Joystiq

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Joystiq
Логотип
Логотип
Посилання joystiq.com
Тип Комп'ютерний та відеоігровий блог
Власник AOL
Започатковано 16 червня 2004; 19 років тому (2004-06-16)
Закрито 3 лютого 2015[1]
Стан Замінено блогом Engadget 3 лютого 2015; 9 років тому (2015-02-03)
Рейтинг Alexa 6 498 303[2]
CMNS: Joystiq у Вікісховищі

Joystiq — відеоігровий блог, заснований у червні 2004 року як частина сімейства вебжурналів Weblogs, Inc., які зараз належать AOL . Це був основний відеоігровий блог компанії AOL, в якому брали участь сестринські блоги, що займаються іграми MMORPG в цілому та популярним MMORPG World of Warcraft зокрема.[3][4][5]

Після зменшення читацької аудиторії було оголошено, що Joystiq буде закрито 3 лютого 2015 року, як частину заходів щодо зменшення витрат AOL шляхом закриття її «неефективних» підрозділів.

Історія[ред. | ред. код]

Команда Joystiq на E3 2006

Попередники[ред. | ред. код]

На початку 2004 року Weblogs, Inc. прагнув додати блог до свого репертуару з єдиною метою — висвітлювати новини, пов'язані з відеоіграми, про що свідчить нині неіснуючий вебжурнал The Video Games Weblog, заснований 27 лютого 2004 року. 12 березня генеральний директор Weblogs, Inc. Джейсон Калаканіс анонсував два спіноф-проекти: The Unofficial Playstation 3 Weblog та The Unofficial Xbox 2, обидва з яких на сьогодні не інують, хоча вони створили прецедент для запуску блогів Joystiq's Fanboy у 2005 році. Однак у жодного з цих трьох вебжурналів ніколи не було агресивої маркетингової компанії, The Video Games Weblog зробили остаточну публікацію 18 травня 2005 року, зібравши загалом 175 записів у блозі (досить мізерна кількість за стандартами Weblogs, Inc.). Усі три блоги тепер позначені в каталозі Weblogs, Inc. як «На перерві / у відставці». Девід Туве, основний дописувач в ці ранні блоги, пізніше стане виконувати роль редактора Joystiq, на короткий час в кінці 2005 року перед відставкою в зв'язку з народженням дитини.

Формування[ред. | ред. код]

Пізніше того ж року, після виставки Electronic Entertainment Expo у 2004 році (E3), Пітер Рохас, засновник та головний співавтор флагманського блогу компанії Engadget, офіційно представив[6] Joystiq широким масам, позиціонуючи цей блог як продовження субдомену Engadget Gaming. Однак, будучи окремим і цілком пов'язаним із відеоіграми, Joystiq дозволив провести набагато глибший аналіз індустрії відеоігор, ніж орієнтваний переважно на побутову електроніку Engadget. Хоча Joystiq містив контент вже 2 квітня, офіційно вважається, що блог не був запущений до публічної заяви Рохаса на Engadget у середу, 16 червня 2004 року.

Зміни у форматі сайту[ред. | ред. код]

Перше велике потрясіння в історії Joystiq сталось в червні 2005 року, коли головний редактор Бен Закгейм, після того, як йому запропонували місце в ігровому підрозділі America Online, оголосив про свою відставку[7] через конфлікт інтересів. Його наступником став Володимир Коул, блогер, прийнятий на роботу в лютому 2005 року, який обіймав посаду головного редактора до лютого 2007 року, коли Крістофер Грант зайняв посаду після того, як Коул влаштувався на роботу в підрозділ Microsoft Xbox. Weblogs, Inc. було придбано компанією America Online у жовтні 2005 року.

21 листопада 2005 року, збігаючись із запуском Xbox 360 у Північній Америці, Joystiq привітав свій перший спіноф-проект: Xbox 360 Fanboy, блог, присвячений виключно поглибленому висвітленню своєї одноіменної консолі. Ця тенденція буде тривати протягом трьох наступних тижнів : PSP Fanboy вийде 28 листопада, WoW Insider 6 грудня та DS Fanboy 12 грудня. 15 лютого 2006 року, було представлено шостий блог компанії: Revolution FanBoy, (який пізніше був перейменований в Nintendo Wii Fanboy), а 29 березня представили PS3 Fanboy, ознаменовуючи повне спеціалізоване покриття консолей нового покоління брендом Joystiq.

