J-Air

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
J-Air
J-AIR logo 2011.svg
ІАТА
XM
ІКАО
JLJ
Позивний
J-AIR
Тип авіакомпанія
Дата заснування 8 серпня 1996
Хаби Міжнародний аеропорт Осака
Альянс Oneworld
Материнська компанія Japan Airlines
Штаб-квартира Міжнародний аеропорт Осака
Сайт jair.co.jp
Bombardier CRJ-200 авіакомпанії J-Air в колишній лівреї Japan Airlines
Bombardier CRJ-200 авіакомпанії J-Air в новій розфарбуванні «Цурумару»

J-Air (яп. 株式会社ジェイエア кабусики гайся джэй эа) (яп. 株式会社ジェイエア кабусікі гайся джей еа) — регіональна авіакомпанія Японії зі штаб-квартирою в місті Ікеда (префектура Осака)[1], що працює у сфері регулярних пасажирських перевезень на 16 маршрутах по аеропортах Японії від імені флагманської авіакомпанії Japan Airlines. Компанія експлуатує повітряний флот з 24 літаків Bombardier CRJ-200 і Embraer 170.

Портом приписки перевізника і його головним транзитним вузлом (хабом) є міжнародний аеропорт Осака[2].

J-Air є дочірнім підприємствам флагманської авіакомпанії Японії Japan Airlines (JAL) і афільованим членом глобального авіаційного альянсу пасажирських перевезень Oneworld.

Історія[ред. | ред. код]

У серпні 1989 року авіакомпанія Japan Airlines сформувала в аеропорту Омура (префектура Нагасакі) власну школу JAL Flight Academy (JFA) по навчанню і перепідготовці льотних кадрів. Основним завданням новоствореної структури стало переучування бортінженерів JAL на пілотів цивільної авіації. У квітні 1991 року в складі JFA була створена невелика авіакомпанія для здійснення пасажирських перевезень місцевого значення між аеропортами в західній частині Японії. У вересні того ж року компанія почала вводити в експлуатацію 19-місцеві літаки Jetstream 31[3][4][5].

У серпні 1996 року льотна школа JAL була розділена, і працювала в її складі авіакомпанія була виділена в дочірнього перевізника Japan Airlines, отримавши офіційну назву J-Air. 1 листопада того ж року компанія виконала свій перший регулярний рейс з аеропорту Хіросіма Нісд. В кінці 2000 фінансового року (кінець березня 2001) адміністрації кількох префектур скасували субсидування місцевих авіаперевезень. В рамках власної маркетингової стратегії Japan Airlines вирішила ввести більш місткі літаки Boeing 737 на місцевих маршрутах своїх регіональних підрозділів, а також до серпня 2003 року замінити п'ять лайнерів Jetstream 31 на п'ятидесятимесні літаки Bombardier CRJ-200[6].

1 квітня 2007 року J-Air разом з чотирма іншими дочірніми перевізниками авіакомпанії Japan Airlines стали афілійованими членами глобального авіаційного альянсу пасажирських перевезень Oneworld[7]. 18 червня того ж року JAL уклала контракт з компанією Embraer на придбання для J-Air десяти реактивних літаків Embraer 170 з опціоном на ще п'ять лайнерів цього типу. Сума контракту склала 435 доларів США (зі всіма опціонами). Замовлені літаки повинні були мати салони одного економічного класу на 76 пасажирських місць[8][9]. Перший літак був поставлений авіакомпанії 3 жовтня 2008 року, 27 жовтня отримав сертифікацію Бюро цивільної авіації Японії і здійснив свій перший політ в лютому наступного року[10][11][12].

Маршрутна мережа[ред. | ред. код]

Embraer 170 (реєстраційний JA-212J) авіакомпанії J-Air
Bombardier CRJ-200 (реєстраційний JA-204J) авіакомпанії J-Air в колишній лівреї в аеропорту Ханамакі)

У січні 2013 року маршрутна мережа авіакомпанії J-Air охоплювала наступні пункти призначення[13]:

Припинені маршрути[ред. | ред. код]

Флот[ред. | ред. код]

У березні 2014 року повітряний флот авіакомпанії J-Air складали наступні літаки[14][15]:

Повітряний флот авіакомпанії J-Air
Тип літака В експлуатації Опціон Пасажирських місць

(економічний клас)

Bombardier CRJ-200 9 1 50
Embraer 170 15 76
Всього 24 1

JAL Mileage Bank[ред. | ред. код]

Зал підвищеної комфортності «Sakura» в Терміналі 2 міжнародного аеропорту Наріта

JAL Mileage Bank (JMB) — бонусна програма заохочення часто літаючих пасажирів холдингу «JAL Group», що поширюється на авіакомпанії Japan Airlines, JAL Express, Japan Transocean Air, Air Commuter, J-Air і Ryukyu Air Commuter. Умови програми поширюються на всіх партнерів JAL глобального авіаційного альянсу пасажирських перевезень Oneworld, а також на Air France, China Eastern Airlines і Emirates Airline. Більшість учасників бонусної програми є членами рівнів «JMB Fly On Program», елітні рівні програми надаються з присвоєнням членства в групі «JAL Global Club (JGC)»[16][17].

