тим самим вимагаючи, щоб вони схвалювали будь-які нові запити на підписку. Користувачі можуть підключати свій обліковий запис [1] [Архівовано 7 березня 2022 у Wayback Machine.]|instazoom] Instagram до інших сайтів соціальних мереж, дозволяючи їм ділитися завантаженими фотографіями на ці сайти. У вересні 2011 року нова версія програми включала нові та діючі фільтри, миттєве нахил-зміщення, фотографії з високою роздільною здатністю, необов'язкові межі, обертання в один клік та оновлену піктограму. Спочатку фотографії мали квадратні пропорції 1:1; з серпня 2015 року програма також підтримує пропорції портретного та широкоформатного формату. Раніше користувачі могли переглядати карту фотографій користувача з геотегами. Ця функція була вилучена у вересні 2016 року, посилаючись на низьке використання.

З грудня 2016 року дописи можна зберігати у приватній області програми. Ця функція була оновлена ​​в квітні 2017 року, щоб дозволити користувачам упорядковувати збережені публікації у названі колекції. Користувачі також можуть «архівувати» свої публікації в приватному сховищі, недоступному для громадськості та інших користувачів. Цей крок розглядався як спосіб заборонити користувачам видаляти фотографії, які не набирають бажаної кількості «вподобань» або вважаються нудними, а також як спосіб обмежити «надзвичайну поведінку» видалення фотографій, що позбавляє послугу змісту. У серпні Instagram оголосив, що почне організовувати коментарі в теми, дозволяючи користувачам легше взаємодіяти з відповідями.

Починаючи з лютого 2017 року, до однієї публікації можна включити до десяти зображень або відео, вміст яких відображається у вигляді каруселі, якою можна гортати. Спочатку ця функція обмежувала фотографії квадратним форматом, але в серпні отримала оновлення, щоб натомість увімкнути портретні та альбомні фотографії.

У квітні 2018 року Instagram запустив свою версію портретного режиму під назвою «режим фокусування», який м'яко розмиває фон фотографії чи відеозапису, одночасно утримуючи об'єкт у фокусі при виборі. У листопаді Instagram почав підтримувати текст Alt для додавання описів фотографій для людей із вадами зору. Вони або генеруються автоматично за допомогою розпізнавання об'єктів (з використанням існуючої технології Facebook), або вручну, вказані користувачем, що завантажує[24].

Хештеги[ред. | ред. код]

У січні 2011 року Instagram представив хештеги, щоб допомогти користувачам знаходити як фотографії, так і один одного. Instagram закликає користувачів робити теги як конкретними, так і релевантними, а не позначати загальні слова на кшталт «фото», щоб фотографії виділялися та залучали однодумців.

Користувачі в Instagram створили «тренди» за допомогою хештегів. Тенденції, які вважаються найпопулярнішими на платформі, часто виділяють певний день тижня, в якому можна розмістити матеріал. Приклади популярних тенденцій включають #SelfieSunday, на якому користувачі публікують фотографію своїх облич у неділю; #MotivationMonday, на якій користувачі публікують мотиваційні фотографії в понеділок; #TransformationTuesday, в якому користувачі публікують фотографії, на яких висвітлюються відмінності від минулого до сьогодення; #WomanCrushWednesday, в якому користувачі публікують фотографії жінок, до яких вони романтично цікавляться або сприятливо розглядають, а також аналог #ManCrushMonday, орієнтований на чоловіків; та #ThrowbackThursday, в якому користувачі публікують фотографію зі свого минулого, висвітлюючи певний момент.

У грудні 2017 року Instagram почав дозволяти користувачам стежити за хештегами, які відображають відповідні основні моменти теми у їхніх стрічках.