У той же час видання піддавалось критиці через подібну практику розділення ключових експертних напрямків роботи Joystiq, називаючи це ні чим не ішншим ніж тонко завуальованим способом збільшення трафіку. При цьому Джейсон Калаканіс виправдовував ці дії, стверджуючи, що по мірі збільшення аудиторії Joystiq, подібне розділення необхідне для заповнення спеціалізованих ніш.[8]

26 січня 2006 року Joystiq створив фразу «товста DS»,[9] псевдонім для старої версії Nintendo DS, що допомагає відрізнити стару DS від DS Lite .

2 листопада 2007 року було запущено блог Massively для охоплення тематики MMO.[10]

27 січня 2009 року сайти Fanboy були ребрендовані та інтегровані безпосередньо в основний сайт Joystiq . DS і Wii Fanboy були об'єднані в Joystiq Nintendo, як і PSP і PS3 Fanboy — в Joystiq PlayStation, а Xbox 360 Fanboy став Joystiq Xbox . До 2010 року на цих сайтах продовжували публікувати спеціалізовані дописи на додачу до відповідного вмісту головного сайту Joystiq .

11 червня 2010 року в рамках нової ітерації сайту «Futurestiq» три платформо-орієнтовані сайти були закриті, а персонал було переведено на повний робочий день у Joystiq.[11]

У січні 2012 року Людвіг Кіцманн став головним редактором після того, як Грант залишив компанію, щоб створити новий вебсайт новин про відеоігри разом із Vox Media, власниками The Verge, відомого як Polygon.[12]

Закриття[ред. | ред. код]

У січні 2015 року співвласник блогу TechCrunch повідомив, що AOL планує закрити недостатньо ефективні підрозділи, особливо у сферах технологій та способу життя, щоб зосередитись на своїх сильніших підрозділах, продажах відео та реклами.[13] 27 січня 2015 року Re/code повідомив, що Joystiq був серед сайтів, які «ймовірно» будуть закриті в рамках цього плану реструктуризації.[14] Спостерігалось різке падіння кількості переглядів Joystiq , зменшившись щонайменше на 18 % порівняно з попереднім роком.

30 січня 2015 року різні співробітники Joystiq і, врешті-решт, сам сайт підтвердили, що сайт разом зі своїми підрозділами Massively та WoW Insider, а також спільною власністю AOL TUAW припинить свою діяльність після 3 лютого 2015 року. Очікується, що в майбутньому покриття, орієнтоване на відеоігрову тематику, буде відповідальністю Engadget.[15][16][17] Після припинення роботи, 10 лютого 2015 року, співробітники Massively запустили сайт-наступник, Massively Overpowered, присвячений продовженню свого висвітлення MMO.[18]

Редактори[ред. | ред. код]

Персонал Joystiq до закриття включав головного редактора Людвіга Кіцмана, головного редактора Сьюзен Арендт, директора контенту художніх фільмів Ксава де Матоса, директора контенту рецензій Річарда Мітчелла, директора контенту новин Олександра Слівінського, старшого репортера Джесс Кондітт та редакторів, що працюють над ним, Сінана Куббу, Денні Коуен, Майк Сушек та Ернест Каваллі. Томас Шуленберг та Сем Прелл вели блог у вихідні дні, оскільки редактори вихідних та Ентоні Джон Аньєлло працювали менеджерами спільноти.[19]

Серед попередніх співробітників Joystiq — головний редактор Кріс Грант, головний редактор Джеймс Ренсом-Вілі, редактор Кевін Келлі, редактор рецензій Джастін Макелрой, редактори Гріффін Макелрой, Дж. К. Флетчер та Майк Шрамм, редактор східного узбережжя Ендрю Юн та редактор західного узбережжя Ренді Нельсон.

Подкаст[ред. | ред. код]

Оригінальний формат подкасту Joystiq проводили Кріс Грант, Людвіг Кіцманн та Джастін Макелрой. Ці троє обговорювалимуть різні новини, пов'язані з іграми. Включені сегменти: «Що ти грав?», «Кисть зі славою», «Велика трійка», «Зроби це!» та «Читач пошти». Різні подкасти включали гостей з інших ігрових вебсайтів, таких як CheapyD, Кріс Ремо, Стівен Тотіло,[20] Рокко Ботте, Том Чік та Шон Андріч[21] але вони перестали їх робити.

Перший епізод послідовного шоу Joystiq, опублікований 17 червня 2011 року[22] обіцяв більш серйозний академічний формат, з багатогранним дослідженням Duke Nukem Forever, включаючи інтерв'ю з голосом актора Джоном Сент-Джоном та огляд круглого столу. З часом формат шоу еволюціонував, включаючи більше дискусій, зберігаючи при цьому актуальність.

