Ironman

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Логотип Ironman на змаганнях у Мельбурні
Старт гонки у Кайлуа-Кона

Ironman — серія щорічних змагань, один з різновидів тріатлону.

Умови змагань[ред. | ред. код]

Змагання являють собою тріатлон на найдовшій дистанції. Загальна дистанція становить 226 км, яка складається з 3,8 км плавання, 180,2 км їзди на велосипеді, та марафону на 42,2 км. Проходження кожного етапу має відбуватись за певний, лімітований відрізок часу, який не повинен бути перевищений. Спортсмени повинні закінчити плавання максимум за 2 години 20 хвилин. Їм потрібно виконати плавання та велопробіг протягом 10 годин і 30 хвилин, є 16 годин і 50 хвилин, щоб подолати всі 3 етапи. Тільки ті хто закінчив дистанцію протягом цього часу мають право назвати себе Ironman, і це вже є досягненням. Аматори змагаються разом з професіоналами, але починають лише через 30 хвилин після того, як стартують професіонали[1].

Історія[ред. | ред. код]

Змагання Ironman були засновані у 1978 році як спосіб кинути виклик спортсменам, які мали успіх у плаванні на витривалість та бігу. Пара військових ВМС США на базі Гонолулу, Джуді та Джон Коллінз запропонувала поєднати три найжорсткіші гонки на витривалість на Гаваях: змагання з плавання на 2,4 миль — Waikiki Roughwater Swim, 112 миль велосипедної гонки Around-O'ahu та 26,2-мильний марафон Гонолулу в одну подію. 18 лютого 1978 року до Вайкикі приїхало 15 людей, щоб узяти участь у першому змаганні Ironman. У 1981 році гонка перемістилася з берегів Вайкікі до Кайлуа-Кона Великого острову Гаваїв, який менше населений і тому більш сприятливий для організації подібних змагань[2]. З 1990 кожного року на Гаваях відбувається Чемпіонат світу зі змагань Ironman[en]. Ironman та Triathlon Ironman — зареєстровані назви, що належать Всесвітній корпорації триатлону (WTC). Ця приватна компанія щорічно організовує та присвоює звання "Чемпіона світу Ironman" в кінці відбіркових змагань та фінального випробування, яке відбудеться в жовтні в Кайлуа-Коні. Девіз змагання — "Все можливе".

Географія змагань[ред. | ред. код]

У наш час змагання Ironman проходять протягом року у багатьох країнах на кількох континентах, зокрема у Північній та Південній Америці, Австралії, Європі, Азії, Африці, Океанії (на Філіппінах, у Новій Зеландії). За результатами цих змагань проводиться відбір спортсменів до Чемпіонату світу на Гаваях[2].

Рекорди[ред. | ред. код]

Станом на кінець 2019 року найкращим часом проходження повної дистанції серед чоловіків є 07:35:39, який показав німецький атлет нім. Jan Frodeno. Рекорд був встановлений у 2016 році. Серед жінок найкращий час у британської спортсменки англ. Chrissie Wellington — 08:18:13. Рекорд був встановлений у 2011 році[3].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]