Explore[ред. | ред. код]

У червні 2012 року Instagram представив «Explore» — вкладку в додатку, яка відображає популярні фотографії, фотографії, зроблені поблизу, та пошук. Вкладка була оновлена ​​в червні 2015 року, щоб містити найпопулярніші теги та місця, вибраний вміст та можливість пошуку місць. У квітні 2016 року Instagram додав на вкладку канал «Відео, які вам можуть сподобатися», а в серпні — канал «Події», де представлені відео з концертів, спортивних ігор та інших подій у прямому ефірі з подальшим додаванням Instagram Stories у жовтні. Пізніше вкладка була знову розширена в листопаді 2016 року після запуску Instagram Live для відображення алгоритмічно підготовленої сторінки «найкращих» відео в Instagram Live, які зараз транслюються. У травні 2017 року Instagram знову оновив вкладку «Огляд» для просування загальнодоступного вмісту «Історій» із найближчих місць.

Відео[ред. | ред. код]

Спочатку можна було обмінюватися лише фотографіями, але згодом Instagram увімкнув 15-секундний обмін відео в червні 2013 року. Деякі вбачали, що додаток допоміг Facebook конкурувати з популярним на той час додатком для обміну відео Vine. У серпні 2015 року Instagram додав підтримку широкоформатних відео. У березні 2016 року Instagram збільшив обмеження з 15 секунд до 60 секунд. Альбоми були представлені в лютому 2017 року, що дозволяє спільно використовувати до 10 хвилин відео в одному дописі.

IGTV[ред. | ред. код]

Докладніше: IGTV

IGTV — це вертикальний додаток для відео, який Instagram[25] запустив у червні 2018 року Основна функціональність також доступна в додатку Instagram та на вебсайті. IGTV дозволяє завантажувати файли тривалістю до 10 хвилин із розміром файлу до 650 МБ, а перевіреним та популярним користувачам дозволяється завантажувати відео завдовжки до 60 хвилин із розміром файлу до 5,4 ГБ. Додаток автоматично починає відтворювати відео, як тільки його запускають, що генеральний директор Кевін Систром порівняв із гостами відео, де спочатку потрібно знайти відео.

Reels[ред. | ред. код]

У листопаді 2019 року повідомлялося, що Instagram почав випробовувати нову функцію відео, відому під назвою «Reels» в Бразилії, згодом розширившись до Франції та Німеччини[26]. За своєю функціональністю він схожий на китайський сервіс обміну відео TikTok, з акцентом на те, щоб дозволити користувачам записувати короткі відео, встановлені на попередні звукові кліпи з інших публікацій. Користувачі можуть створити до 15 секунд відео за допомогою цієї функції. Reels також інтегруються з існуючими фільтрами Instagram та інструментами редагування.

У липні 2020 року Instagram розгорнув Reels до Індії після заборони TikTok в країні. Наступного місяця Reels офіційно вийшов у 50 країнах, включаючи США, Канаду та Велику Британію. Нещодавно Instagram представив кнопку Reels на домашній сторінці.

Instagram Direct[ред. | ред. код]

У грудні 2013 року Instagram анонсувала Instagram Direct — функцію, яка дозволяє користувачам взаємодіяти за допомогою приватних повідомлень. Користувачі, які слідкують один за одним, можуть надсилати приватні повідомлення з фотографіями та відео, на відміну від загальнодоступної вимоги, яка існувала раніше. Коли користувачі отримують приватне повідомлення від когось, за ким вони не стежать, повідомлення позначається як «Очікує на розгляд», і користувач повинен прийняти його, щоб переглянути його. Користувачі можуть надіслати фотографію максимум 15 особам. Ця функція отримала основне оновлення у вересні 2015 року, додавши потокову розмову та даючи можливість користувачам ділитися місцезнаходженнями, сторінками хештегів та профілями через приватні повідомлення безпосередньо зі стрічки новин. Крім того, користувачі тепер можуть відповідати на приватні повідомлення текстом, смайликами або натисканням значка серця. Камера всередині Direct дозволяє користувачам зробити фотографію та надіслати її одержувачу, не виходячи з розмови. Нове оновлення в листопаді 2016 року дозволило користувачам зробити їхні приватні повідомлення «зниклими» після перегляду одержувачем, а відправник отримає сповіщення, якщо одержувач зробить скриншот.

