Jargon File

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Jargon File (укр. файл жаргонів) — це мережевий енциклопедичний словник комп'ютерного програмістського сленгу. Оригінальний Jargon File був збіркою термінів технічних культур Массачусетського технологічного інституту, Стенфордського університету, Університету Карнегі-Меллона, тощо. Містить понад 2300 словникових та оглядових статей сленгу хакерів.

Історія та огляд[ред.ред. код]

Перший Jargon File (тоді він називався «jargon-1») було створено Рафаелем Фінкелем в Стенфордському університеті в 1975 році. В 1991 році файл був розміщений на одному з комп'ютерів Стенфордської лабораторії штучного інтелекту SAIL під назвою «AIWORD.RF [UP, DOC]» ([UP, DOC] — це була системна директорія «Користувацької програмної документації» операційної системи WAITS). Було багато копій цього файлу, які відрізнялися між собою, але загальновизнаною є перша версія. Слід зауважити, що файл завжди називався «AIWORD» або «Jargon File». Назву «Jargon File» запропонував Ерік Реймонд.

В 1976 році Марк Кріспін, побачивши оголошення про файл на комп'ютері SAIL, зробив копію файлу на комп'ютер MIT AI Lab і назвав його «AI:MRC;SAIL JARGON» («AI» комп'ютер лабораторії, директорія «MRC», файл «SAIL JARGON»). Файл зберігався в двох примірниках: в Массачусетському технологічному інституті та Стенфордському університеті і між ними періодично відбувалася синхронізація.

В паперову вигляді частина змісту файлу з ілюстраціями була вперше опублікована в CoEvolution Quarterly Стюарта Бренда (випуск 29, сторінки 26-35, 1981 рік). В 1983 році файл jargon-1 був опублікований в книзі «The Hacker's Dictionary», яка була призначена для масового ринку і містила в собі додаткові коментарі та в книзі «Steele-1983». Невдовзі після публікації «Steele-1983», наповнення файлу новими словами було призупинено. Це було пов'язано з бажанням тимчасово полегшити виробництво та з деякими іншими зовнішніми факторами.

Нова редакція вийшла в 1990 році, в ній містився текст пізньої версії jargon-1 та були видалені деякі слова які вийшли з вжитку і почали являти собою тільки історичний інтерес. Метою цією редакції було охопити й інші культури тому вона включила в себе жаргони програмістів IBM PC, фанів Amiga, ентузіастів Mac.

Зараз файл підтримує Ерік Реймонд та його асистент Гай Стіл. Ерік Реймонд являється редактором книги «The New Hacker's Dictionary». Деякі зміни внесені ним в цей словник піддаються критиці оскільки вони фокусуються на культурі хакерів Unix нехтуючи більш ранніми культурами хакерів. Сам Реймонд заявляє, що природа злому змінилася і Jargon File повинен повідомляти про культури хакерів, а не намагатися закріпити їх.[1] Також Раймонд був звинувачений в додаванні термінів, які відображають його власну політику і словниковий запас. [2]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]