JEDEC

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
JEDEC
Тип організація зі стандартизаціїd
бізнес
фірма
Засновано 1958
Країна  США
Штаб-квартира Арлінгтон
Вебсайт: jedec.org

JEDEC Solid State Technology Association, раніше відома як англ. Joint Electron Device Engineering Council (JEDEC) або Спільна Рада Інженерів з електронних пристроїв — це комітет інженерної стандартизації напівпровідникової продукції при Electronic Industries Alliance (EIA), промислової асоціації, що представляє всі галузі електронної індустрії.

Історія[ред. | ред. код]

JEDEC був заснований 1958 як інструмент взаємодії між EIA та NEMA для розробки стандартів для напівпровідникових пристроїв. (NEMA припинила участь в 1979). Перші роботи почалися над компонентами, що були популярні у 1960-х роках. Наприклад, випрямний діод 1N4001 і транзистор 2N2222 вийшли з-під JEDEC. Вони лишаються популярними і сьогодні.

Стандарти JEDEC[ред. | ред. код]

Комітет відомий через свою координаторську роботу в розробці стандартів комп'ютерної пам'яті. JEDEC має солідний авторитет і вплив в індустрії, в комітеті беруть участь провідні світові виробники і розробники чипів, серед них Elpida, SK Hynix, IBM Microelectronics, Infineon, Micron, Mitsubishi, Mosel Vitelic, Samsung, Toshiba, а також виробники чипсетів і інфраструктури AMD, ALi, CST, ServerWorks, VIA Technologies, Texas Instruments та інші.

Посилання[ред. | ред. код]