Вступ в програму JAL Mileage Bank безкоштовно, милі дійсні по останній день місяця, наступного за періодом 36 місяців з дня вчинення польоту, або транзакції по картці в рамках спільних банківських програм. Членство в бонусній програмі може бути анульовано, якщо протягом 36 місяців не було накопичено ні однієї милі[18].

JMB Fly On[ред. | ред. код]

Програма заохочення часто літаючих пасажирів «JMB Fly On» має чотири рівня участі — «Crystal» (початковий), «Sapphire», «JGC Premier» та «Diamond», які присвоюються у відповідності з кількістю здійснених польотів за один календарний рік. Класифікаційні бали заробляються на рейсах авіакомпаній холдингу JAL Group і альянсу Oneworld і використовуються для розрахунку рівня членства в бонусній програмі, включаючи зниження і підвищення рівнів в програмі JMB Fly On. Власники вищих рівнів бонусної програми мають максимальні привілеї, включаючи гарантоване місце в економічному класі на будь-який рейс авіакомпаній групи JAL, перевезення наднормативного багажу, пріоритет на листі очікування, позачергову реєстрацію на рейс та доступ до залів підвищеної комфортності компаній групи JAL і її партнерів. Календарний рік у бонусній програмі починається 1 квітня і закінчується 31 березня наступного року[19][20].

Crystal[ред. | ред. код]

«Crystal» («кришталь») — початковий рівень бонусної програми «JMB Fly On», який присвоюється при накопиченні 30 000 балів, або при здійсненні 30 польотів та накопиченні 10 000 балів протягом календарного року. Після двох місяців з дня кваліфікації на рівень власники даного рівня мають право на пріоритет на листі очікування, 50 % бонус на накопичені милі, доступ до залів підвищеної комфортності на внутрішніх рейсах (при цьому за відвідування тих залів знімаються бонусні милі з поточного рахунку), позачергову реєстрацію на стійках бізнес-класу (Executive Class) на міжнародних напрямках, право реєстрації на спецстійках «JGC» і пріоритетне отримання багажу на внутрішніх авіалініях з квитками класу J і вище, додатково 10 кг багажу, пріоритетну реєстрацію і посадку на міжнародні рейси з квитками класу J і вище. Протягом одного календарного року власник рівня «Crystal» має право на 10 безкоштовних підвищень класу на рейсах групи JAL. Рівень «Crystal» повністю відповідає статусу «Ruby» в загальній бонусній програмі альянсу Oneworld, привілеї якого поширюються на усіх постійних та афілійованих членів альянсу[21][22].

Sapphire[ред. | ред. код]

Перехід на рівень «Sapphire» («сапфір») відбувається при накопиченні 50 тисяч балів, або при здійсненні 50 польотів та накопиченні 15 тисяч балів. Після двох місяців з дня кваліфікації на рівень власникам даного рівня нараховуються збільшені на 100 % бонусні милі. «Sapphire» надає право на доступ до залів підвищеної комфортності JAL і «Sakura» власнику рівня і його супутнику, який має квиток на рейс авіакомпаній групи JAL, право реєстрації на стійках Першого класу на міжнародних рейсах і на стійках «JGC» на внутрішніх рейсах авіакомпаній групи JAL, пріоритетне отримання багажу, можливість перевезення до 20 кг додаткового багажу. Членам рівня бонусної програми «Sapphire» пропонується вступити в програму «JAL Global Club» (див. нижче). Протягом одного календарного року власник рівня «Sapphire» має право на 20 безкоштовних підвищень класу на рейсах групи JAL. Рівень «Sapphire» повністю відповідає однойменним статусу в загальній бонусній програмі альянсу Oneworld, привілеї якого поширюються на усіх постійних та афілійованих членів альянсу[23].

JGC Premier[ред. | ред. код]

Готель Nikko Tokyo — партнер бонусної програми «JMB Fly On»

При накопиченні протягом календарного року 80 тисяч балів, або при здійсненні 80 польотів та накопиченні 25 тисяч балів, учасник програми переходить на рівень «JGC Premier». Після двох місяців з дня кваліфікації на рівень власникам даного рівня, крім привілеїв попереднього рівня участі, пропонується сервіс залів підвищеної комфортності Першого класу для самого власника і його супутника, має квиток на рейси авіакомпаній групи JAL, право пріоритетної реєстрації на стійках Першого класу на внутрішніх і міжнародних напрямках, право позачергової посадки на рейс. З квітня наступного року та протягом одного календарного року власник рівня «JGC Premier» має право на 30 безкоштовних підвищень класу на рейсах групи JAL, отримує три безкоштовних купона на відвідування «Sakura Lounge», купон на одну добу в готелях — партнерах JAL, п'ять купонів на відвідування клубів «Century 21 Club» і один купон на квітковий подарунковий набір. Рівень «JGC Premier» повністю відповідає статусу «Emerald» в загальній бонусній програмі альянсу Oneworld, привілеї якого поширюються на усіх постійних та афілійованих членів альянсу[24].