У квітні 2017 року Instagram переробив Direct, щоб поєднати всі приватні повідомлення, як постійні, так і швидкоплинні, в однакові потоки повідомлень. У травні Instagram дозволив надсилати посилання на вебсайти в повідомленнях, а також додав підтримку надсилання фотографій в оригінальній книжковій або альбомній орієнтації без обрізання.

У квітні 2020 року Direct став доступним з вебсайту Instagram.

У серпні 2020 року Facebook почав зливати Instagram Direct з Facebook Messenger. Після оновлення (яке розповсюджується на сегмент бази користувачів) піктограма Instagram Direct перетворюється на піктограму Facebook Messenger.

Instagram Stories[ред. | ред. код]

У серпні 2016 року Instagram запустила Instagram Stories — функцію, яка дозволяє користувачам робити фотографії, додавати на них ефекти й шари та додавати їх до своєї історії Instagram. Зображення, завантажені в історію користувача, зникають через 24 години. ЗМІ відзначали подібність функції до Snapchat. У відповідь на критику, що вона скопіювала функціональність із Snapchat, генеральний директор Кевін Систром сказав Recode, що «День перший: Instagram — це комбінація Hipstamatic, Twitter та деяких речей з Facebook, таких як кнопка «Подобається». Ви можете простежити коріння кожної функції, яку кожен має у своєму додатку, десь в історії технологій. Хоча Систром визнав критику «справедливою», Recode написав, що «він порівняв загальні риси двох соціальних додатків з автомобільною промисловістю: кілька автомобільних компаній можуть співіснувати, з достатньою кількістю відмінностей серед них, щоб вони обслуговували різну аудиторію споживачів». Далі Систром заявив, що «Коли ми прийняли Stories, ми вирішили, що однією з справді надокучливих речей у форматі є те, що він просто продовжував працювати, і ви не могли зупинити його, щоб щось подивитися, ви не могли перемотати назад. Ми зробили все це, ми це реалізували». Він також повідомив виданню, що Snapchat спочатку не мав фільтрів. Вони застосували фільтри, оскільки в Instagram були фільтри, і багато інших намагалися застосувати їх.

У листопаді 2016 Instagram додав функціонал відео в реальному часі до Instagram Stories, дозволяючи користувачам транслюватись у прямому ефірі, причому відео зникає відразу після закінчення.

У січні 2017 року Instagram запустив рекламу, яку можна пропустити, де між різними історіями з'являються п'ятисекундні фотографії та 15-секундні відеореклами.

У квітні 2017 року в «Історії Instagram» були наклейки з доповненою реальністю, «клон» функціональності Snapchat.

У травні 2017 року Instagram розширив функцію наклейки з доповненою реальністю для підтримки фільтрів обличчя, дозволяючи користувачам додавати конкретні візуальні функції на свої обличчя.

Пізніше у травні TechCrunch повідомив про тести функції місцезнаходження в Instagram Stories, де загальнодоступний вміст Stories у певному місці збирається та відображається на сторінці компанії, орієнтиру чи місця в Instagram. Кілька днів потому Instagram оголосив «Пошук за історією», в якому користувачі можуть шукати географічні місця або хештеги, а додаток відображає відповідний загальнодоступний вміст Stories із пошуковим терміном.

У червні 2017 року Instagram переглянув свою функціональність відео в прямому ефірі, щоб дозволити користувачам додавати свою пряму трансляцію до своєї історії для доступності протягом наступних 24 годин або негайно скасувати трансляцію. У липні Instagram почав дозволяти користувачам реагувати на вміст Stories, надсилаючи фотографії та відеозаписи разом із ефектами Instagram, такими як фільтри, наклейки та хештеги.

Історії були доступні для перегляду на мобільних та настільних вебсайтах Instagram наприкінці серпня 2017 року.

5 грудня 2017 року Instagram представив «Основні моменти історії», також знаний як «Постійні історії», які схожі на історії в Instagram, але не закінчуються. Вони відображаються у вигляді кіл під зображенням профілю та біографією, а також доступні з вебсайту на робочому столі.

