Juniperus gracilior

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Juniperus gracilior
Juniperus gracilior CBN Brest 04.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Голонасінні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Родина: Кипарисові (Cupressaceae)
Рід: Ялівець (Juniperus)
Вид: J. gracilior
Біноміальна назва
Juniperus gracilior
(Pilger in Urban 1913)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Juniperus gracilior
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Juniperus gracilior
EOL logo.svg EOL: 1061632
IPNI: 311201-2
IUCN logo.svg МСОП: 42236
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 884038

Juniperus gracilior — вид хвойних рослин родини кипарисових. лат. gracilior — «тонкий».

Поширення, екологія[ред. | ред. код]

Країни проживання: Домініканська Республіка; Гаїті. Є 3 різновиди й кожен зустрічаються в дуже обмежених місцях в вологій гірській лісовій зоні від 1000 м до 2550 м над рівнем моря; їх місце існування характеризується розсипом пальм Manacla і рясними епіфітами. Лісовий покрив був знищений в більшості пунктів і переважає вторинна рослинність, часто переважають папороті Pteridium aquilinum. У більшості пунктів серед ялівцю присутні тільки поодинокі індивіди. Вид зустрічається головним чином на кислих лісових ґрунтах, але J. gracilior var. urbaniana займає два обмежених райони, один поруч з вершиною Pic la Selle між 2300–2550 м над рівнем моря, а другий на рівнині в районі Sierra de Baoruco оточенні лісом на вапняку.

Морфологія[ред. | ред. код]

Росте як вічнозелений чагарник або дерево від 10 до 15 метрів. Від яскраво-зеленого до сіро-зеленого кольору лускоподібні листки довжиною від 1 до 1,5 міліметрів із загостреними кінчиками. Ягодоподібні шишки діаметром 5-7 мм від сферичної форми до ниркоподібної. Дозрілі вони червонуваті з блакитним блиском, кожна несе 1—2 насіння.

Використання[ред. | ред. код]

Деревина використовується для виготовлення меблів і різьблення і на дрова. В Гаїті, де вид не зустрічається в дикій природі, рослину саджають як декоративне дерево. Використання не відоме для сланкої чагарникової J. gracilior var. urbaniana.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Крім різання для деревини та дров, цей вид перебуває під загрозою вирубки лісів під пасовищ і (техногенних) пожеж. Принаймні, одна різновид (var. urbaniana) живе в основному в межах національного парку. Суворе регулювання різання деревини та випасання тварин терміново потрібні для захисту даного виду та його різновидів.

Посилання[ред. | ред. код]