Останню ітерацію подкасту, Super Joystiq Podcast, було оголошено на Joystiq's PAX East 2012 панелі і офіційно випущену 4 травня 2012 року. У цьому подкасті представлений кожен редактор, згруповані у різній конфігурації щотижня, кожен з яких бере участь у вступі, новинах, попередньому перегляді або сегменті «Joystiq Research Institute».

Нагороди[ред. | ред. код]

Хоча Joystiq було номіновано на декілька нагород у категорії вебжурналів, пов'язаних з технологіями, він постійно затьмарюється блогами, що представляють набагато ширший спектр технологій, включаючи Slashdot, Gizmodo та всюдисущу сестру Engadget . Однак Joystiq був включений до ряду переліків видатних вебжурналів, включаючи рубрику «найкращі вебсайти» за версією Forbes.com та Feedster 500.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. https://www.gameinformer.com/b/news/archive/2015/01/30/aol-closes-gaming-site-joystiq.aspx
 2. Alexa.com — 1996.
 3. Game trailers prompt pixel wars. BBC News. 17 липня 2007. Архів оригіналу за 5 грудня 2020. Процитовано 4 лютого 2008.
 4. Vargas, Jose (14 травня 2006). What Press Pass? At E3, a Convergence of Card-Carrying Bloggers. Washington Post. Архів оригіналу за 26 червня 2020. Процитовано 4 лютого 2008.
 5. Terdiman, Daniel (1 листопада 2005). Xbox 360 game marketing gone wild. CNET. CNET Networks. Архів оригіналу за 5 грудня 2020. Процитовано 4 лютого 2008.
 6. Rojas, Peter (16 червня 2004). Introducing Joystiq. Engadget. Архів оригіналу за 23 вересня 2017. Процитовано 3 листопада 2012.
 7. Zackheim, Ben (3 червня 2005). If a game blog fell in the forest would anyone listen?. Joystiq. Архів оригіналу за 28 січня 2015. Процитовано 3 листопада 2012.
 8. Jason Calacanis, December 21, 2005, The Joystiq Network [Архівовано 6 грудня 2020 у Wayback Machine.] calacanis.com
 9. Quilty, Conrad (26 січня 2006). DS lite vs. DS comparison. Joystiq. Архів оригіналу за 16 липня 2012. Процитовано 3 листопада 2012.
 10. Dybwad, Bob (2 листопада 2007). Joysitq presents: Massively. Weblogs inc. Архів оригіналу за 25 травня 2011.
 11. Grant, Christopher (11 червня 2010). Welcome to the latest Joystiq (we call it 'Futurestiq'). Joystiq. Архів оригіналу за 16 березня 2015. Процитовано 3 листопада 2012.
 12. Solomon, Brian (24 жовтня 2012). The Inside Story Of Polygon, The Verge's New Gaming Sister-Site. Forbes. Архів оригіналу за 31 липня 2014. Процитовано 3 серпня 2014.
 13. Lunden, Ingrid. Aol Is Restructuring, Layoffs And Site Closures Likely. TechCrunch. AOL. Архів оригіналу за 5 грудня 2020. Процитовано 2 лютого 2015.
 14. Swisher, Kara (26 січня 2015). AOL Likely to Shutter Gaming Site Joystiq in Larger Content Cleanup. Re/code. Vox. Архів оригіналу за 5 грудня 2020. Процитовано 27 січня 2015.
 15. Futter, Mike (30 січня 2015). AOL Closes Gaming Site Joystiq. Game Informer. Архів оригіналу за 8 листопада 2020. Процитовано 2 лютого 2015.
 16. Mccracken, Harry (1 лютого 2015). Farewell to TUAW - And To A Whole Era of Tech Blogging. Fast Company. Архів оригіналу за 3 вересня 2020. Процитовано 2 лютого 2015.
 17. Wawro, Alex (30 січня 2015). Joystiq and Massively shut down amid AOL downsizing. Gamasutra. Архів оригіналу за 8 листопада 2020. Процитовано 3 лютого 2015.
 18. About. Massively Overpowered. Архів оригіналу за 13 листопада 2020. Процитовано 30 грудня 2016.
 19. About. Joystiq. Архів оригіналу за 16 березня 2015. Процитовано 3 листопада 2012.
 20. MTV Multiplayer. Multiplayerblog.mtv.com. Архів оригіналу за 7 листопада 2015. Процитовано 3 листопада 2012.
 21. Gamers With Jobs. Gamers With Jobs. Архів оригіналу за 28 листопада 2020. Процитовано 3 листопада 2012.
 22. Downin, Jonathan (17 червня 2011). The Joystiq Show - 001: Duke Nukem Forever. Joystiq. Engadget. Архів оригіналу за 4 лютого 2015. Процитовано 3 листопада 2012.

Посилання[ред. | ред. код]