У червні 2018 року кількість активних користувачів щоденних історій Instagram досягла 400 мільйонів користувачів, а щомісяця активних користувачів — 1 мільярд.

Limits[ред. | ред. код]

З серпня 2021 року в соцмережі діє функція Limits, що ставить за мету стримування хейтерів. Функція дозволяє обмежити кількість негативних коментарів та повідомлень, приховувати такі коментарі та запити на прямі повідомлення від тих, хто не є підписниками користувача[27][28].

Автономні програми[ред. | ред. код]

Instagram розробив і випустив три самостійні програми зі спеціалізованою функціональністю. У липні 2014 року він випустив Bolt, додаток для обміну повідомленнями, де користувачі натискають фотографію профілю друга, щоб швидко надіслати зображення, а вміст зникає після його перегляду. За ним відбувся випуск Hyperlapse в серпні, ексклюзивний додаток для iOS, який використовує «розумну обробку алгоритму» для створення знімків відстеження та швидких відеозаписів. Microsoft запустила програму Hyperlapse для Android та Windows у травні 2015 року, але офіційної програми Hyperlapse від Instagram для жодної з цих платформ на сьогодні не було. У жовтні 2015 року він випустив Boomerang — відеододаток, що поєднує фотографії у короткі відеоролики в одну секунду, які відтворюються вперед і назад у циклі.

Безпека та конфіденційність[ред. | ред. код]

Перевірка фактів[ред. | ред. код]

16 грудня 2019 року Facebook оголосив, що розширить свої програми перевірки фактів на Instagram, використовуючи сторонні організації, що перевіряють факти, неправдиву інформацію, яку можна ідентифікувати, переглянути та позначити як неправдиву інформацію. Вміст, який оцінюється як помилковий або частково неправдивий, видаляється зі сторінки дослідження та сторінок хештегів, додатково вміст, оцінений як помилковий або частково неправдивий, позначається як такий. З додаванням програми перевірки фактів у Facebook з'явилося використання технології зіставлення зображень для пошуку подальших випадків дезінформації. Якщо частина вмісту позначена як помилкова або частково неправдива у Facebook чи Instagram, то дублікати такого вмісту також будуть позначені як помилкові.

Захист дітей[ред. | ред. код]

У липні 2021 року в соцмережаі оголосили, що акаунти дітей, що мають менше 16 років, будуть закритими за замовчуванням[29]. Також почалося обмеження можливостей рекламодавців щодо залученні неповнолітніх до реклами[30].

У вересні 2021 року стало відомо, що компанія Facebook приховувала результати власного дослідження щодо залежності підлітків від Instagram. Глава Instagram Адам Моссері вперше дасть свідчення в Конгресі США з питання безпеки дітей і підлітків в Інтернеті. Слухання заплановані на 6 грудня[31][32][33][34].

У листопаді 2021 року в ході дослідження було виявлено, що Instagram збирає дані про користувачів, які молодше 18 років за допомогою спеціального програмного забезпечення. Генеральний прокурор Нью-Йорка Летиція Джеймс оголосила, що вона спільно з групою генеральних прокурорів країни розслідує дії Meta Platforms в рамках просування соціальної мережі Instagram серед дітей та молоді[35][36][37][38].

Захист від повідомлень незнайомих людей[ред. | ред. код]

На початку серпня 2023 року, Instagram запустив нову функцію, яка покликана краще захистити користувачів від небажаних зображень і відео в особистих повідомленнях від незнайомих людей. Instagram заявляє, що завдяки цим новим обмеженням люди більше не отримуватимуть небажаних зображень або відео від користувачів, за якими вони не стежать, а незнайомці не зможуть надсилати їм повторні повідомлення[39]. Таким чином, якщо користувач має бажання надіслати повідомлення іншому користувачу, на якого не підписаний, то це може бути лише одне повідомлення (раніше це була необмежена кількість запитів). Надсилати більше повідомлень можна буде лише тоді, коли користувач прийме запит на чат. Крім того, якщо користувачі не стежать одне за одним, то вони зможуть надсилати лише текстові повідомлення. Надсилати фото, відео й голосові нотатки можна лише після того, як запит на чат приймуть[40].

