Jargon File

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Jargon File (укр. файл жаргонів) — це мережевий енциклопедичний словник комп'ютерного програмістського сленгу. Оригінальний Jargon File був збіркою термінів технічних культур Массачусетського технологічного інституту, Стенфордського університету, Університету Карнегі-Меллона, тощо. Містить понад 2300 словникових та оглядових статей сленгу хакерів.

Історія та огляд[ред. | ред. код]

Перший Jargon File (тоді він називався «jargon-1») було створено Рафаелем Фінкелем в Стенфордському університеті в 1975 році. В 1991 році файл був розміщений на одному з комп'ютерів Стенфордської лабораторії штучного інтелекту SAIL під назвою «AIWORD.RF [UP, DOC]» ([UP, DOC] — це була системна директорія «Користувацької програмної документації» операційної системи WAITS). Було багато копій цього файлу, які відрізнялися між собою, але загальновизнаною є перша версія. Слід зауважити, що файл завжди називався «AIWORD» або «Jargon File». Назву «Jargon File» запропонував Ерік Реймонд.

В 1976 році Марк Кріспін, побачивши оголошення про файл на комп'ютері SAIL, зробив копію файлу на комп'ютер MIT AI Lab і назвав його «AI:MRC;SAIL JARGON» («AI» комп'ютер лабораторії, директорія «MRC», файл «SAIL JARGON»). Файл зберігався в двох примірниках: в Массачусетському технологічному інституті та Стенфордському університеті і між ними періодично відбувалася синхронізація.

В паперовому вигляді частина змісту файлу з ілюстраціями була вперше опублікована в CoEvolution Quarterly Стюарта Бренда (випуск 29, сторінки 26-35, 1981 рік). В 1983 році файл jargon-1 був опублікований в книзі «The Hacker's Dictionary», яка була призначена для масового ринку і містила в собі додаткові коментарі та в книзі «Steele-1983». Невдовзі після публікації «Steele-1983», наповнення файлу новими словами було призупинено. Це було пов'язано з бажанням тимчасово полегшити виробництво та з деякими іншими зовнішніми факторами.

Нова редакція вийшла в 1990 році, в ній містився текст пізньої версії jargon-1 та були видалені деякі слова які вийшли з вжитку і почали являти собою тільки історичний інтерес. Метою цією редакції було охопити й інші культури тому вона включила в себе жаргони програмістів IBM PC, фанів Amiga, ентузіастів Mac.

Зараз файл підтримує Ерік Реймонд та його асистент Гай Стіл. Ерік Реймонд є редактором книги «The New Hacker's Dictionary». Деякі зміни внесені ним в цей словник піддаються критиці оскільки вони фокусуються на культурі хакерів Unix нехтуючи більш ранніми культурами хакерів. Сам Реймонд заявляє, що природа злому змінилася і Jargon File повинен повідомляти про культури хакерів, а не намагатися закріпити їх.[1] Також Раймонд був звинувачений в додаванні термінів, які відображають його власну політику і словниковий запас. [2]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]


Посилання[ред. | ред. код]