Jailbreak (iOS)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Cydia — репозиторій програмного забезпечення для пристроїв під керуванням iOS, в яких здійснено процедуру «jailbreak»

Джейлбре́йк (англ. Jailbreak) — «Втеча з в'язниці»

В переносному сенсі використовується для позначення дії розблокування iOS-пристроїв (iPhone/iPod Touch/iPad ) — операції, за допомогою якої можна відкрити повний доступ до файлової системи апарату. Це дозволяє розширити можливості апарату, наприклад, зробити можливим підтримку тем оформлення та встановлення неліцензійних додатків (а не лише з App Store). Також стає можливим встановити версію системного програвача від сторонніх розробників (PWNPlayer), що має розширені можливості в порівнянні зі стандартними, а також працювати з файловою системою, як у звичайному ПК або КПК. Jailbreak планшетного комп'ютера iPad дозволяє використовувати пристрій «Camera connection kit», як картрідер, та використовувати напівповноцінно USB-роз'єм (USB-диски в багатьох випадках не підтримуються, тому, що недостатньо живлення — про це вказує повідомлення при підключенні), деякі USB пристрої не можуть працювати з операційною системою IOS.

Після Jailbreak можливе встановлення з Cydia програм, які дозволяють зняти блокування GSM (операторами AT&T, Verizon, Sprint продаються iPhone-телефони за зниженою вартістю, за умови користування їхніми послугами зв'язку, при цьому використовується блокування-прив'язування пристрою до оператора, з яким підписано договір)

У більшості країн Jailbreak не є порушенням авторських прав компанії Apple (як і програмний злом багатьох інших пристроїв особистого використовування) та третіх сторін, чиї додатки встановлюються, оминаючи App Store. Але Apple дотримується точки зору, що Jailbreak є незаконним.

У липні 2015 року з'явилися підтвердження того, що «проламані» пристрої уразливі до зовнішніх безконтактних атак хакерів[1].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]