Заборона на таргетовану рекламу[ред. | ред. код]

27 жовтня 2023 року, Європейська рада із захисту даних (EDPB) розширила на усі країни ЄС заборону на таргетовану рекламу в соцмережах Instagram і Facebook компанії Meta, введену Норвегією. Проти заборони таргетованої реклами, яка потрапляє до користувачів через збір їх персональних даних, виступав американський технологічний гігант Meta Platforms, власник соціальних мереж Instagram і Facebook. При цьому норвезький регулятор даних не виключає введення штрафу для Meta на суму до 4 % від глобального обороту компанії[41].

Фінансування[ред. | ред. код]

5 березня 2010 року, під час роботи над застосунком Burbn, Сістром закрив раунд фінансування в розмірі 500 000 доларів від базової Ventures і Andreessen Horowitz[42].

2 лютого 2011 року було оголошено, що Instagram залучив 7 мільйонів доларів від різних інвесторів, у тому числі від Benchmark Capital, Джека Дорсі, Кріса Сакка (через фонд LOWERCASE Capital) і Адама Д'Анджело[43].

Збої в роботі[ред. | ред. код]

21 травня 2023 року, агентство Reuters повідомило, що в Instagram мала місце технічна проблема, яка порушила роботу тисяч людей[44]. Вебсайт для відстеження збоїв Downdetector.com показав понад 100 000 інцидентів у США, 24 000 у Канаді та понад 56 000 у Великій Британії. Понад 180 000 користувачів повідомили про проблеми з доступом до Instagram на піку збою. Instagram не працював для деяких користувачів 21 травня приблизно з 17:45 за східним часом (21:45 за Гринвічем). Станом на 20:30 (за східним часом), кількість повідомлень про перебої в роботі зменшилася до трохи більше ніж 7 000. «Раніше сьогодні через технічну проблему деякі люди мали проблеми з доступом до Instagram. Ми розв'язали проблему якнайшвидше для всіх, хто постраждав», — заявив представник Meta Platforms в інтерв'ю агентству Reuters[45]. У абонентів з України вночі 21 травня 2023 року також спостерігались проблеми із соцмережею, зокрема в Instagram не оновлювалась стрічка, став неможливим перегляд сторіс та профілю будь-кого з користувачів, не працювала й ПК версія програми[46].

5 березня 2024 року, увечері, в роботі Facebook, Instagram, Messenger та частково YouTube стався масовий збій. На роботу платформ та програм, а також відсутність доступу до облікових записів почали масово скаржитися користувачі по всьому світу, в тому числі і в Україні[47].

Нагороди[ред. | ред. код]

 • У січні 2011 року Instagram посів друге місце в номінації «Найкращий мобільний застосунок» у конкурсі 2010 року TechCrunch Crunchies[48].
 • У травні 2011 року журнал Fast Company поставив генерального директора Кевіна Сістрома на 66-е місце в списку «100 найкреативніших людей у ​​бізнесі в 2011 році»[49].
 • У червні 2011 року журнал Inc включив співзасновників Сістрома і Крігера в список «30 тих, кому немає 30»[50].
 • У вересні 2011 року Instagram виграв у номінації «Найкращий місцевий застосунок» у конкурсі SF тижні Web Awards[51].
 • У 2011 році Систром і Крігер з'явилися на обкладинці вересневого випуску журналу 7x7[52].
 • У грудні 2011 року Apple вибрала Instagram «застосунком року для iPhone»[53].

Судові процеси[ред. | ред. код]

Згідно повідомлення агентства Reuters від 24 жовтня 2023 року[54], десятки штатів США судяться з компанією Meta Platforms та її підрозділом Instagram. Вони звинувачують їх у розпалюванні кризи психічного здоров'я молоді через те, що їхні соціальні медіа-платформи викликають залежність. У скарзі, поданій до федерального суду Окленда (штат Каліфорнія), 33 штати, включаючи Каліфорнію і Нью-Йорк, заявили, що Meta Platforms неодноразово вводила громадськість в оману щодо небезпеки своїх платформ та свідомо спонукала маленьких дітей, а також підлітків до звикання і нав'язливого користування соціальними мережами[55].

