Juniperus gamboana

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Juniperus gamboana
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Відділ: Хвойні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Ряд: Соснові (Pinales)
Родина: Кипарисові (Cupressaceae)
Рід: Яловець (Juniperus)
Вид:
J. gamboana
Біноміальна назва
Juniperus gamboana
Martínez, 1944

Juniperus gamboana (яловець Гамбоа[1]) — вид хвойних рослин родини кипарисових. Синонім: Juniperus deppeana var. gamboana.

Поширення, екологія[ред. | ред. код]

Країни проживання: Гватемала; Мексика (Чьяпас). Цей вид зростає в підліску, або в суміші з іншими деревами в лісах Quercus-Pinus-Juniperus, в яких багато епіфітів, часто на скелястих типах ґрунтів; також у відкритому соснового лісу, наприклад з Pinus oocarpa, де J. gamboana досягає найбільшого розміру. Відомий висотний діапазон 1820–2200 м над рівнем моря.

Морфологія[ред. | ред. код]

Це дерево до 12 м заввишки, стебло зазвичай розгалужується з 1–2 м над основою. Гілки висхідні, крона округла або широко пірамідальна. Кора темна попелясто-коричнева, товщиною близько 5 мм, утворює чотирикутні пластини. Лускоподібні листки від жовто-зелених до зелених, від яйцюватих до еліптичних, 1,5–2 мм завдовжки, верхівки від гострих до тупих. Шишки кулясті, червоно-коричневі з легким нальотом, діаметром 5–8 мм, м'які. Насіння коричневе, 1(2) на шишку, яйцювате, 4–6 × 3–4 мм.

Використання[ред. | ред. код]

Використання не зафіксовано.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Має дуже обмежений діапазон в районі, який потерпає від швидкої вирубки лісів. Цей вид не був записаний в охоронних територіях.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.

Посилання[ред. | ред. код]