JBOD

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Номери блоків вибрані довільно, щоб проілюструвати, що диски не повинні бути парних розмірів

JBOD (від англ. Just a bunch of disks , просто пачка дисків) - дисковий масив, в якому єдиний логічний простір розподілено по жорстких дисках послідовно. Проте в деяких RAID-контролерах режимом «JBOD» названо режим, при якому контролер працює як звичайний IDE- або SATA-контролер, що не задіює механізми об'єднання дисків в масив, тобто в такому випадку кожен диск буде видно як окремий пристрій в операційній системі. Частина IT-фахівців трактує «JBOD» буквально як «купу» дисків, кожен з яких функціонує незалежно один від одного, а поняття «spanning» (тобто «охоплення» даними декількох дисків) відносять вже не до JBOD , а до RAID - технологій, оскільки має місце організація дисків в найпростіший масив.

Характеристики JBOD масиву[ред.ред. код]

  • Ємність масиву дорівнює сумі ємностей складових дисків
  • Імовірність відмови приблизно дорівнює сумі ймовірностей відмови кожного диска в масиві (надмірність не передбачена )
  • Швидкість читання і запису залежить від області даних ; вона не вище, ніж у найшвидшого диска в масиві і не нижче ніж у самого повільного
  • Навантаження на процесор при роботі мінімальна (порівняна з навантаженням при роботі з одиничним диском )

Особливості JBOD масиву[ред.ред. код]

  • Відмова одного диска дозволяє відновити файли на інших дисках (якщо жоден з їх фрагментів не належить пошкодженому диску)
  • У ряді випадків можливе забезпечення високої швидкості роботи декількох додатків (за умови , що програми працюють з областями даних на різних дисках)
  • Масив може складатися з дисків різної ємності та швидкості
  • Масив легко розширюється додатковими дисками у міру потреби

В операційній системі Windows JBOD-масив називається складовим томом (spanned volume) (можливо створення тільки на динамічних дисках) , Red Hat називає подібний тип компоновки linear RAID, в FreeBSD аналогічне завдання вирішує GEOM клас geom_concat.

Див. також[ред.ред. код]