Цікаві факти[ред. | ред. код]

 • У Туркменістані Instagram блокується двома місцевими мобільними операторами.
 • Найпопулярнішим дописом за всю історію платформи є допис про просте куряче яйце, який викладено користувачем @world_record_egg — 53,965 млн (станом на 5 грудня 2019 року)[значущість факту?][56]. Попередній рекордний допис встановлений Кайлі Дженнер, в якому вона оголосила ім'я доньки Стормі Вебстер — 18,659 млн (станом на 5 грудня 2019 року)[57].
 • Найбільше підписників в акаунту самого Instagram — 544 млн стежичів.
 • Папа Римський Франциск отримав 1 млн підписників лише за 12 годин після реєстрації в Instagram, що стало своєрідним світовим рекордом.
 • Facebook придбав Instagram за 1 млрд доларів, на той момент в компанії було 13 співробітників.
 • Спочатку Instagram називався на честь алкогольного напою бурбон — «Burbn»[58].
 • В липні 2023 року, глава Instagram Адам Моссері заявив, що «Android зараз кращий, ніж iOS». Хоча ця заява може здаватися не шкідливою, однак вона викликала бурхливу реакцію коментаторів в світі, адже порівняння Android і iOS вже давно є спірною темою[значущість факту?][59].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. https://help.instagram.com/581066165581870/
 2. https://www.alexa.com/siteinfo/instagram.com/
 3. Here's How To Use Instagram. businessinsider. Business. 1 листопада 2010. Архів оригіналу за 25 серпня 2012. Процитовано November 1, 201.
 4. Systrom, Kevin (7 жовтня 2010). What is the history of Instagram (англ.). Quora. Архів оригіналу за 25 серпня 2012. Процитовано 2 вересня 2011.
 5. Welcome to Instagram (англ.). Instagram. 6 жовтня 2010. Архів оригіналу за 25 серпня 2012. Процитовано 4 жовтня 2011.
 6. Siegler, MG (17 листопада 2010). Instakarma: Instagram розширює команду і переходить в офіс Twitter'а (англ.). TechCrunch. Архів оригіналу за 25 серпня 2012. Процитовано 2 вересня 2011.
 7. Ласкаво просимо в команду Instagram, Олі Ryan (англ.). Instagram Блог. 31 серпня 2011. Архів оригіналу за 26 вересня 2011. Процитовано 2 вересня 2011.
 8. Beltrone, Gabriel (29 липня 2011). Instagram Surprises With Fifth Employee Small-staffed photo startup hires an early adopter to evangelize (англ.). AdWeek. Архів оригіналу за 25 серпня 2012. Процитовано 2 вересня 2011.
 9. Introducing Hashtags on Instagram. 27 січня 2011. Архів оригіналу за 25 серпня 2012. Процитовано 4 жовтня 2011.(англ.)
 10. Introducing Instagram v2.0. Instagram. 20 вересня 2011. Архів оригіналу за 25 серпня 2012. Процитовано 4 жовтня 2011.(англ.)
 11. Як виглядає Instagram без лайків. Tokar.ua. 27 серпня 2019. Архів оригіналу за 22 вересня 2020. Процитовано 16 вересня 2019.
 12. Facebook разрешает сообщения с призывами к смерти Путина, — Reuters. Процитовано 11 березня 2022.
 13. Российский суд запретил Facebook и Instagram. Fontanka.ru. Процитовано 21 березня 2022.
 14. Instagram Readies Twitter Competitor for Summer Release. // By Sarah Frier. 19.05.2023, 20:08 GMT+3
 15. Конкурерт Twitter: Instagram планує випустити текстовий додаток. 20.05.2023, 01:47
 16. Засновники Instagram закрили свій новий стартап всього через рік після запуску. 14.01.2024, 1:33 pm
 17. спільноти Instagram - один мільйон і У червні 2011 року - вже п'ять мільйонів. {{cite web}}: Пропущений або порожній |url= (довідка)