Diamond[ред. | ред. код]

Перехід на вищий рівень «Diamond» («Діамантові») бонусної програми «Fly On» здійснюється при накопиченні 100 тисяч балів, або при здійсненні 120 польотів та накопиченні 35 тисяч балів протягом одного календарного року. Після двох місяців з дня кваліфікації на рівень і протягом року, починаючи з квітня наступного місяця, власникам даного рівня, крім привілеїв попереднього рівня участі, пропонується можливість 40 безкоштовних підвищень класу на рейсах групи JAL, два купона на одну добу кожен в готелях — партнерах JAL і членська клубна карта «Century 21 Club». Рівень «Diamond» повністю відповідає статусу «Emerald» в загальній бонусній програмі альянсу Oneworld, привілеї якого поширюються на усіх постійних та афілійованих членів альянсу[25].

JAL Global Club[ред. | ред. код]

Членам бонусної програми «JAL Global Club» пропонується ексклюзивне сервісне обслуговування з вищим рівнем меню та винної карти на рейсах авіакомпаній групи JAL, в залах підвищеної комфортності Першого класу JAL, авіакомпаній — партнерів JAL по авіаальянсу Oneworld та іншими партнерами. Членами «JGC» стають пасажири, що мають 50 тисяч балів протягом календарного року, або зробили протягом року 50 польотів на рейсах авіакомпаній групи JAL і мають мінімум 15 тисяч бонусних балів. Програма передбачає довічне членство[26][27].

Учасники «JGC» автоматично отримують рівень «Oneworld Sapphire» глобального альянсу Oneworld.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. «会社案内.
 2. «World Airline Directory.
 3. Japan Airlines (2000-01-20). "JAL Subsidiary Airlines". Прес-реліз. Переглянутий 2009-09-09.
 4. ジェイ・エアのあゆみ [J-Air's Progress] (Japanese). J-Air. Процитовано 2009-09-09. 
 5. J-Air (PDF). Flight International (Reed Business Information). 2004-03-23. с. 89. Процитовано 2009-09-12. 
 6. Other News. ATW Daily News (Penton Media). 2005-01-07. Процитовано 2009-09-12. 
 7. Japan Airlines. ATW Daily News (Penton Media). 2007-04-03. Архів оригіналу за 2012-07-18. Процитовано 2009-09-12. 
 8. Embraer (2007-06-18). "Embraer Sells Ten E-Jets to Japan Airlines" (PDF). Прес-реліз. Переглянутий 2009-09-10. Архівовано 2017-08-27 у Wayback Machine.
 9. JAL chooses E-170 for J-AIR subsidiary. ATW Daily News (Penton Media). 2007-02-23. Процитовано 2009-09-12. 
 10. Japan Airlines. ATW Daily News (Penton Media). 2008-10-06. Архів оригіналу за 2012-07-18. Процитовано 2009-09-12. 
 11. Embraer (2008-10-03). "Embraer Delivers First Embraer 170 Jet to Japan Airlines" (PDF). Прес-реліз. Переглянутий 2009-09-10. Архівовано 2017-08-27 у Wayback Machine.
 12. Embraer (2008-11-05). "Embraer 170 Jet is Certified in Japan" (PDF). Прес-реліз. Переглянутий 2009-09-10. Архівовано 2017-08-27 у Wayback Machine.
 13. 路線・時刻表 [Route and Timetable] (Japanese). J-Air. Процитовано 2012-07-14. 
 14. J-Air fleet list at planespotters.net.
 15. 機材情報 [Aircraft Information] (Japanese). J-Air. Процитовано 2009-09-09. 
 16. How JMB Works. Japan Airlines. Процитовано 2009-02-10. 
 17. Flight Mileage. Japan Airlines. Процитовано 2009-08-16. 
 18. JMB Rules and Conditions. Japan Airlines. Процитовано 2009-08-16. 
 19. Fly On Points. Japan Airlines. Процитовано 2009-08-16. 
 20. Service Status. Japan Airlines. Процитовано 2009-08-16. 
 21. JMB Crystal. Japan Airlines. Процитовано 2009-08-16. 
 22. Upgrade Points. Japan Airlines. Архів оригіналу за 2009-05-05. Процитовано 2009-08-16. 
 23. JMB Sapphire. Japan Airlines. Процитовано 2009-08-16. 
 24. JGC Premier. Japan Airlines. Процитовано 2009-08-16. 
 25. JMB Diamond. Japan Airlines. Процитовано 2009-08-16. 
 26. JAL Global Club (JGC). Japan Airlines. Процитовано 2009-08-16. 
 27. oneworld Tier Status and JAL Global Club (JGC) members. Japan Airlines. Процитовано 2009-08-16. 

Посилання[ред. | ред. код]