Joli OS

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Joli OS
Jolicloud screeshot.jpg
Знімок екрану
Розробник Jolicloud
Модель коду Відкрите програмне забезпечення[1]
Останній стабільний випуск 1.2/ 9 березня 2011; 2603 дні тому
Спосіб оновлення Jolicloud Dashboard
Платформи, що підтримуються 32 бітні
Тип ядра ядро Linux
Ліцензія GPL
Веб-сайт www.jolicloud.com/jolios
Статус підтримки
Підтримка спільноти та Get Satisfaction

CMNS: Joli OS на Вікісховищі

Joli OS — операційна система для нетбуків, що розробляється компанією Jolicloud. До версії 1.2 і система називалася Jolicloud, але з цієї версії ім'я Jolicloud буде асоційоване з робочим оточенням, яке можна встановити у вигляді веб-застосунку в будь-якому браузері Chrome або Chromium. Самі розробники називають систему «Internet operating system»[2].

У рамках венчурного фінансування Jolicloud отримав $4.2 млн[3][4]. Перша стабільна версія була випущена в липні 2010, протягом цього місяця всі користувачі поступово отримали оновлення. Разробка ОС припинена у грудні 2013[5], на заміну був запущений проект Joli Drive[6]. У 2016 році розробники припинили розробку Jolicloud і перейшли в новий проект Dissident.

Огляд[ред.ред. код]

Стабільна версія була готова у липні 2010, для загального завантаження система була відкрита 3 серпня 2010.[7] Підтримуються різні моделі нетбуків, зокрема від Acer, Asus, Compaq, Dell, HP, Intel, Lenovo, MSI, Samsung.

Як основа операційної системи використовується Ubuntu, але налаштована для нетбуків і інших комп'ютерів з обмеженим дисковим простором, пам'яттю і розміром дисплея.[8][9] Для інтеграції з веб-застосунками, спочатку використовувалася Mozilla Prism, але починаючи з 4 березня 2010 року використовується Google Chrome OS.

Як система контролю версій використовується Git, а також Trac для відслідковування помилок.

На відміну від попередньої версії Jolicloud 1.0 не підтримує режим робочого столу, а її основний інтерфейс заснований на технології HTML5, як в Google Chrome OS, але також є можливість збереження даних і роботи з ними на твердому диску комп'ютера, як у звичайній ОС, ця можливість кардинально відрізняє Jolicloud від Chrome OS. Також користувачі системи можуть встановлювати зі спеціальної бази і синхронізувати всі встановлені на різних комп'ютерах програми за допомогою свого облікового запису в Jolicloud.

Jolicloud 1.0 пропонує повну інтеграцію з понад 700 веб-сервісами (включаючи соціальні мережі, блог-платформи, файлові сховища і мультимедійні хостінги).

Jolicloud пропонує користувачам оболонку, побудовану навколо інтернет-браузера Chromium (на його основі компанія Google розвиває власний браузер Chrome). Ця оболонка покликана дати простий доступ до безлічі веб-сервісів, а також дозволить стежити за активністю контактів користувача на соціальних сервісах і блог-платформах.

Серед інших цікавих можливостей Jolicloud варто відзначити кілька зручних способів установки системи на комп'ютер користувача. Так, розробники передбачили власну утиліту, яка дозволить створити систему встановлення флешку з системою. Ця можливість зацікавить багатьох користувачів нетбуків (бо вони в більшості своїй не мають оптичного приводу). Також передбачена спеціальна програма Jolicloud Windows Installer, що дозволить провести встановлення системи прямо з-під Windows (у Ubuntu, популярного дистрибутива Linux, є аналогічна програма під назвою Wubi). У випадку, якщо користувач захоче видалити систему, він зможе зробити це прямо з меню управління встановленими програмами Windows.

Виноски[ред.ред. код]

  1. Where can I get the source code of Jolicloud?. GetSatisfaction.com. Архів оригіналу за 2013-07-08. Процитовано 2011-01-16. 
  2. Jolicloud — The Jolicloud Manifesto
  3. Jolicloud Announces $4.2M Series A Round From Atomico Ventures and Mangrove Capital Partners. (Перевірено 10 липня 2009)
  4. Jolicloud Raises $4.2M From Atomico, Mangrove; Zennström Takes Board Seat — TechCrunch Europe (Перевірено 10 липня 2009)
  5. Desktop, OS To Be Discontinued In December
  6. Joli Drive
  7. Welcoming All Our Users on Jolicloud 1.0
  8. First look at Jolicloud’s social netbook operating system – Video. "Brad" (contributor). .liliputing.com. 2009. Архів оригіналу за 2013-07-08. Процитовано 2009-07-26. 
  9. Netbook OS Jolicloud Prepares For Launch: Exclusive Screenshots To Whet Your Appetite. Robin Wauters. TechCrunch.com. 2009. Архів оригіналу за 2013-07-08. Процитовано 2009-07-26. 

Посилання[ред.ред. код]