 18. Siegler, MG. в 5 мільйонів користувачів, важко не розглядати Instagram через рожеві окуляри. До вересня це число подвоїлося. {{cite web}}: Пропущений або порожній |url= (довідка)
 19. спільноти Instagram — Десять мільйонів, а до березня 2012 року кількість користувачів досягла майже 30 мільйонів. {{cite web}}: Пропущений або порожній |url= (довідка)
 20. Instagram досяг позначки у 800 млн чоловік. Архів оригіналу за 10 жовтня 2017. Процитовано 5 листопада 2017.
 21. У Instagram вже більше 1 млрд користувачів. Архів оригіналу за 22 червня 2018. Процитовано 21 червня 2018.
 22. 20m Instagram Users in Iran [Архівовано 14 серпня 2017 у Wayback Machine.]. Financial Tribune
 23. Instagram вперше випередив Facebook за кількістю користувачів в Україні — дослідження. Економічна правда. 20 січня 2022. Архів оригіналу за 25 червня 2020. Процитовано 18 лютого 2022.
 24. Карман, Ешлі (28 листопада 2018). Зараз Instagram використовує ШІ для опису фотографій для користувачів із вадами зору. The Verge (англ.). Архів оригіналу за 8 листопада 2020. Процитовано 16 листопада 2020.
 25. Introducing IGTV. Instagram for Business (укр.). Архів оригіналу за 28 жовтня 2020. Процитовано 16 листопада 2020.
 26. Vincent, James (12 листопада 2019). Instagram тестує новий інструмент для редагування відео Reels, який копіює найкращі функції TikTok. The Verge (англ.). Архів оригіналу за 11 листопада 2020. Процитовано 16 листопада 2020.
 27. In the wake of recent racist attacks, Instagram rolls out more anti-abuse features. TechCrunch (англ.). Процитовано 11 серпня 2021.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
 28. Instagram додав функцію Limits для стримування хейтерів: що змінилося. РБК-Україна (укр.). Архів оригіналу за 11 серпня 2021. Процитовано 11 серпня 2021.
 29. Horwitz, Jeff (27 липня 2021). Instagram Adds More Protections for Teenagers. Wall Street Journal (англ.). ISSN 0099-9660. Архів оригіналу за 28 липня 2021. Процитовано 28 липня 2021.
 30. З метою безпеки: Instagram-сторінки дітей до 16 років будуть закриті за замовчуванням. РБК-Україна (укр.). Архів оригіналу за 28 липня 2021. Процитовано 28 липня 2021.
 31. Facebook приховував інформацію про токсичний вплив Instagram на підлітків, — сенатор США. РБК-Україна (укр.). Архів оригіналу за 25 листопада 2021. Процитовано 25 листопада 2021.
 32. Kang, Cecilia (30 вересня 2021). Facebook Grilled by Senators Over Its Effect on Children. The New York Times (амер.). ISSN 0362-4331. Архів оригіналу за 28 грудня 2021. Процитовано 25 листопада 2021.
 33. Глава Instagram вперше дасть свідчення в Конгресі США: про що піде мова. РБК-Україна (укр.). Архів оригіналу за 25 листопада 2021. Процитовано 25 листопада 2021.
 34. Mac, Ryan; Kang, Cecilia (24 листопада 2021). The head of Instagram agrees to testify as Congress probes the app’s effects on young people. The New York Times (амер.). ISSN 0362-4331. Архів оригіналу за 25 листопада 2021. Процитовано 25 листопада 2021.
 35. Facebook та Instagram збирають дані про неповнолітніх користувачів, — The Guardian. РБК-Україна (укр.). Архів оригіналу за 25 листопада 2021. Процитовано 25 листопада 2021.
 36. У США перевіряють дії Instagram у справі про залучення в соцмережу дітей. РБК-Украина (рос.). Архів оригіналу за 25 листопада 2021. Процитовано 25 листопада 2021.
