Intel Larrabee

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Larrabee (Intel Larrabee) - кодове позначення проекту з розробки нової архітектури Intel Many Integrated Core (Intel MIC) для мікропроцесорів американської компанії Intel. Спочатку дані чіпи створювалися як нове рішення, яке замінить собою лінійку графічних процесорів Intel GMA. Чіп Intel Larrabee проектувався як поєднання центрального і графічного процесорів, на зразок AMD Fusion. Передбачалося, що відеокарти, засновані на чіпах Larrabee, будуть конкурувати з рішеннями nVidia GeForce і AMD Radeon. Також передбачалося, що чіпи Larrabee будуть конкурувати на ринках GPGPU і високопродуктивних обчислень.

Спочатку компанія Intel планувала отримати інженерні зразки чіпів Larrabee в кінці 2008 року, а перші продукти на базі цього чіпа приблизно повинні були вийти в кінці 2009 або початку 2010 року. Проте дата випуску продукту була перенесена на невизначений термін.

У червні 2011 року стало відомо, що напрямок проекту Larrabee було змінено - всі напрацювання і технології даного проекту компанія Intel буде використовувати в новій архітектурі Intel Many Integrated Core (Intel MIC). Мікропроцесори на основі архітектури Intel MIC отримають більше 50 мікро-ядер x86 і почнуть вироблятися в 2012 році з дотриманням 22-нм техпроцесу. Ці мікропроцесори не можуть бути використані в якості центрального процесора, але з декількох чипів цієї архітектури будуватимуться обчислювальні прискорювачі у вигляді окремої карти розширення і конкурувати на ринках GPGPU і високопродуктивних обчислень з рішеннями типу Nvidia Tesla і AMD FireStream[1]

Опис[ред.ред. код]

Intel Larrabee може розглядатися як гібрид між багатоядерними центральними процесорами (англ. CPU) і графічними процесорами (англ. GPU), так як має відмінні риси від обох архітектур.

Технологія Larrabee ґрунтується на архітектурі x86 і включає в себе ядра від Pentium, в які додана підтримка 64-бітових команд і багатопоточності. Ієрархія його когерентного кеша і сумісність з x86-мікроархітектурою роблять його схожим на CPU, в той час, як широкий набір векторних SIMD блоків і блоків текстурної вибірки роблять його схожим на GPU. Компанія планує оснастити кожне ядро ​​256 КБ кеш-пам'яті, чий загальний розмір залежатиме від кількості ядер. Згідно презентації компанії, яка була проведена в Сан-Франциско, число ядер у майбутніх процесорах буде варіюватися в межах від 8 до 48 штук.

Офіційні представники компанії вже заявили, що перший процесор серії Larrabee буде розрахований на користувачів персональних комп'ютерів. Це означає, що нові процесори з'являться в ігрових комп'ютерах, і, в першу чергу, складуть сильну конкуренцію графічним платам від компаній AMD і NVIDIA.

Примітки[ред.ред. код]