Juniperus californica

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Juniperus californica
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Хвойні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Порядок: Соснові (Pinales)
Родина: Кипарисові (Cupressaceae)
Рід: Яловець (Juniperus)
Вид:
J. californica
Біноміальна назва
Juniperus californica
Carrière, 1854

Juniperus californica (яловець каліфорнійський[1]) — вид хвойних рослин родини кипарисових.

Поширення, екологія[ред. | ред. код]

Країни зростання: Мексика (Нижня Каліфорнія); США (Аризона, Каліфорнія, Невада). Проживає на висотах (270)750–1200(1600) метрів над рівнем моря на сухих, кам'янистих схилах і плато. У більшій частині ареалу є довгий, сухий літній період а дощі йдуть тільки взимку.

Морфологія[ред. | ред. код]

Плоди

Це кущі або дерева, дводомні (рідко однодомні), до 8 метрів, багатостовбурні (рідко одностовбурні); крона округла. Кора сіра, лущиться на тонкі смужки. Гілки від розлогих до висхідних. Листя світло-зелене, батогоподібні листки 3–5 мм, не тьмяні зверху; лускоподібні листки 1–2 мм, не перекривається, або рідко перекриття на ≈ 1/5 їх довжини, як правило, плоскі, вершина від гострої до тупої. Шишки зріють 1 рік, кулясті, (7)9–10(13) мм, синювато-коричневі, тьмяні, волокнисті, з 1(2) насінням. Насіння 5–7 мм.

Використання[ред. | ред. код]

Комерційне використання не зафіксовано. Іноді використовується в садах для озеленення і для навчання мистецтва бонсаю в Каліфорнії, США.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Цей вид може бути вбитий пожежами, але він часто росте в скелястих місцях, куди пожежі мають менше шансів досягти. Ялівець присутній у кількох ПОТ.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.

Посилання[ред. | ред. код]