 37. Facebook and Instagram gathering browsing data from under-18s, study says. the Guardian (англ.). 16 листопада 2021. Архів оригіналу за 25 листопада 2021. Процитовано 25 листопада 2021.
 38. Home. Tish James (амер.). Архів оригіналу за 15 листопада 2021. Процитовано 25 листопада 2021.
 39. В Instagram встановили обмеження на повідомлення від незнайомців. 04.08.2023, 20:58
 40. Instagram запровадив обмеження нa листування в Direct. 05.08.2023
 41. В ЄС заборонили Meta збирати дані користувачів для персоналізації реклами. // Автор: Анастасія Рябоконь. 01.11.2023, 18:10
 42. Siegler, MG. Burbn в Goes Down Smooth. Базовий Андреесен Повернутися Stealthy Розташування. {{cite web}}: Пропущений або порожній |url= (довідка)
 43. Siegler, MG (2 лютого 2011). Instagram Filters Through Suitors To Capture $7 Million In Funding Led By Benchmark. TechCrunch. Архів оригіналу за 25 серпня 2012. Процитовано 4 жовтня 2011.(англ.)
 44. Instagram back up after global outage affecting thousands of users. May 22, 20233:47 AM GMT+3
 45. В Instagram стався масовий збій: торкнувся сотні тисяч користувачів, роботу відновлено. 22.05.2023, 07:39
 46. Стався масштабний збій у роботі Instagram, користувачів в Україні теж «зачепило». 22.05.2023, 08:47
 47. Facebook відновив роботу, компанія Meta продовжує усувати інші несправності. 05.03.2024, 19:05
 48. Congratulations Crunchies Winners! (англ.). TechCrunch: The Crunchies Awards. 25 січня 2011. Архів оригіналу за 25 серпня 2012. Процитовано 4 жовтня 2011.
 49. The 100 Most Creative People in Business in 2011 (англ.). FastCompany. May 2011. Архів оригіналу за 25 серпня 2012. Процитовано 4 жовтня 2011.
 50. Lagorio, Christine (27 червня 2011). Kevin Systrom and Mike Krieger, Founders of Instagram (англ.). INC. Архів оригіналу за 25 серпня 2012. Процитовано 4 жовтня 2011.
 51. Swearingen, Jake (2 вересня 2011). SF Weekly Web Awards 2011: We Have Some Winners! (англ.). Архів оригіналу за 25 серпня 2012. Процитовано 4 жовтня 2011.
 52. Гаряча 20 2011. 7x7 Magazine. 23 вересня 2011. Архів com/magazine/hot-20-2011 оригіналу за 25 серпня 2012. Процитовано 4 жовтня 2011.
 53. Sarah Perez (8 декабря 2011). Apple Picks Instagram As The “iPhone App Of The Year”. TechCrunch (англ.). Архів оригіналу за 25 серпня 2012. Процитовано 8 грудня 2011.
 54. Meta's Instagram linked to depression, anxiety, insomnia in kids - US states' lawsuit. // By Jonathan Stempel, Diane Bartz and Nate Raymond. October 24, 2023, 11:13 PM GMT
 55. Деякі штати США судяться з Instagram через розпалювання кризи психічного здоров'я молоді. // Автор: Вікторія Козир. 24.10.2023, 23:34
 56. Instagram post by world_record_egg • Jaunary 4, 2019. Instagram. 4 січня 2019. Архів оригіналу за 18 квітня 2019. Процитовано 4 січня 2019.
 57. Kylie Jenner (6 лютого 2018). Instagram post by Kylie Jenner • February 6, 2011 at 3:42pm UTC. Instagram. Архів оригіналу за 1 лютого 2019. Процитовано 6 лютого 2018.
 58. Garber, Megan (2 липня 2014). Instagram Was First Called 'Burbn'. The Atlantic (амер.). Архів оригіналу за 25 листопада 2016. Процитовано 27 жовтня 2018.
 59. Глава Instagram визнав перевагу Android над iOS. // Автор: Лужна Софія, 19.07.2023

Посилання[ред. | ред. код]